• OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU

• Dňa 24. 11. 2021 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku online.

Všetci zúčastnení podali úžasné výkony a v záverečnom rozhodovaní skutočne zavážilo iba zopár bodov.

Kategória 2A:

1. miesto Barbora Madarasová II. SA

2. miesto Zuzana Balžanková III. SA

3. miesto Patrik Pecha III. SA a Štefan Cuľba II. B

Kategória 2B:

1. miesto Karolína Volková IV.SB

2. miesto Liliana Almášiová IV. SA

3. miesto Jasmin Linhardtová V. SB

Kategória 2C1

1. miesto Sara Domonkošová IV. AA

2. miesto Michaela Dubecká IV. AA

3. miesto Emma Horňáková IV.AA

Všetkým zúčastneným srdečne ďakujeme za skvelú atmosféru a perfektné výkony. Víťazi jednotlivých kategórií postupujú do okresného kola.

PK anglický jazyk

• OLYMPIÁDA V ŠPANIELSKOM JAZYKU

• Dňa 18. novembra sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády v španielskom jazyku. Sme skutočne radi, že naši študenti sú stále motivovaní a pripravení ukázať svoje vedomosti. Súťažiaci totiž predviedli pôsobivé výkony a porota mala čo robiť, aby určila víťazov. Všetkým ďakujeme a najlepším držíme palce v Krajskom kole!

Výsledky za jednotlivé kategórie:

Kategória A

1. miesto – Erik Botoš III.AA

2. miesto – Michaela Jariabeková II.B

3. miesto – Liana Tegdová II.B

Kategória B

1. miesto – Daniel Šenkovič III.C

2. miesto – Veronika Dlugošová IV.AA

3. miesto – Peter Timura III.C

Kategória C

1. miesto – Matúš Popovič III.AA

2. miesto – Júlia Ondriašová IV.B

3. miesto – Laura Genčúrová IV.B

Kategória D

1. miesto – Krisztina K. IV..SB

2. miesto – Tomáš Hanečák V.SA

3. miesto – Barbora Gbúrová IV.SB

Výhercom blahoželáme!

• ONLINE Deň otvorených dverí

• 13. 11. 2021 sa uskutočnil  online deň otvorených dverí.  Po otvoreni a príhovore riaditeľa školy, bolo možné sa pripojiť do týchto miestností na skúšobné testy:

• Slovenský jazyk - testy bilingválne štúdium
            • Slovenský jazyk - testy klasické štúdium
            • Matematika - testy bilingválne štúdium
            • Matematika - testy klasické štúdium
            • Anglický jazyk GPM - Test (bilingválna sekcia)

Diskusiu a predstavenie školy si online návštevníci mohli zrealizovať v rámci tímov - Spoznaj našu školu:

• Španielsky jazyk na GPM
            • Anglický jazyk na GPM
            • Prírodovedné predmety na GPM
            • ONLINE otázky pre vedenie školy

Ďakujeme všetkým záujemcom o účasť a pre ostaných, ktorí by sa s nami chceli stretnúť dávame do pozornosti stránku venovanú záujemcom o štúdium na našom gymnáziu.

• English Essay Competition

• Juniors:Školské kolo súťaže písania esejí v anglickom jazyku English Essay Competition sa v tomto školskom roku uskutočnilo v utorok 9. novembra 2021.

Má za cieľ podporiť prácu s talentovanými žiakmi našej školy, doplniť a rozšíriť ich prípravu na písomnú formu internej časti maturitnej skúšky, ako aj pripraviť ich na možnosť zapojiť sa do niektorej zo súťaží a úspešne reprezentovať našu školu.

Zapojení žiaci podľa kategórie:

Juniors: Šmajdová, Blechová, Balžanková, Krankilová, Vaštagová, Madarasová, Fedurcová, Egryová, Demková, Sadová, Šoffa, Mén.
            Seniors: Mižák, Knap, Alezárová, Dojčák, Szilágyiová, Holler, Buchnerová, Gbúrová, Domonkošová, Meňhértová, Palenčárová, Kundrát, Švecová.

• Deň ohňa a ľadu

• V škótskom Glasgowe sa koná konferencia OSN o zmene klímy COP26, na ktorej vystúpila ako hlas mladých aj prezidentka SR pani Zuzana Čaputová.

Keď študenti III.AA s osobitým poňatím prekladali báseň Fire and Ice od Roberta Frosta, rozšírili svoje preklady po celej škole ako pripomienku potreby starať sa o našu planétu - náš domov.

Čelíme ohňu chamtivosti, či ľadu ľahostajnosti?

• iBobor 2021/22

• Školské kolo informatickej súťaže sa uskutoční v dňoch 9. a 11. novembra 2021.

• V utorok 9. novembra od 8:00 do 16:00 Seniori (3., 4. a 5. ročník SŠ, septima, oktáva), Drobci (2. a 3. ročník ZŠ) a Nevidiaci SŠ (stredné školy, kvinta až oktáva),
            • štvrtok 11. novembra od 8:00 do 16:00 Juniori (1. a 2. ročník SŠ, kvinta, sexta).

Viac informácii o súťaži na stánke:http://ibobor.sk/.

(SB)

• Pavol Országh Hviezdoslav

• Práve 8. 11. 2021 si pripomíname presne 100 rokov, čo nás opustil velikán slovenskej literatúry - Pavol Országh Hviezdoslav.

Neodmysliteľnou súčasťou jeho zjavu je aj typická bodkovaná mašľa na krku, ktorú tak rád nosil. Preto si jeho pamiatku pripomíname práve tým - mnohí naši učitelia aj žiaci prišli dnes na počesť Hviezdoslava v bodkovanom.

„...lebo nie ten, kto v rozkoši planúci žil, ale ten, kto tvoril a vytvoril, môžeme hovoriť, že žil...“

• Fyzikálny náboj

• V piatok 5. 11. 2021 nás študenti našej školy reprezentovali vo fyzikálnej súťaži s názvom Fyzikálny náboj. Konkurencia v rámci celého Slovenska bola silná.

Dva naše tímy, nás ale vzorne reprezentovali a zabojovali:

• v kategórii seniori sa umiestnili na 21. miesto zo 40,
            • v kategórii juniori sa umiestnili na 32. miesto zo 46.

Seniorský tím: Michal Almáši (3.C), Lucia Ploščicová (4.AA), Ivan Rusinko (3.B), Samuel Slosiarik (4.B), Simona Žáková (1.SB).

Juniorský tím: Júlia Chovanová (2.C), Jakub Lukáč (2.C), Ľubor Pačaj (2.C), Veronika Hluchá (1.AA), Katarína Schultzová (1.AA).

Študentom blahoželáme a ďakujeme!

• DofE Day

• 1.10. 2021 sa na našej škole uskutočnil DofE Day, počas ktorého sme o programe a možnosťami zapojenia sa informovali prvé a druhé ročníky. Naše tri účastníčky (ambasádor-ka Nela Alezárova a absolventky bronzovej úrovne - Veronika Dlugošová a Laura Genčúrová) sa nemalou mierou podieľali na úspešnosti tohto dňa, keďže viacero študentov prejavilo o DofE záujem.

27.10. 2021  sa nám podarilo zorganizovať prvé orientačné stretnutie, kde sme si okrem iného, vysvetlili ako si zadávať ciele.

Ak túžiš zmeniť niečo vo svojom živote a okolí, tento program je určite pre Teba!

Vieš sa ešte zapojiť do 31.10. 2021 na www.zapojsa.dofe.sk.

Tešíme sa na Teba ;)