• LOGO IUVENTA
          • KRAJSKÉ KOLO OLYMPIÁDY V ANGLICKOM JAZYKU

• Srdečná gratulácia patrí našim žiačkam Barbore Madarasovej z I.SA a Alexandre Hudákovej z II.AA za úspešnú reprezentáciu našej školy v krajskom kole olympiády v anglickom jazyku, ktoré sa uskutočnilo v on-line priestore 10. 2. 2021.

V silnej konkurencii dievčatá získali nasledovné obsadenie:

• Barbora Madarasová - 1. miesto v kategórii 2A,
            • Alexandra Hudáková - 3. miesto v kategórii 2C1

Ešte raz im gratulujeme a Barborke držíme palce na celoslovenskom kole.

Mgr. Viera Kišeľáková, PK CJ

• OLYMPIÁDA V ŠPANIELSKOM JAZYKU

• Dňa 8. februára 2021 sa online formou  uskutočnilo krajské kolo Olympiády v  španielskom jazyku. Sme radi, že sú naši študenti stále motivovaní a pripravení ukázať svoje vedomosti. Súťažiaci totiž predviedli skutočne pôsobivé výkony a porota mala čo robiť, aby určila víťazov.

Všetkým ďakujeme a víťazom držíme palce v celoslovenskom kole!

Tu sú výsledky za jednotlivé kategórie.

Kategória A
            1. miesto – Veronika Dlugošová III.AA
            2. miesto – Daniel Šenkovič II.C

Kategória B
            1. miesto – Matúš Popovič II.AA
            3. miesto – Martina Mihaľová III.B

Kategória C
            2. miesto – Barbora Majláthová IV.B

Kategória D
            1. miesto – Sebastián Kurila IV.SB
            2. miesto – Barbora Čemanová III.SB

Výhercom blahoželáme a ocenenia odovzdáme po príchode do školy!

Mgr. Tomáš Chromčo

• Ponuka

• Na základe Rozhodnutia č. 03/2021 zo dňa 29. 01. 2021 o prebytočnosti hnuteľného majetku štátu v súlade s § 3 ods. 3 Zákona č. 278/1993 Z. z. o správe majetku štátu v znení neskorších predpisov, Vám ponúkame k bezodplatnému prevodu hnuteľný majetok štátu v správe Gymnázia, Park mládeže 5, Košice:

- školské lavice (klasik č. 6)

-školské stoličky (klasik č. 6).

Podľa § 8f ods. 3 zákona č. 278/1993 Z. z. prebytočný hnuteľný majetok štátu môže nadobudnúť len správca, ktorý tento majetok štátu nevyhnutne potrebuje na plnenie úloh v rámci predmetu jeho činnosti alebo v súvislosti s ním.

V prípade Vášho záujmu nás kontaktujte :

• Gymnáziu, Park mládeže 5, 04001, Košice
            • office@gpm.sk
            • Tel. kontakt: 055/6335470,  0915929737

Termín uzávierky: 11. 02. 2021

Mgr. Milan Marinčák
            riaditeľ školy

• Valné zhromaždenie

• Študentská firma AVANZA a jej akcionári sa stretli na ustanovujúcom valnom zhromaždení, ktoré sa uskutočnilo dňa 29. januára 2021 o 17.00 hod. online, prostredníctvom programu Microsoft Teams.

Vznik študentskej firmy Avanza sa realizuje na škole v rámci krúžku na základe pravidiel, ktoré sú nastavené programom Aplikovanej ekonómie od neziskovej organizácie JA Slovensko.

• WEBINÁR – BIOFEEDBACK

• Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie

pripravuje webinár BIOFEEDBACK pre rodičov ZŠ a SŠ, ktorý sa uskutoční

dňa 28.01.2021  (štvrtok) od 15.30 hod.

Bližšie informácie a prihlasovanie nájdete na webovej stránke centra: www.kpppke.eu.

PhDr. Mária Horváthová, PhD.
            riaditeľka, psychologička
            Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie
            Karpatská 8, Košice

Biofeedback je možné využiť v rade terapeutických liečebných metód. Jedná sa o metódu, pri ktorej dochádza k zlepšeniu stavu klienta (či už ide o ochorenie, bolesť alebo emočný stav) tréningom spätnej odpovede na signály z jeho vlastného tela. Na meranie sú využívané prístroje, ktoré biologické signály odmerajú, spracujú a na výstupe klienta informujú v podobe zvukovej či obrazovej spätnej väzby. Vo väčšine prípadov sa biofeedback realizuje formou terapeutickej hry, ktorú klient ovláda pomocou vlastných okamžitých reakcií.

• Pozvánka na valné zhromaždenie

• Dňa 22. januára 2021 sa uskutočnilo online stretnutie krúžku aplikovanej ekonómie. Členovia krúžku sa dohodli na termíne ustanovujúceho valného zhromaždenia študentskej firmy AVANZA.

Svojím akcionárom odošlú email s pozvánkou na valné zhromaždenie, ktorá sa uskutoční 29. januára 2021 o 17.00 hod, online prostredníctvom programu Microsoft Teams.

Hostia, ktorí majú záujem sa stretnutia zúčastniť sa môžu informovať emailom na adrese: jafirma.gpm@gmail.com.

• Olympiáda v anglickom jazyku - okresné kolo

• S radosťou Vám oznamujeme výsledky okresného kola olympiády v anglickom jazyku:

• Kategória 2A (Juniori): Barbora Madarasová z I.SA obsadila 1. miesto a postupuje do krajského kola. Blahoželáme a veľmi sa tešíme!
            • Kategória 2B (Seniori): Richard Rzepiel zo IV.B obsadil pekné 4. miesto.Blahoželáme!

PK CJ - Mgr. Viera Kišeľáková

• Solivar – virtuálna prehliadka III.SA

• Na súčasnú situáciu zareagovalo aj múzeum v prešovskej mestskej časti Solivar. Návštevníkom je k dispozícii aj novým spôsobom. Nahliadnuť, virtuálne sa poprechádzať a pozrieť si z zblízka, respektíve z iného uhla pohľadu môže záujemca všetkých päť objektov múzea, teda Sklad soli, Gápeľ, Četerne, Varňa František a Klopačka.

Dňa 13.1.2021 sa takejto virtuálnej prehliadky zúčastnili aj žiaci z triedy III.SA. Verím, že získali aspoň približnú predstavu z histórie ťažby a výroby soli v regióne Šariš.

ZT

• Ruské slovo - krajské kolo súťaže

• S radosťou vám oznamujeme, že naša žiačka z 1.C triedy Nina Bziková obsadila 2. miesto v súťaži Ruské slovo v krajskom kole v kategórii poézia - kategória 3 - stredné školy.

Prajeme veľa úspechov a tešíme sa!