• Pomôžme Samkovi znova chodiť do školy. Jedného dňa do nej chodiť náhle prestal, lebo jeho aktívne nohy mu podlomila zákerná a nečakaná diagnóza.
        • Peniaze nie sú všetko, ale s nimi je možné realizovať aktivity, ktoré by inak ostali iba v plánoch.

Občianské združenie AURaP, ktoré pôsobí pri Gymnáziu Park mládeže a podporuje vzdelávanie. Ak je Vám aj táto myšlienka blízka a Vy alebo niekto iný vo vašom okolí rozhoduje o venovaní 2 % z dane budeme radi, ak na nás budete myslieť.
                • Masterclasses 2021

V dňoch 4 .- 5. 3. 2021 sa naši žiaci Ľudmila Uramová z III.C, Lucia Ploščicová z III.AA a Peter Dubecký z IV.B zúčastnili medzinárodného vedeckého podujatia Masterclasses 2021.

Nasledovné texty sú ich vyjadrením a zhodnotením akcie:

„Mne osobne sa to veľmi páčilo a som veľmi rada, že som mala príležitosť zistiť a vyskúšať ako v CERNe analyzujú zozbierané dáta. Veľmi sa mi páčilo aj ako nám fyzici všetko vysvetľovali, odpovedali na naše otázky... bolo to príjemné prostredie. Zároveň ma tieto dve stretnutia utvrdili v názore, aká je fyzika zaujímavá veda.“

„Prvá prednáška bola o časticiach, išli sme cez teoretické základy, ale aj nové veci. Niečo som si zopakovala, ale naučila som sa veľa nového. Druhá aj tretia prednáška boli o Cerne; napr. o vytváraní malých čiernych dier. O tejto téme som veľa nevedela, preto pre mňa boli nové informácie veľmi zaujímavé. Tento zážitok bol pre mňa ve

• Výsledky školského kola SOČ 2020/2021

S radosťou sa chceme pochváliť, že aj napriek ťažkej momentálnej situácii sa mnohí z našich študentov (39) rozhodli pracovať nad rámec svojich povinností a zapojili sa do školského kola SOČ. Rozhodovanie bolo náročné, pretože práce mali veľmi dobrú úroveň a radi by sme ocenili všetky. To, ako to dopadlo, môžete vidieť v priloženom zozname. Študenti, ktorí sa umiestnili na prvých dvoch priečkach v každej kategórii (spolu je ich 19), postupujú do krajského kola. Veríme, že budú úspešní. Držme im teda palce!

TEATRO EN LÍNEA

Este aňo nos hemos dado cuenta de que muchas de las actividades que hacemos en el instituto, por ejemplo el taller de teatro, es posible realizarlas en línea. Nosotros, los miembros del taller de teatro, hemos aprendido cómo expresarnos online. Probablemente os preguntáis: ¿cómo es posible?

Todo empezó en noviembre, cuando de nuevo tuvimos que quedarnos en casa por la pandemia mundial. Aprendimos a experimentar el arte del teatro desde casa. Cada ensayo era especial: hacíamos ejercicios de pronunciación, trabajábamos la respiración, incluyendo el movimiento corporal, entre muchas otras cosas. Un día muy especial fue el 8 de febrero, en el que entrevistamos al seňor Jesús Martínez Carazo. El es el autor una de las obras en las que trabajamos. Nos contó sus experiencias de vida, también observó con gran interés nuestra interpretación de su propia obra “Lejos de Broadway”

• Poď a Recykluj

Milí žiaci,
                  rada by som vám predstavila iniciatívu Poď a Recykluj, za ktorým stojí i jeden z našich žiakov.

Čo to je?

• Je to projekt zameraný na eko témy – recyklácia, zero waste, upcycling.. Prednášať prídu rozliční lektori a zaujímavé osobnosti z EKO sveta na Slovensku.

Kto príde?

• napr. be
              • OLYMPIÁDA V ŠPANIELSKOM JAZYKU

Dňa 8. februára 2021 sa online formou uskutočnilo krajské kolo Olympiády v španielskom jazyku. Sme radi, že sú naši študenti stále motivovaní a pripravení ukázať svoje vedomosti. Súťažiaci totiž predviedli skutočne pôsobivé výkony a porota mala čo robiť, aby určila víťazov.

Všetkým ďakujeme a víťazom držíme palce v celoslovenskom kole!

Tu sú výsledky za jednotlivé kategórie.

Kategória A
                  1. miesto – Veronika Dlugošová III.AA
                  2. miesto – Daniel Šenkovič II.C

Kategória B
                  1. miesto – Matúš Popovič II.AA
                  3. miesto – Martina Mihaľová III.B

Kategória C
                  2. miesto – Barbora Majláthová IV.B

Kategória D
                  1. miesto – Sebastián Kurila IV.SB
                  2. miesto – Barbora Čemanová III.SB

Výhercom blahoželáme a ocenenia odovzdáme po príchode do školy!

• Ponuka

Na základe Rozhodnutia č. 03/2021 zo dňa 29. 01. 2021 o prebytočnosti hnuteľného majetku štátu v súlade s § 3 ods. 3 Zákona č. 278/1993 Z. z. o správe majetku štátu v znení neskorších predpisov, Vám ponúkame k bezodplatnému prevodu hnuteľný majetok štátu v správe Gymnázia, Park mládeže 5, Košice:

- školské lavice (klasik č. 6)

• Valné zhromaždenie

Študentská firma AVANZA a jej akcionári sa stretli na ustanovujúcom valnom zhromaždení, ktoré sa uskutočnilo dňa 29. januára 2021 o 17.00 hod. online, prostredníctvom programu Microsoft Teams.

Vznik študentskej firmy Avanza sa realizuje na škole v rámci krúžku na základe pravidiel, ktoré sú nastavené programom Aplikovanej ekonómie od neziskovej organizácie JA Slovensko.

• Pozvánka na valné zhromaždenie

Dňa 22. januára 2021 sa uskutočnilo online stretnutie krúžku aplikovanej ekonómie. Členovia krúžku sa dohodli na termíne ustanovujúceho valného zhromaždenia študentskej firmy AVANZA.

Svojím akcionárom odošlú email s pozvánkou na valné zhromaždenie, ktorá sa uskutoční 29. januára 2021 o 17.00 hod, online prostredníctvom programu Microsoft Teams.

Štvrtok 28. 3. 2024

• Jedálny lístok