• Privítali sme nových prvákov
     • Privítali sme nových prvákov

      2. 9. 2019 o 10.30 začalo slávnostné otvorenie školského roka hymnou Slovenskej republiky. Po úvodných slovách moderátora, krátkej ukážke bojového umenia džódó a piesni v podaní študentky GPM sa novým študentom prihovorila pani riaditeľka. Slávnostný prejav pani riaditeľka ukončila symbolickým zvukom zvončeka, ktorým otvorila školský rok. Študenti so svojimi triednymi učiteľkami po slávnostnom otvorení prvýkrát otvorili dvere svojich nových učební. Prajeme im na našej škole úspešný štart!

    • Naši študenti v Európskom parlamente
     • Naši študenti v Európskom parlamente

      Nezvyčajný začiatok prázdnin zažili naši študenti Robo Helcmanovský Nela Alezárová, ktorým sa hneď v prvý júlový týždeň podarilo v rámci projektu V centre Európy vycestovať do Európskeho parlamentu v Štrasburgu.

      Mali možnosť naživo vidieť voľbu predsedu a podpredsedov Európskeho parlamentu a stretnúť sa so slovenskými europoslancami, ktorí zastupujú našu krajinu. Pre oboch to bol úžasná skúsenosť a ich zážitky si v niekoľkominútovej televíznej relácii RTVS môžete pozrieť aj Vy.

    • Na výlete v Poľsku
     • Na výlete v Poľsku

      V posledný školský týždeň (24. - 27. 6. 2019) sa študenti prevažne tretieho ročníka zúčastnili exkurzie do Poľska.

      Navštívili soľnú baňu vo Wieliczke, prezreli si historické centrum Krakowa aj hradný vrch Wawel, Jagelonskú univerzitu a iné pamiatky.

      Celý deň strávili v zábavnom parku Energylandia v Zatore a posledný deň navštívili aj ZOO. Záver školského roka si obohatili mnohými zážitkami.

     • Slávnostné ukončenie školského roka

      Dnes 28. júna 2019 sa stretli žiaci našej školy, pedagogickí zamestnanci a vedenie školy na slávnostnom ukončení školského roka v telocvični školy. Príhovor pani riaditeľky školy RNDr. Aleny Bobákovej obsahoval porovnania nielen študijných výsledkov jednotlivých tried, ale aj hodnotenie konkrétnych žiakov a ich ocenenie na pomyslenom pódiu. Niektorí sa tam však ocitli aj viackrát a medzi premiantov školy sa zapísali za tento školský rok žiaci: Bibiána Kudláčová z III.C a Róbert Helcmanovský z IV.SA

    • JAZYKOVO-POZNÁVACÍ ZÁJAZD DO ANGLICKA
     • JAZYKOVO-POZNÁVACÍ ZÁJAZD DO ANGLICKA

      (Londýn, Stonehenge, Stratford-upon-Avon, Oxford, Windsor, Warwick Castle, Bath)(Londýn, Stonehenge, Stratford-upon-Avon, Oxford, Windsor, Warwick Castle, Bath)

      V dňoch 19.6 až 25.6.2019 sa pre prvácke triedy I.AA, I.B a I.C uskutočnil jazykovo-poznávací zájazd v Anglicku pod názvom Klenoty Anglicka. Počas siedmich dní sme videli mnoho krásnych miest a získali nezabudnuteľné zážitky. Bývali sme v anglických multikultúrnych rodinách, čo bezpochyby bola pre nás nová skúsenosť, mali sme možnosť porovnať nielen rôzne kultúry, ale aj porozprávať sa s ich členmi po anglicky a potrénovať trochu angličtinu. Spolu s úžasnou sprievodkyňou sme videli mnoho zaujímavých miest, zažili sme kúsok anglickej histórie. Samozrejme, že nechýbalo ani spoznávanie anglickej kultúry prostredníctvom ochutnania ich kuchyne, či už v rodinách alebo „na ulici“, pozorovania okoloidúcich a v neposlednom rade, sme sa

    • Opäť sme cestovali do Španielska.
     • Opäť sme cestovali do Španielska.

      Náš výlet začal v sobotu 15. júna, keď sme ako budúci Španieli išli spoznať južné pobrežie Costa del Sol. O naše bezpečie sa staral pedagogický dozor, triedny profesor Knap (I.SA), triedna profesorka Tarabčáková (I.SB), pani zástupkyňa Furárová a pani profesorka Töröková. Po hladkom pristátí v Malage sme sa ubytovali v, pre Slovákov, menej známej turistickej oblasti Torrox Costa, kde sme si užívali skoro prázdnu pláž a vychutnávali bohatú stredomorskú kuchyňu.

     • Plavecký výcvik – Lido degli Estensi 2019

      V dňoch od 14.6.2019 do 23.6.2019 sa naši druháci klasických tried zúčastnili plaveckého výcviku v Taliansku. Kemp Mare Pineta poskytol možnosť zdokonaliť sa v plávaní, pomohol utužiť vzťahy v triede, či nadviazať nové priateľstvá... J. Okrem každodenného plávania v mori a v bazéne, sa celý výcvik súťažilo po družstvách vo volejbale, ringu, petangu a samozrejme sme výcvik ukončili súťažou jednotlivcov v plávaní v mori aj v bazéne. Víťazi si odniesli diplomy a malé pozornosti.

