• Základné informácie

NAJNOVŠIE INFORMÁCIE o maturitnej skúške nájdete na stránke www.nivam.sk v sekcii MATURITA 2024:

• Základné informácie

• Špecifikácie testov

Aktuálne informácie o EČ a PFIČ MS nájdete vo februári a v marci 2024 na nástenke v budove našej školy školy (trakt B, prízemie):

• kód školy: 681 017
          • zoznamy žiakov, ktorí budú konať písomné MS (skontrolujte správnosť údajov),
          • pokyny pre žiakov,
          • pokyny na vypĺňanie odpoveďových hárkov,
          • ukážky vyplnených odpoveďových hárkov,
          • časové harmonogramy administrácie EČ a PFIČ MS z jednotlivých predmetov,

TERMÍNY

• 30. september 2023 – najneskorší termín, dokedy musia maturanti písomne oznámiť predmety, z ktorých chcú maturovať. Žiak so zdravotným znevýhodnením oznámi aj spôsob vykonania maturitnej skúšky.

Žiadosť o úpravu maturitnej skúšky (u žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami) je prílohou prihlášky na maturitnú skúšku. Podáva ju uchádzač riaditeľovi školy a obsahuje:

1. osobné údaje uchádzača,

2. skupinu, do ktorej chce byť uchádzač zaradený,

3. odborný lekársky posudok, ktorý obsahuje presnú diagnózu a z nej vyplývajúce funkčné dôsledky, ktorý sa nevyžaduje od uchádzačov s vývinovými poruchami učenia,

4. odborný posudok centra špeciálno-pedagogického poradenstva, centra pedagogicko-psychologického poradenstva, odborníka na pervazívne vývinové poruchy, ktorý obsahuje presnú diagnózu a z nej vyplývajúce dôsledky,

5. aktuálny odborný posudok špeciálneho pedagóga a psychológa

• 15. október 2023 – najneskorší termín, dokedy môže žiak písomne oznámiť triednemu učiteľovi zmenu predmetov, ich úrovne alebo špeciálnych potrieb.

• 31. január 2024 - najneskorší termín, dokedy môže riaditeľ školy v osobitných prípadoch, najmä ak ide o žiaka, ktorý má dlhodobý pobyt v zahraničí alebo mu to nedovoľuje jeho zdravotný stav, povoliť, na písomnú žiadosť žiaka, zmenu predmetov, ich úrovne alebo špeciálnych potrieb.

• 31. marec 2024 – najneskorší termín, dokedy musí riaditeľ strednej školy na návrh predmetovej komisie schváliť maturitné zadania jednotlivých predmetov ústnej formy internej časti maturitných skúšok, ktorých súčasťou je aj zoznam povolených učebných pomôcok.

• 31. marec 2024 – najneskorší termín, do ktorého žiak písomne oznámi riaditeľovi školy odhlásenie predmetov, z ktorých žiak koná maturitnú skúšku dobrovoľne.

• Časový harmonogram externej časti a písomnej formy internej časti:

- 12. marec 2024 - slovenský jazyk a literatúra,

- 13. marec 2024 – cudzie jazyky (anglický jazyk, nemecký jazyk, francúzsky jazyk, ruský jazyk, španielsky jazyk, taliansky jazyk),

- 14. marec 2024 - matematika,

- 26. marec 2024 – PFIČ zo španielskeho jazyka, literatúry a kultúry (triedy V.SA a V.SB)

- 9. apríl – 12. apríl 2024 a 9. apríl 2024 – náhradný termín

- 3. september– 6. september 2024 – opravný a náhradný termín

• Termín konania ústnej formy internej časti maturitnej skúšky v riadnom skúšobnom období určia pre jednotlivé stredné školy vo svojej pôsobnosti príslušné úrady RÚŠS.

Aktualizované 19. 09. 2023 (FU)