• Peniaze nie sú všetko, ale s nimi je možné realizovať aktivity, ktoré by inak ostali iba v plánoch.

Občianské združenie AURaP, ktoré pôsobí pri Gymnáziu Park mládeže a podporuje vzdelávanie. Ak je Vám aj táto myšlienka blízka a Vy alebo niekto iný vo vašom okolí rozhoduje o venovaní 2 % z dane budeme radi, ak na nás budete myslieť.
              • iBobor - Junior

Vo štvrtok 14. 11. 2019 sa uskutočnila informatická súťaž iBobor 2019 v kategórii Junior. Reprezentovali nás vybraní študenti druhých ročníkov.

Celkovo na Slovensku vo štvrtok súťažilo 7 994 Juniorov, úspešných riešiteľov bolo 2 646 (33,1%), maximum bodov dosiahli 90. Dúfame, že medzi nimi boli úspešní aj naši študenti. Výsledky budú zverejnené po sumarizácií.

• Informačný bulletin č. 20

Milí študenti, aj tento školský rok si máte možnosť zakúpiť INFORMAČNÝ BULLETIN s poradovým číslom 20, plný informácii o našej škole. Cena: 0,50€, kontaktná osoba: Mgr. Jana Fečková, (kabinet č. 155, 1. poschodie, trakt B).

Bulletin bol vytlačený rešpektujúc životné prostredie ako výrobok z trvalo udržateľne obhospodarovaných lesov a kontrolovaných zdrojov www.pefc.sk

• IT SHOW

V dňoch 8 - 9. 11. 2019 sa uskutočnila IT Show, ktorú navštívili aj naši maturanti so záujmom o informatiku. Exkurziu pre vybraných študentov organizačne zabezpečovala Mgr. Magdaléna Vacková.

• Halloween party

Dňa 28. 10. 2019 sa uskutočnila Halloween Party, a musíme uznať, že ste nás opäť prekvapili svojimi tvorivými nápadmi. Bolo teda veľmi ťažké rozhodnúť sa o oceneniach tých najtvorivejších.

• Prvé miesto za "Najstrašidelnejšiu výzdobu " získala 2. SB,
                • za tvorivú gastronomickú paletu si prvenstvo od
              • Plazy

Prírodovedecká fakulta UPJŠ Košice umožnila naším študentom absolvovať prednášku na tému: „Plazy – morfológia tela a život plazov v prírode“

Dňa 23.10.2019 sa trieda III.AA zúčastnila prednášky o plazoch, ich morfológii, živote v prírode, fylogenéze a mimikrách. Prednáška bola spestrená zaujímavou prezentáciou s možnosťou priamo si pozrieť a chytiť rôzne druhy živých plazov.

• Ekotopfilm - envirofilm festival

Dňa 17.10.2019 sa všetci študenti 2. ročníka zúčastnili v rámci environmentálnej výchovy Ekotopfilm – Envirofilm festivalu v Kulturparku v Košiciach.

Cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvoriť priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja. Každoročne slovenskému divákovi prinášame najnovšie dokumentárne filmy z celého sveta z oblasti ochrany životného prostredia a udržateľnosti.

• Súťaž o návrh na maskota školy

Si umelecky nadaný?

Baví ťa práca s počítačom?

Vedenie školy a Žiacka školská rada GPM vyhlasujú

Súťaž o návrh na maskota školy

Namaľuj alebo na počítači vytvor návrh na maskota GPM, najlepšie návrhy budú ocenené

Svoju prácu odovzdaj členom Žiackej školskej rady do 4.11.2019.

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na Instagrame @ziacka_rada_gpm alebo zrgpm5@gmail.com

• Deň otvorených dverí

14. ročník Dní španielskej kultúry mal ako poslednú aktivitu Deň otvorených dverí - 12. októbra 2019. Krásny slnečný deň, ktorým nás príroda potešila umožnil budúcim študentom a ich rodičom stretnutie s študentmi, učiteľmi a vedením školy.

• BOL SOM V  ŠPANIELSKU
              • BOL SOM V ŠPANIELSKU

Dňa 11. 10. 2019 sa v zasadačke našej školy uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie fotografickej súťaže Bol som v Španielsku. Prvý ročník tejto súťaže, ktorá bola jednou zo sprievodných akcií tohtoročných Dní španielskej kultúry, sa stretol s veľkým záujmom našich študentov aj učiteľov. Päťčlenná komisia napokon vybrala 5 najpútavejších fotografií a ich autori si z rúk pána zástupcu M. Marinčáka a prednostu Okresného úradu Košice J. Lazára prevzali diplomy a zaujímavé finančné odmeny. Navyše, študenti a pedagógovia našej školy svojím hlasovaním určili najsympatickejšiu fotografiu a ani jej autorku neobišla finančná odmena a diplom.

• NETRADIČNÉ ŠPORTY

Dni španielskej kultúry (DŠK) sa blížia k svojmu finále. Kultúra a šport idú ruka v ruke a preto sme takmer na záver DŠK zaradili aj netradičné športy.

V telocvični a na školskom dvore 10. októbra 2019 vo štvrtok bolo od rána, veľmi rušno. Súťažili študenti našej školy v netradičných športoch. Na programe bolo šesť disciplín, v ktorých súťažilo 16 družstiev - reprezentanti tried 1. až 5. ročníka.

• LA RAMBLA

Najobľúbenejšou a najznámejšou aktivitou počas Dní španielskej kultúpry (DŠK) je jednozačne La Rambla. Známa španielska ulica má tak výraznú konkurenciu v Košiciach.

Naši žiaci aj tento rok prekvapili svojou kreativitou, originalitou, zručnosťami, hereckými i tanečnými výkonmi. Na košickej Hlavnej ulici mohli okoloidúci stretnúť Šmolkov, čertov, Eskimákov, rozprávkové i hororové postavy, obľúbené sladkosti. Mohli si zacvičiť v programe Cvičme v rytme, zahrať si futbal, pretekať v rallye, odtrhnúť si kvet zo záhrady, zúčastniť sa na pohrebe, zahrať si Človeče, nehnevaj sa a v neposlednom rade sa mohli stať aj súčasťou filmu.

• Zvonenia

Streda 10. 8. 2022