    • DEŇ BELASÉHO MOTÝĽA
     • DEŇ BELASÉHO MOTÝĽA

      7. júna 2019 sa uskutočnila verejná zbierka Dňa belasého motýľa, ktorá podporuje ľudí trpiacich svalovou dystrofiou. Do jej organizácie sa zapojili aj 6 študenti a študentky našej školy z triedy I.AA. Spolu sa im podarilo vyzbierať 365 eur, čím prispeli do výslednej sumy 1251 eur. Sme radi, že sa naša škola mohla podieľať na projekte, ktorý pomáha slabším.

     • Krajská športová olympiáda

      Na tohtoročnej krajskej športovej olympiáde sa zúčastnila aj naša škola.

      Dosiahli sme celkom pekné výsledky. Vo FLORBALE chlapci obsadili 4.miesto, v BEDMINTONE chlapci 5.miesto, v BEDMINTONE dievčatá veľmi pekné 2.miesto a v BASKETBALE dievčatá úžasné 1.miesto.

      O to je vzácnejšie to prvenstvo, že sa o tento úspech pričinili baby v oklieštenej zostave ,.. Andrea Rosa, Radka Belišová, Tatiana Gumanová, Emma Ruňaninová, Emma Kisty a exparkistky Martinka Machalová, Naty Seňová, Saša Ušalová.

    • XIII. Olimpiada Matemática en español
     • XIII. Olimpiada Matemática en español

      La fase final, a nivel nacional, de la 13ª Olimpiada Matemática en español, tuvo lugar el viernes, 12 de abril de 2019 en nuestro Instituto Park Mládeže 5 en Košice.

      Dimos la bienvenida a los participantes y al profesor acompañante de cada una de las secciones bilingües eslovaco-españolas, en torno a las primeras horas de la tarde del jueves, 11 de abril de 2019.

      A su llegada, y una vez acomodados en el alojamiento, los participantes y sus profesores recorrieron la parte más céntrica de Košice (la calle Hlavná y alrededores). Entre los monumentos más famosos de la ciudad, visitaron: la plaza de los libertadores, la iglesia de los dominicos, la columna de la Inmaculada, la carcel de Mikluš, el teatro nacional, la catedral de Santa Isabel, la puerta inferior con el escudo de la ciudad y la plaza de Maratón. Además, en cada punto del recorrido, les esperaban los profesores del Depto. de e

    • KLOKAN 2019
     • KLOKAN 2019

      o najväčšej medzinárodnej matematickej súťaže KLOKAN 2019 sa z našej školy v školskom roku zapojilo 33 žiakov.

      Najlepšie výsledky dosiahli :

      • Daniel Dzurík z I.B – úspešný riešiteľ a šampión školy,
      • Lucia Ploščicová z I.AA – úspešný riešiteľ,
      • Anne Onderišinová z I.SB – úspešný riešiteľ,
      • Samuel
     • 2. účelové cvičenie 1. ročníka

      V utorok 21.5.2019 mal prvý ročník 2.účelové cvičenie na Aničke. Obsahom cvičenia bolo preverenie vedomostí zo zdravotnej prípravy.

      Mali pripravené modelové situácie z poskytnutia prvej pomoci a formou striedania sa na stanovištiach boli preverené ich vedomosti praktickou ukážkou podania prvej pomoci pri rôznych zraneniach. Študentky tretieho ročníka, ktoré sú členkami oddielu prvej pomoci Miestneho spolku pri Gymnáziu Park mládeže Tóthová, Kucková, Šimkuľáková, Pupalová,Čulková, Koverová 3SA, Zajacová 2SB a Borgoňová 3A, modelové situácie pripravili a nakoniec aj ohodnotili vedomostnú úroveň a správanie sa v prípade ohrozenia života zranenej osoby.

     • Naši maturanti!

      V piatok 10. 5. 2019 poslednýkrát prišli do školy naši maturanti. Čakali ich netradične vyzdobené triedy, posledné fotenie, pochod slávnostným špalierom a napokon program na rozlúčku. Bol to deň plný emócií a dúfame, že najmä naši maturanti si ho užili naplno. Veríme, že ich čaká veľa úspechov a aj trošku šťastia na maturite a potom aj pri prijímačkách a v celom ďalšom živote.

     • Najlepšie na koniec

      Obrovský úspech jedného zo zakladajúcich členov debatného klubu na našej škole nás všetkých naplnil radosťou a nádejou do budúcnosti. Talentovaný a skúsený Rišo Rybár zvíťazil vo finále XX. ročníka Slovenskej debatnej ligy. K tomuto skvelému úspechu mu srdečne blahoželáme a prajeme veľa šťastia na maturách a aj pri jeho ďalších krokoch mimo Parku. Dúfajme, že jeho štafetu ponesú ďalší Parkáči.

  • Zvonenia

   Nedeľa 2. 10. 2022
  • Jedálny lístok

   • Pondelok03. 10.
   • Polievka fazuľová s fliačkami (250)

    Cuketa a šampiňóny na paradajkách s tarhoňou * (325)

    Čaj ovocný s medom (/250)
  • Dokumenty

  • Počítadlo návštev

   Počet návštev: 243469