• Medzinárodný veľtrh vzdelávania

          • Naša škola sa pravidelne zúčastňuje akcie

            „Medzinárodný veľtrh vzdelávania – PRO EDUCO 2018,“

            ktoré sa uskutočnilo 05. – 06.12.20187

            v priestoroch Steel Arény v Košiciach.

             

            12. ročník Medzinárodného veľtrhu vzdelávania PRO EDUCO je na regionálnej úrovni stabilnou platformou pre prezentáciu aktuálnych tém v oblasti vzdelávania na rôznych úrovniach.

             

            Naši žiaci podávali  informácie o možnostiach rôznych foriem štúdia,

            tradičných aktivitách realizovaných žiakmi našej školy,

            o poznávacích zájazdoch do zahraničia a mnohých aktivitách,

            ktoré sa na našej škole realizujú.

             

            Veľmi nás potešilo, že záujem žiakov zo základných škôl o štúdium na našej škole bol aj tento rok veľký.

             

            PRO EDUCO 2018 organizačne zabezpečila Mgr. Iveta Nemcová

            so žiakmi IV.SB triedy

          • Olympiáda v španielskom jazyku

          • V stredu 5. 12. 2018 v našej škole prebehlo školské kolo Olympiády v španielskom jazyku. Prihlásilo sa 34 žiakov, ktorí súťažili v štyroch kategóriách.

            Výsledky jedlotlivých kategorii sú nasledovné:

            Kategória A:
            1. Richard Vlk
            2. Šimon Šwarz

            Kategória B:
            1. Marianna Kušnierová
            2. Simona Jastrabová

            Kategória C:
            1. Veronika Lenhardtová
            1. Zuzana Raczová

            Kategória D:
            1. Kristína Gracová
            2. Róbert Helcmanovský 

          • SUMA

          • V matematickej súťaži SUMA, ktorú tradične usporadúva predmetová komisia MIGTV - učitelia matematiky  pre žiakov končiacich tried, sa v decembri v tomto školskom roku stali víťazmi: Michal Stričko zo IV.A a Dominik Husz zo IV.C.

            Blahoželáme.

          • Športové okienko v školskom roku 2018/2019

          • Október:

            Bedminton D región       1 miesto -  Katarína Vargová 5SA , Malecká Beki 4SA, Arkaiová Mária 5SA

            Bedminton  CH               2.miesto -   Dubecký Peter 2B, Slosiarik Samuel 1C

            Aerobik  región -  postup na kraj  - Minčáková Simona 4SB, Lucia Reisová, Michaela  Pustayová 4SB

            Cezpoľný beh región -  3.miesto,  Kraj  -  Sandra Ivanková 2C

             

            November:

            6.11. 2018       -  bedminton  CH  RCM  postup z druhého miesta – región - 3. miesto

            7.11.2018       - - bedminton  D  RCM postup z prvého miesta - región - 2. miesto

            8.11.2018        -  florbal CH skupina – región

            9.11.2018        -  florbal  - región CH finále  3. miesto

             14.11.2018     -  florbal   D  región skupina – 2. miesto v skupine

            15.11.2018      - florbal dievčat – finále  - 3. miesto

            22.11.2018      -  Aerobik  KRAJ – Minčáková Simona 4SB, Lucia Reisová  

                                       postúpili na Majstrovstvá Slovenska

            27.11.2018        -  bedminton CH KRAJ  - 3. miesto  - Dubecký Peter 2B, Slosiarik Samuel 1C

            28.11.2018        - bedminton  D KRAJ    - 2 .miesto – Malecká Beki 4SA, Arkaiová Mária 5SA

            29.11.2018        - futsal CH  - región  - 4.miesto – Šimko, Knap, Norko 4B, Barkáč, Vlk , Nagy 2B, Leško 4A, Said, Nagy 1SB, Jeremiáš 5SA

            30.11.2018  florbal CH - v dlhodobej súťaži košických škôl sa umiestnili na 2.mieste – Lovaš, Knap Oliver 4B, Leško 4A, Turlík 3B, Knap Viliam, Lipták 1B, Darfid, Barkáč, Cehlár 2B, Gabaš

          • Anglické súťaže v školskom roku 2018/2019

          • Výhercom gratulujeme a prajeme veľa úspechov vo vyšších postupových kolách. Na všetkých
            súťažiacich sa tešíme budúci školský rok.

            Aj v tomto školskom roku sa na našej škole uskutočnili školské kolá súťaží Shakespeare´s Memorial
            a Olympiáda v anglickom jazyku. Už tradične sa oboch súťaží zúčastnilo veľa šikovných študentov
            a študentiek všetkých ročníkov bilingválnych sekcii, ale aj klasického štúdia. Veľmi nás potešil rastúci
            záujem účastníkov o tieto súťaže, ako aj vysoká kvalita vedomostí súťažiacich. Pozrite si výsledky
            jednotlivých súťaží a fotografie v prílohe. 

