• SUMA

Predmetová komisia matematiky každoročne usporiadava internú matematickú súťaž SUMA. V tomto školskom roku v nej 49 prvákov z klasického štúdia nášho gymnázia súťažilo „z domu“. Najlepšie výsledky dosiahla Simonka Čulková z I.C.

• KRAJSKÉ KOLO SOČ 2020/2021

Oznamujeme radostnú správu o výsledkoch Krajského kola SOČ 2020/2021, ktoré sa konalo 31.3.2021 a pre našich študentov dopadlo veľmi dobre. Štyria z nich sa umiestnili na postupových pozíciách, čo znamená že koncom apríla budú našu školu reprezentovať na celoslovenskom kole a my pevne veríme, že sa im bude dariť aj tam.

1. miesto v odbore 16 získala Zuzana Madarasová z III.AA.
            2. miesto v odbore 02 získala Ema Galdunová z III.SB.
            2. miesto v odbore 04 získala Michaela Moravská z III.AA.
            2. miesto v odbore 17 získala Rebeka Andrášová z III.AA.

Okrem nich sa na medailovej pozícii umiestnili ešte dvaja študenti, na ktorých výkon sme taktiež veľmi pyšní.

3. miesto v odbore 02 získala Barbora Čemanová z III.SB.
            3. miesto v odbore 15 získal Daniel Dzurík z III.B.

• Masterclasses 2021

V dňoch 4 .- 5. 3. 2021 sa naši žiaci Ľudmila Uramová z III.C, Lucia Ploščicová z III.AA a Peter Dubecký z IV.B zúčastnili medzinárodného vedeckého podujatia Masterclasses 2021.

Nasledovné texty sú ich vyjadrením a zhodnotením akcie:

„Mne osobne sa to veľmi páčilo a som veľmi rada, že som mala príležitosť zistiť a vyskúšať ako v CERNe analyzujú zozbierané dáta. Veľmi sa mi páčilo aj ako nám fyzici všetko vysvetľovali, odpovedali na naše otázky... bolo to príjemné prostredie. Zároveň ma tieto dve stretnutia utvrdili v názore, aká je fyzika zaujímavá veda.“

„Prvá prednáška bola o časticiach, išli sme cez teoretické základy, ale aj nové veci. Niečo som si zopakovala, ale naučila som sa veľa nového. Druhá aj tretia prednáška boli o Cerne; napr. o vytváraní malých čiernych dier. O tejto téme som veľa nevedela, preto pre mňa boli nové informácie veľmi zaujímavé. Tento zážitok bol pre mňa ve

• Výsledky školského kola SOČ 2020/2021

S radosťou sa chceme pochváliť, že aj napriek ťažkej momentálnej situácii sa mnohí z našich študentov (39) rozhodli pracovať nad rámec svojich povinností a zapojili sa do školského kola SOČ. Rozhodovanie bolo náročné, pretože práce mali veľmi dobrú úroveň a radi by sme ocenili všetky. To, ako to dopadlo, môžete vidieť v priloženom zozname. Študenti, ktorí sa umiestnili na prvých dvoch priečkach v každej kategórii (spolu je ich 19), postupujú do krajského kola. Veríme, že budú úspešní. Držme im teda palce!

TEATRO EN LÍNEA

Este aňo nos hemos dado cuenta de que muchas de las actividades que hacemos en el instituto, por ejemplo el taller de teatro, es posible realizarlas en línea. Nosotros, los miembros del taller de teatro, hemos aprendido cómo expresarnos online. Probablemente os preguntáis: ¿cómo es posible?

Todo empezó en noviembre, cuando de nuevo tuvimos que quedarnos en casa por la pandemia mundial. Aprendimos a experimentar el arte del teatro desde casa. Cada ensayo era especial: hacíamos ejercicios de pronunciación, trabajábamos la respiración, incluyendo el movimiento corporal, entre muchas otras cosas. Un día muy especial fue el 8 de febrero, en el que entrevistamos al seňor Jesús Martínez Carazo. El es el autor una de las obras en las que trabajamos. Nos contó sus experiencias de vida, también observó con gran interés nuestra interpretación de su propia obra “Lejos de Broadway”

• Poď a Recykluj

Milí žiaci,
            rada by som vám predstavila iniciatívu Poď a Recykluj, za ktorým stojí i jeden z našich žiakov.

Čo to je?

• Je to projekt zameraný na eko témy – recyklácia, zero waste, upcycling.. Prednášať prídu rozliční lektori a zaujímavé osobnosti z EKO sveta na Slovensku.

Kto príde?

• napr. be
        • OLYMPIÁDA V ŠPANIELSKOM JAZYKU

Dňa 8. februára 2021 sa online formou uskutočnilo krajské kolo Olympiády v španielskom jazyku. Sme radi, že sú naši študenti stále motivovaní a pripravení ukázať svoje vedomosti. Súťažiaci totiž predviedli skutočne pôsobivé výkony a porota mala čo robiť, aby určila víťazov.

Všetkým ďakujeme a víťazom držíme palce v celoslovenskom kole!

Tu sú výsledky za jednotlivé kategórie.

Kategória A
            1. miesto – Veronika Dlugošová III.AA
            2. miesto – Daniel Šenkovič II.C

Kategória B
            1. miesto – Matúš Popovič II.AA
            3. miesto – Martina Mihaľová III.B

Kategória C
            2. miesto – Barbora Majláthová IV.B

Kategória D
            1. miesto – Sebastián Kurila IV.SB
            2. miesto – Barbora Čemanová III.SB

Výhercom blahoželáme a ocenenia odovzdáme po príchode do školy!

• Ponuka

Na základe Rozhodnutia č. 03/2021 zo dňa 29. 01. 2021 o prebytočnosti hnuteľného majetku štátu v súlade s § 3 ods. 3 Zákona č. 278/1993 Z. z. o správe majetku štátu v znení neskorších predpisov, Vám ponúkame k bezodplatnému prevodu hnuteľný majetok štátu v správe Gymnázia, Park mládeže 5, Košice:

- školské lavice (klasik č. 6)

• Zvonenia

Nedeľa 27. 11. 2022
    • Jedálny lístok

• Pondelok28. 11.
      • Polievka sedliacka (250)

Prívarok fazuľový (240)
        Varené vajcia (100)
        Chlieb k prívarku (100)
        Čaj ovocný, nesladený (250)