• Ekotopfilm - envirofilm festival

Dňa 17.10.2019 sa všetci študenti 2. ročníka zúčastnili v rámci environmentálnej výchovy Ekotopfilm – Envirofilm festivalu v Kulturparku v Košiciach.

Cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvoriť priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja. Každoročne slovenskému divákovi prinášame najnovšie dokumentárne filmy z celého sveta z oblasti ochrany životného prostredia a udržateľnosti.

• Súťaž o návrh na maskota školy

Si umelecky nadaný?

Baví ťa práca s počítačom?

Vedenie školy a Žiacka školská rada GPM vyhlasujú

Súťaž o návrh na maskota školy

Namaľuj alebo na počítači vytvor návrh na maskota GPM, najlepšie návrhy budú ocenené

Svoju prácu odovzdaj členom Žiackej školskej rady do 4.11.2019.

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na Instagrame @ziacka_rada_gpm alebo zrgpm5@gmail.com

• Deň otvorených dverí

14. ročník Dní španielskej kultúry mal ako poslednú aktivitu Deň otvorených dverí - 12. októbra 2019. Krásny slnečný deň, ktorým nás príroda potešila umožnil budúcim študentom a ich rodičom stretnutie s študentmi, učiteľmi a vedením školy.

• BOL SOM V  ŠPANIELSKU
          • BOL SOM V ŠPANIELSKU

Dňa 11. 10. 2019 sa v zasadačke našej školy uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie fotografickej súťaže Bol som v Španielsku. Prvý ročník tejto súťaže, ktorá bola jednou zo sprievodných akcií tohtoročných Dní španielskej kultúry, sa stretol s veľkým záujmom našich študentov aj učiteľov. Päťčlenná komisia napokon vybrala 5 najpútavejších fotografií a ich autori si z rúk pána zástupcu M. Marinčáka a prednostu Okresného úradu Košice J. Lazára prevzali diplomy a zaujímavé finančné odmeny. Navyše, študenti a pedagógovia našej školy svojím hlasovaním určili najsympatickejšiu fotografiu a ani jej autorku neobišla finančná odmena a diplom.

• NETRADIČNÉ ŠPORTY

Dni španielskej kultúry (DŠK) sa blížia k svojmu finále. Kultúra a šport idú ruka v ruke a preto sme takmer na záver DŠK zaradili aj netradičné športy.

V telocvični a na školskom dvore 10. októbra 2019 vo štvrtok bolo od rána, veľmi rušno. Súťažili študenti našej školy v netradičných športoch. Na programe bolo šesť disciplín, v ktorých súťažilo 16 družstiev - reprezentanti tried 1. až 5. ročníka.

• LA RAMBLA

Najobľúbenejšou a najznámejšou aktivitou počas Dní španielskej kultúpry (DŠK) je jednozačne La Rambla. Známa španielska ulica má tak výraznú konkurenciu v Košiciach.

Naši žiaci aj tento rok prekvapili svojou kreativitou, originalitou, zručnosťami, hereckými i tanečnými výkonmi. Na košickej Hlavnej ulici mohli okoloidúci stretnúť Šmolkov, čertov, Eskimákov, rozprávkové i hororové postavy, obľúbené sladkosti. Mohli si zacvičiť v programe Cvičme v rytme, zahrať si futbal, pretekať v rallye, odtrhnúť si kvet zo záhrady, zúčastniť sa na pohrebe, zahrať si Človeče, nehnevaj sa a v neposlednom rade sa mohli stať aj súčasťou filmu.

• LA NOCHE ESPAŇOLA

Dni španielskej kultúry sa začali originálnym španielskym večerom nesúcim sa v znamení flamenca. Tento hudobno-tanečný žáner, ktorý je neoddeliteňou súčasťou španielskej kultúry, nám predstavila profesionálna slovenská skupina Remedios v Historickej radnici.

Žiaci našej školy, ich rodičia i hostia s úžasom obdivovali talent hudobníkov i tanečníčky pri predvádzaní jednotlivých žánrov flamenca.

• Cezpoľný beh

Naše dievčatá dosiahli na prvej súťaži stredných škôl v tomto šk. roku vynikajúce výsledky. V regionálnom kole - 20. 9. 2019 si vybojovala zlatú medailu Sandra Ivanková, družstvo strieborné medaily.

V krajskom kole - 30. 9. 2019 Sandra skončila na 2. mieste, družstvo získalo 3. miesto. Dievčatá Ivanková Sandra - 3. C, Sálová Alexandra - 5. SB, Sviteková Sophia - 5. SB, Mihaličová Simona - 1. SB bojovali na ťažkom rozmočenom teréne a siahli si až na dno svojich síl.

• Exhibičná debata

Majú to ženy vo vzťahu ľahšie ako muži?

Podnetnú debatu na túto tému zviedli medzi sebou exhibične dva debatné tímy, ktoré tvorili členovia debatných klubov z viacerých košických gymnázií - z Gymnázia, Park mládeže, Šrobárova, Poštová a Gymnázia sv. Edity Steinovej.

Ťažko posúdiť, ktorý tím argumentoval presvedčivejšie, no isté je, že exhibičná debata určite presvedčila viacerých z prítomných divákov (ktorých bolo viac ako 120) z radov našich žiakov, aby sa pridali do debatného klubu a možno už o rok v septembri budú oni predvádzať debatu ďalším potencionálnym členom.

• Výsledky volieb do Rady školy

Dňa 12. 9. 2019 o 16.30 sa uskutočnili voľby zástupcov rodičov do Rady školy. Na voľbách sa zúčastnilo 335 rodičov, z toho svoj hlas odovzdalo 324 rodičov. Platných bolo 316 hlasovacích lístkov, neplatných 8 hlasovacích lístkov. V abecednom poradí uverejňujeme mená troch kandidátov, ktorí získali najvyšší počet hlasov:

• Súťažna výstava fotografií

Gymnázium, Park mládeže 5 v Košiciach v rámci Dní španielskej kultúry organizuje

Súťažnú výstavu fotografií: BOL SOM V ŠPANIELSKU

O čo ide?
            Súťaž je určená žiakom GPM, ktorí navštívili Španielsko alebo iné hispánske krajiny a majú z ich návštevy vlastné fotografie s vhodným uverejniteľným obsahom. Prihlásené fotografie po uzavretí súťaže zverejníme na nástenných paneloch v priestoroch školy. Výherné fotografie sa stanú súčasťou stálej výstavy na chodbách v budove gymnázia.

Ako sa môžete zapojiť?
            Tak, že elektronicky pošlete svoju fotografiu s nasledujúcimi údajmi: názov fotografie, dátum a miesto jej vyhotovenia, meno a trieda autora. Prihlásiť môžete maximálne 2 fotografie (najlepšie v rozmere 13x18 cm, príp. ich potom na tento rozmer upravíme) na adresu dsk.gpm@gmail.com.

Termíny
            Prihlasovať sa, teda posielať fotografie, môžete do 23. 9. 2019, kedy je uzávierka súťaže.
            Začiatkom ok

• Zvonenia

Nedeľa 2. 10. 2022
    • Jedálny lístok