• BODY WORLDS v Bratislave

• Dňa 21. 12. 2023 vybraní žiaci III.B, III.C, IV.C, IV.SB, V.SB navštívili výstavu BODY WORLDS v Bratislave. Výstava exponátov nás previedla svetom anatómie, fyziológie a zdravia prostredníctvom skutočných ľudských tiel, ktoré sa zachovali vďaka jedinečnému procesu tzv. plastinácie.

Žiaci sa mali možnosť bližšie dozvedieť, akým komplikovaným a zároveň dokonalým priestorom je ľudský organizmus. Získali prehľad o štruktúre ľudského tela, ako vzájomne pôsobia jednotlivé funkčné systémy a orgány. Pre žiakov výstava zanechala hlboký dojem a vedie k premýšľaniu o spôsobe života, ktorý žijeme.

Iveta Nemcová

• Výlet do adventnej Viedne

• Dňa 18. 12. 2023 sa naši žiaci zúčastnili jednodňového poznávacieho  výletu do adventnej Viedne. Spoznávanie Rakúska sa začalo hneď po prekročení hraníc a následne pokračovalo vo Viedni.

Odborný výklad pána sprievodcu žiakom priblížil historický význam pamiatok ako Rathaus, Hofburg, Parlament, či Štátna opera.

Veľkým bonusom našej exkurzie bol aj fakt, že veľmi príjemné počasie nám spríjemňovalo náš výlet a žiaci tak mali možnosť prakticky overovať svoje znalosti nemeckého jazyka počas voľného programu.

V neposlednom rade nesklamali ani čarovné vianočné trhy, ktoré ponúkali tradičné produkty domácim i turistom.

GR, SD, CH

• Obrovský úspech na celoslovenskom kole!

• Veronika Darja Blažeková zo 4. AA získala 1. miesto na celoslovenskom kole recitačnej súťaže Shakespeare's Memorial v Bratislave.

Gratulujeme a tešíme sa z jej úspechu.

(CR)

• Krajské kolo bastkebal - dievčatá

• 7. 12. 2023 na krajskom kole v basketbale obsadili naše dievčatá pekné 3.miesto.

Tu sú naše reprezentantky:

• Dubecká Lenka - 3.AA
            • Harčárová Emma - 2.SB
            • Hudecová Daniela- 1.B
            • Lániková Dominika- 1.B
            • Macáková Viktória- 3.C
            • Spišáková Alexandra - 3.AA
            • Vrábľová Aneta- 5.SB

(PR)

• Medzinárodný veľtrh vzdelávania a Správna voľba povolania

• Naša škola sa zúčastnila na 15. ročníku

„Medzinárodného veľtrhu vzdelávania – PRO EDUCO 2023,“

ktorý sa uskutočnil 6. 12. – 7. 12. 2023

v priestoroch Kultúrparku v Košiciach.

15. ročník Medzinárodného veľtrhu vzdelávania PRO EDUCO je na regionálnej úrovni stabilnou platformou pre prezentáciu aktuálnych tém v oblasti vzdelávania na rôznych úrovniach.

Naši žiaci zo IV.C triedy poskytovali informácie o rôznych formách štúdia

na našom gymnáziu, tradičných aktivitách realizovaných žiakmi našej školy,

o poznávacích zájazdoch do zahraničia a mnohých aktivitách,

ktoré sa na našej škole realizujú.

Veľmi nás potešilo, že záujem žiakov zo základných škôl o štúdium na našej škole bol aj tento rok veľký.

Iveta Nemcová

• Krajské kolo bastketbal - chlapci

• 6. 12. 2023 nás na krajskom kole v basketbale reprezentovali chlapci - Lukáš Jendrichovský 4.SA, Števo Proň 3.SB, Oliver Komloš 2.SA, Mišo Proň 2.SB, Jakub Šamko 2.AA, Matej Smolucha 1.AA, Tomáš Demečko 1.B a Adam Blaško 1.B.

Vo finálovom zápase sme veľmi nešťastne prehrali a po predĺžení  obsadili 2. nepostupové miesto na Slovensko. Chlapci boli veľmi smutní, že máličko chýbalo k veľkému postupu, napriek tomu im patrí gratulácia za krásne 2.miesto na kraji.

Ďakujeme Vám za športový výkon!

(KN)

• Deň boja proti AIDS

• Pripomeňte si deň boj proti AIDS, ktorý sa na škole realizuje k 1. decembru už niekoľko rokov na našej škole prostredníctvom fotozáberov.

Fotografie: Juliana Kováčová

• Vianoce v Španielsku

• Dňa 5. 12. 2023 sa vo Verejnej knižnici Jána Bocatia v Košiciach v rámci projektu Vianoce so susedmi konalo podujatie Vianoce v Španielsku, na ktorom sme mohli spoznať kultúru a tradície Španielska počas vianočných sviatkov.

Skvelá atmosféra, španielske rytmy, flamenco i dobré jedlo, taký bol adventný podvečer, ktorým nás všetkých sprevádzal p. Milan Kolcun.

Chceme sa veľmi pekne poďakovať našim žiakom, ktorí pripravili skvelý kultúrny program.

(AD)