            SHAKESPEARE´S MEMORIAL:

            Kategória poézia:
            1. miesto: SÁRA SLOVINSKÁ I. AA
            2. miesto: KAROLÍNA SIDOROVÁ II.SB
            3. miesto: DANIEL KUCHÁR II.C
            Kategória próza :
            1. miesto: BIBIÁNA KUDLÁČOVÁ III.C
            2. miesto: MARTINA HRABOVSKÁ I.AA
            3. miesto: TERÉZIA JENÍKOVÁ I.C

            OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU:

            Kategória 2A:
            1. miesto: MARIANNE LUISE CRAWLEY II.C
            2. miesto: BARBARA HAVRIŠOVÁ III.SB
            3. miesto: INGRID GÁOROVÁ III.SB
            Kategória 2B:
            1. miesto: ESZTER NATÁLIA PRÉKOPOVÁ V.SB
            2. miesto: JAKUB ÜBERLAUER V.SB
            3. miesto: ALEŠ VÁRADY V.SA
            Kategória 2C1:
            1. miesto: RASTISLAV DANÍK IV.B
            2. miesto: ZUZANA MADARASOVÁ I.AA
            3. miesto: PATRIK VARHOĽÁK I.AA

            Výhercom gratulujeme a prajeme veľa úspechov vo vyšších postupových kolách. Na všetkých
            súťažiacich sa tešíme budúci školský rok.

          • Súťaž "Best in English"

          • Dňa 30.11.2018 sa naši študenti zúčastnili medzinárodnej súťaže Best in English.
            Súťaže sa zúčastnilo 52 žiakov, ktorí dokázali, že angličtina je jazyk, ktorý sa dá zvládnuť na medzinárodnej úrovni.

            Zoznam najlepších žiakov našej školy:

             

            trieda

            meno

            priezvisko

            čas

            body

            poradie

            V.SB

            Eszter Natália

            Prékopová

            52:43

            115

              1

            V.SB

            Jana

            Straková

            55:24

            109,5

              2

            III.C

            Bibiána

            Kudláčová

            46:42

            108

              3

            V.SB

            Marta Miroslava

            Kitová

            54

            107,5

              4

            V.SB

            Katarína

            Kundrátová

            58

            107,5

              5

            1.AA

            Zuzaka

            Madarasová

            38:13

            106

              6

            IV.A

            Miroslav

            Repovský

            45:11

            104

              7

            V.SA

            Marek

            Gaľa

            51:57

            103

              8

            V.SA

            Aleš

            Várady

            44:44

            96,5

              9

            IV.B

            Rastislav

            Daník

            45:53

            95,5

             10

             

             

             

             

             

             

            II.AA

            Ema

            Palčová

            45:24

            95

              11

            1.AA

            Soňa

            Klimová

            49

            94,5

              12

            II.AA

            Natália

            Szarková

            49:25

            94,5

              13

            1.AA

            Patrik

            Varhoľák

            52:13

            94,5

              14

            IV.SB

            Adam

            Dvořák

            45:28

            91

               15

             

          • Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

          • V stredu, 28. novembra, si svoje sily v školskom kole zmerali účastníci 11. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Veľmi nás teší, že všetky úlohy zvládli na výbornej úrovni. Do krajského kola postupujú žiaci umiestnení na prvom mieste vo svojej kategórii.

            VÝSLEDKY:

            kategória B

            1. miesto - Sebastián Kurila, II. SB
            2. miesto - Veronika Dlugošová, I. AA
            3. miesto - Daniel Dzurík, I. B

            kategória A

            1. miesto - Jozef Mikloš, V. SB
            2. miesto - Róbert Helcmanovský, IV.SA
            3. miesto - Jakub Überlauer,  V. SB

            Ďakujeme všetkým zúčastneným a víťazom srdečne blahoželáme!

            Školského kola olympiády zo slovenského jazyka sa zúčastnili žiaci: I. AA Veronika Dlugošová, I.B Daniel Dzurík, I. B Laura Genčúrová, I.C Terézia Jeníková, I.C Ľudmila Uramová, I. SA Liliana Almašiová I. SA Ela Palaščáková, I.SB Barbora Čemanová, I.SB Barbora Gbúrová, I. SB Ema Špirková, II.AA Michaela Bohušová, II.B Šimon Schwarcz, II.C Daniel Kuchár, II. C Viktória Podolínska, II. SA Laura Alexandra Chomčová, II. SA Natália Seligová, II. SB Sebastián Kurila, II. SB Michaela Zajacová, III.A Soňa Juhásziová, III. B Jessica Onuferová, III. SA Ema Ruňaninová, III. SB Roland Kapitančík, III. SB Radka Vasiľaková, IV. C Veronika Novysedláková, IV. SA Róbert Helcmanovský, IV. SB Terézia Kirilová, IV. SB Róbert Kuzma, V. SB Jozef Mikloš  a V. SB Jakub Uberlauer.

          • Bedminton

          • Výkon, v krajskom kole v športovej súťaži 28. 11. 2018, bol pre naše dievčatá v kategórii stredných škôl ocenený druhým miestom. Tešíme sa z výsledku a želáme ešte lepšie umiestnenie v ďalších súťažiach.

          • Ekonomická olympiáda

          • Prihlásili sme sa do 2. ročníka ekonomickej olympiády. Školské kolo sa uskutoční od 10. do 14. 12. 2018. Záujemcovia sa môžu prihlásiť v kab. č. 209 do 7. 12. 2018. Vzorový test nájdete na tomto odkaze.

            Štúdijné materiály nájdete na stránke štúdium.

            Viac informácií o ekonomickej olympiade aj na stránke: http://ekonomickaolympiada.sk/

          • Juvenes Translatores

          • V tomto školskom roku sa na našej škole uskutoční súťaž mladých prekladateľov s názvom Juvenes Translatores (v anglickom jazyku) vo štvrtok dňa 29. novembra 2018. Má za cieľ podporiť prácu s talentovanými žiakmi našej školy s možnosťou pre víťaza zúčastniť sa špecializovaného seminára pre mladých prekladateľov, ktorý zorganizuje Generálne riaditeľstvo pre preklad Európskej komisie.