• Za jednotky dole vodou...

    •      Byť jednotkárom (alebo aspoň výborným žiakom) sa ešte stále oplatí, pretože projekt Za jednotky dole vodou... vstupuje v roku 2017 do svojho už 3. ročníka, ktorého súčasťou bude aj naša škola Gymnázium Park mládeže v Košiciach.

          Dobrovoľníci zo Slovenského skautingu, vďaka štedrej podpore Karpatskej nadácie a spoločnosti T-systems Slovakia s.r.o. z programu „T“ for all, all for „T  pre nás pripravili projekt Za jednotky dole vodou..., cieľom ktorého je podpora a motivácia žiakov k lepším študijným výsledkom aj tým spôsobom, že pre nás zorganizujú zážitkový splav rieky Hornád v dňoch 15. a  19. 6. 2017, ktorého sa tento rok zúčastnia žiaci s najlepším prospechom na škole a žiaci, ktorí reprezentovali školu v rôznych predmetových olympiádach, športových súťažiach a kultúrnych podujatiach.

          Rovnako ako každá škola zapojená do projektu, sme si mohli vybrať až 52 účastníkov (žiakov a učiteľov), zvoliť si termín splavu a o zvyšok bude postarané. Na výber bude jednoduchý, akciou nabitý splav rieky alebo malá škola kajakovania resp. kanoistiky na vybranom mieste, spolu s ďalším sprievodným programom ako lukostreľba, netradičné hry a športy, atď.

          Bez ohľadu na voľbu, samotná aktivita nepozostáva len z nasadnutia do člnov, ale jej účastníci sa čo to naučia o:

     • základoch kanoisticky resp. kajakovania, t.j. výstroj a vybavenie na vodu, pohybové a riadiace úkony pádlom (technika ovládania člna),
     • čítanie vody, rozoznávanie a predvídanie rizík, výberu správneho smeru, taktike splavovania veľkých skupín,...
     • bezpečnosti na vode, záchrane z člna, záchrane z brehu, plávania v prúdiacej vode, a okrem toho to je skvelá zábava, relax a pohľad na krajinu z úplne iného uhla.

      

          O bezpečnosť celej akcie bude postarané inštruktormi Slovenského skautingu, ktorí skupinu pred splavom poučia o záchrane a bezpečnosti správania sa na vode a absolvujú s účastníkmi krátku inštruktáž ovládania plavidla. Všetci účastníci dostanú k dispozícii certifikované plávacie vesty a nepremokavé lodné vaky na osobné veci. Viac...

      

     Logo firmy T SystemsLogo Karpatská nadácia

      

      

      

      

     Projektovy plagat 2017 - Za jednotky dole vodu...

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

     Zverejnené: 30. 5. 2017