• Výsledky prijímacích skúšok

• Zverejnili sme výsledky prijímacích skúšok do študijného odboru 7902 J štvorročné štúdium.

Zápisy do študijného odboru 7902 J štvorročné štúdium:

20. – 22. mája 2019 (pondelok až streda) od 7.00 do 16.00 hod., č. dverí 103.

Pokyny:

• Zapísať  žiaka môže LEN jeho zákonný zástupca
            • Prineste so sebou – Zápisný lístok na štúdium na strednú školu, ktorý žiakovi vydá ZŠ, na ktorú chodí.

Výsledky prijímacích skúšok nájdte v PDF dokumente: výsledky.

• Najlepšie na koniec

• Obrovský úspech jedného zo zakladajúcich členov debatného klubu na našej škole nás všetkých naplnil radosťou a nádejou do budúcnosti. Talentovaný a skúsený Rišo Rybár zvíťazil vo finále XX. ročníka Slovenskej debatnej ligy. K tomuto skvelému úspechu mu srdečne blahoželáme a prajeme veľa šťastia na maturách a aj pri jeho ďalších krokoch mimo Parku. Dúfajme, že jeho štafetu ponesú ďalší Parkáči.

• DEŇ EURÓPY

• Deň Európy sa tento rok oslavoval v piatok 3. 5. 2019 v Košiciach na Hlavnej ulici.

Program našich žiakov navodil na pódiu pri Dolnej bráne na chvíľu španielsku atmosféru a zároveň pripomenul Košičanom našu školu. Zazneli španielske piesne, tango, vystúpila naša kapela, videli sme zmes latinskoamerických tancov aj tanečnú choreografiu piatakov. Veríme, že sa naše vystúpenie páčilo, veď bolo o to emotívnejšie, že pre viacerých účinkujúcich to bolo ich rozlúčkové vystúpenie pre našu školu.

Tak teda – ADIÓS!

• Návšteva kariérneho diplomata

• 2.5. navštívil našu školu p. Daniel Ontko. Na besedách sa s nami podelil o svoje zážitky kariérneho diplomata, ktorý posobil 12 rokov v Japonsku a Južnej Kórei.

• Basketbal dievčat

• Basketbalistky vo finále dlhodovej súťaže obsadili druhé miesto a postupujú na krajskú olympiádu, ktorá sa uskutoční v prvom júlovom týždni. Chcú zabojovať a vrátiť prehru o jeden kôš športovému gymnáziu SNP

• VSE CITY RUN aj s nami

• Vo štvrtok, 2. 5. 2019, sa študenti našej školy opäť zúčastnili na charitatívnom podujatí VSE CITY RUN, čím aktívne prispeli združeniu OZ Inak obdarených. Za ich účasť im srdečne ďakujeme.

• Ukončenie kurzu spoločenského tanca

• V pondelok 8. 4. 2019 po skončení vyučovania sa v zasadačke našej školy uskutočnila veľmi milá a príjemná udalosť. Študenti, ktorí dokončili kurz spoločenského tanca nám predviedli ukážky viacerých spoločenských tancov. Pred zástupcami vedenia školy, učiteľov a rodičov sa roztancovali dvojice v rytme valčíka, tanga, čardášu.....

Kurz tanca aj celý program mal pod palcom p.Poprocký z Tanečnej školy Poprocký. Všetci zúčastnení ukázali, že sa naozaj naučili dobre tancovať. Program ukončila veselá polka.

Text a foto:Z.Majerčáková.

• ROTARY klub

• Vo štvrtok 4. 4. 2019 nás opäť navštívili študenti, ktorí sú v Košiciach na výmennom študijnom pobyte z ROTARY klubu. Svojimi prezentáciami nás obohatili Finn z Austrálie, Lauren z Floridy a Joaquin z Argentíny. Veľmi pekne im týmto ďakujeme.

• NAŠI ŽIACI ÚČASTNÍKMI SÚDNEHO SPORU!

• V súčastnej dobe považujeme schopnosť orientovať sa v právnej problematike za nesmierne dôležitú. Aj preto sa na našej škole snažíme poskytnúť žiakom čo najkomplexnejšie informácie z tejto oblasti nielen na hodinách občianskej náuky, ale aj prostredníctvom rôznorodých mimoškolských aktivít.

Po besedách so sudkyňou, ktoré na našej škole organizujeme už niekoľko rokov a po návštevách reálnych súdnych pojednávaní sa tento týždeň študenti nášho Právnického krúžku stali už po piaty krát hlavnými aktérmi simulovaného súdneho pojednávania, ktoré sa dňa 4.4.2019 uskutočnilo na Okresnom súde  Košice II.

V neľútostnom argumentačnom súboji si naši študenti overili svoje znalosti z oblasti práva a svoje argumentačné schopnosti pred  skúseným sudcom. Ich protivníkmi boli študenti z Premonštrátskeho gymnázia v Košiciach a odmenou za ich odvahu, vynaložené úsilie a zodpovednú prípravu bolo získanie Certifikátu o absolvovaní Právnického vzdelávania od Právnickej fakulty UPJŠ.

• Hviezdoslavov Kubín - regionálne kolo

• Úžasný štvornásobný strieborný úspech sa podaril našom recitátorom – Barbore Jarabákovej z II. SB, Danielovi Kuchárovi z II. C, Marianne Kušnierovej z III. C a Soni Juhásziovej z III. A.

Začiatkom apríla nás všetci štyria reprezentovali v regionálnom kole 65. ročníka súťaže v prednese poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín. Všetci štyria sa svorne umiestnili na 2. mieste a rovnako všetci štyria s návrhom na postup do krajského kola súťaže.

SRDEĆNE BLAHOŽELÁME!!!