• Už sú naši!!!

• Po jesenných prázdninách sme začali zhurta. 6. 11. 2018 sa v Dome umenia na najúžasnejšiu Galaxiu GPM dostali noví členovia. Mystickosť bola prítomná už od začiatku. Slnko, Zem i Mesiac našej galaxie po celý čas pozorne sledovali schopnosti nováčikov. Naši prváci splnili všetky zadané úlohy a tak získali ako právoplatní obyvatelia našej galaxie supergalaktický pas.

Počas večera sa nedali zahanbiť ani  druháci, ktorí na svoju planétu prijali nových prisťahovalcov. Ich tanečné, dramatické ale i spevácke čísla vyvolali pozitívne emócie nielen u prvákov, ale aj u starších obyvateľov Galaxie GPM.

Večer plný zábavy a prekvapení bol ukončený krásnym gestom. Náš spolužiak Erik Jaško (V. SB), ktorý získal v tombole 1. cenu – vodičský preukaz typu B od autoškoly Grendel, ju venoval svojmu dlhoročnému spolužiakovi a kamarátovi Patrikovi Goliašovi (V. SB). Všetci sme boli dojatí a tento prejav priateľstva si veľmi vážime. FOTO: Michal Obšatník.

• 100. výročie založenia 1. ČSR

• Aj na našej školy si pripomíname významné výročie pre ČSR. V dňoch od 12. 11. do 15. 11. sa uskutočnia aktivity, ktoré sú pre študentov školy pripravené.

• Halloween

• Dňa 26. novembra na našej škole prebiehala Halloween party, do ktorej sa zapojili všetci žiaci 1., 2. a 3. ročníkov, ktorí súťažili v štyroch kategóriach. Bolo naozaj veľmi náročné vybrať zo spleti kreatívnych výtvorov, ktoré triedy prezentovali. Prvé miesto v  „Písaní strašidelného príbehu“ vyhrala trieda 3.B s príbehom " The Pool", za  „ Hororovú tekvicu“ s číslom 29. hlasovalo najviac žiakov; tú vytvorila trieda 3.C. V kategórii „Strašidelná maškrta“ vyhrala trieda 2.SA, a prvé miesto za  „Halloweensku dekoráciu“ získala trieda 1.SB. Výhercom a všetkým zúčastnením veľmi pekne ďakujeme za vytvorenie neopakovateľnej atmosféry.

• Po stopách Karpatských Nemcov

• V stredu 24. 10. 2018 sa napriek vetru a dažďu (miestami aj snehu) vybralo 40 žiakov – nemčinárov po stopách Karpatských Nemcov – „Zipser Deutschen“– pôvodných nemeckých obyvateľov, ktorí osídľovali oblasť Spiša. Mnoho zaujímavých artefaktov na nás čakalo pri obhliadke Kežmarského hradu, no veľmi nás zaujala najmä Lyceálna knižnica, v ktorej sme videli mimoriadne vzácne knihy a dozvedeli sme sa niečo o živote študentov tunajšieho lýcea, medzi ktorými bol aj Pavol Országh Hviezdoslav.

• Správna voľba povolania – príležitosť k úspechu

• Naša škola sa pravidelne zúčastňuje podujatia pre základné školy

„Správna voľba povolania – príležitosť k úspechu,“

ktoré sa uskutočnilo 23. – 24. 10.2018 v priestoroch SOŠ Ostrovského v Košiciach.

Žiaci zo IV.SB triedy podávali bohaté informácie o možnostiach štúdia na našej škole

a mnohých aktivitách, ktoré sa na našej škole realizujú.

Akciu zabezpečila

Mgr. Iveta Nemcová

• Exkurzia

• V stredu 17. 10. sa študenti 3.A triedy zúčastnili exkurzie v čističke odpadových vôd v Kokšov - Bakši. Po úvodnom oboznámení sa s miestnou arómou sa študenti oboznámili aj s celým areálom a aj s princípmi na ktorých čistička funguje. Prednáška zaujala celý kolektív a výsledkom toho bolo hrobové ticho pri slovách erudovaného majstra. Dozvedeli sa niekoľko zaujímavých a užitočných informácii a tak sa napokon rozpŕchli do svojich príbytkov s pocitmi krásne stráveného dopoludnia a s očakávaniami, kde povedie ich najbližšia poznávacia exkurzia.
            Celý kolektív 3.A túto exkurziu vrelo odporúča aj ostatným triedam.

Jakub Nemčík

• Spoznaj regióny Španielska a Mexika

• Dňa 5. októbra 2018 sa na našej škole uskutočnili prezentácie španielskych a latinskoamerických regiónov. Študenti nášho gymnázia sa zhostili úlohy sprievodcov a svojim spolužiakom priblížili kultúru, históriu a gastronómiu regiónov Asturias, Andalúzie, Kastílie-León, Madridu a kultúru a gastronómiu Mexika. Vďaka zanietenej práci všetkých lektorov sa študenti bilingválnej sekcie naučili pripraviť niektoré z typických jedál španielskej a mexickej gastronómie. Areál školského dvora sa v piatok naplnil rozmanitými vôňami, smiechom, tancom, hudbou a hrami. Všetci študenti nášho gymnázia tak mali možnosť nasať autentickú atmosféru hispánskeho sveta. Fotografie

• Košické „EL CLÁSICO“

• Futbalový turnaj o pohár veľvyslanca Španielskeho kráľovstvao pohár veľvyslanca Španielskeho kráľovstva (Nominácie: Fan club FC Barcelona, Fan clun Real Madrid, Fan club Villareal,VIP, Španielski učitelia..) sa uskutočnil v Športovej hale SOŠ železničná, Palackého 14, Košice. Fotografie

• Omša celebrovaná v španielčine

•      Kostol Ducha Svätého na Južnej triede bol miestom, kde sa dňa 3. októbra konala tradične svätá omša v španielskom jazyku, ktorá je už neodmysliteľnou súčasťou Dní španielskej kultúry. Svätú omšu celebroval brat Andrej Valent z Radu bosých Karmelitánov, ktorému ako miništrant vypomáhal Oliver Pahulyi z II.SA triedy.

Nádherný duchovný zážitok obohatili  hudbou a spevom  Jozef Mikloš, Lea Cápová, Tamara Kriváková a Jakub Ṻberlauer. Naši študenti sa tiež aktívne zapájali čítaním, modlitbami, prosbami a nesením darov. Fotografie