• 8. ročník najväčšieho testovania IT zručností - IT FITNESS TEST 2019

• V období od 16. mája 2019 do 15. júla 2019 bude k dispozícii on-line test na www.itfitnesstest.sk, prostredníctvom ktorého si žiaci/študenti a učitelia/pedagógovia môžu overiť úroveň svojich IT zručností.

Otestovať sa však môžu aj všetci občania akejkoľvek vekovej kategórie. Po absolvovaní testu dostane každý respondent certifikát a odporúčania na zlepšenie svojich individuálnych IT zručností.

Test môžete opakovať v priebehu celého roka a aj tak si zlepšovať svoje IT zručnosti.

• Naši maturanti!

• V piatok 10. 5. 2019 poslednýkrát prišli do školy naši maturanti. Čakali ich netradične vyzdobené triedy, posledné fotenie, pochod slávnostným špalierom a napokon program na rozlúčku. Bol to deň plný emócií a dúfame, že najmä naši maturanti si ho užili naplno. Veríme, že ich čaká veľa úspechov a aj trošku šťastia na maturite a potom aj pri prijímačkách a v celom ďalšom živote.

Milí naši maturanti – bolo nám cťou a potešením tráviť s Vami chvíle. Budete nám všetkým chýbať. Nikdy nezabudnite, že ste z Parku. Parku zdar a maturantom zvlášť!!!

• Výsledky prijímacích skúšok

• Zverejnili sme výsledky prijímacích skúšok do študijného odboru 7902 J štvorročné štúdium.

Zápisy do študijného odboru 7902 J štvorročné štúdium:

20. – 22. mája 2019 (pondelok až streda) od 7.00 do 16.00 hod., č. dverí 103.

Pokyny:

• Zapísať  žiaka môže LEN jeho zákonný zástupca
            • Prineste so sebou – Zápisný lístok na štúdium na strednú školu, ktorý žiakovi vydá ZŠ, na ktorú chodí.

Výsledky prijímacích skúšok nájdte v PDF dokumente: výsledky.

• Najlepšie na koniec

• Obrovský úspech jedného zo zakladajúcich členov debatného klubu na našej škole nás všetkých naplnil radosťou a nádejou do budúcnosti. Talentovaný a skúsený Rišo Rybár zvíťazil vo finále XX. ročníka Slovenskej debatnej ligy. K tomuto skvelému úspechu mu srdečne blahoželáme a prajeme veľa šťastia na maturách a aj pri jeho ďalších krokoch mimo Parku. Dúfajme, že jeho štafetu ponesú ďalší Parkáči.

• DEŇ EURÓPY

• Deň Európy sa tento rok oslavoval v piatok 3. 5. 2019 v Košiciach na Hlavnej ulici.

Program našich žiakov navodil na pódiu pri Dolnej bráne na chvíľu španielsku atmosféru a zároveň pripomenul Košičanom našu školu. Zazneli španielske piesne, tango, vystúpila naša kapela, videli sme zmes latinskoamerických tancov aj tanečnú choreografiu piatakov. Veríme, že sa naše vystúpenie páčilo, veď bolo o to emotívnejšie, že pre viacerých účinkujúcich to bolo ich rozlúčkové vystúpenie pre našu školu.

Tak teda – ADIÓS!

• Návšteva kariérneho diplomata

• 2.5. navštívil našu školu p. Daniel Ontko. Na besedách sa s nami podelil o svoje zážitky kariérneho diplomata, ktorý posobil 12 rokov v Japonsku a Južnej Kórei.

• Basketbal dievčat

• Basketbalistky vo finále dlhodovej súťaže obsadili druhé miesto a postupujú na krajskú olympiádu, ktorá sa uskutoční v prvom júlovom týždni. Chcú zabojovať a vrátiť prehru o jeden kôš športovému gymnáziu SNP

• VSE CITY RUN aj s nami

• Vo štvrtok, 2. 5. 2019, sa študenti našej školy opäť zúčastnili na charitatívnom podujatí VSE CITY RUN, čím aktívne prispeli združeniu OZ Inak obdarených. Za ich účasť im srdečne ďakujeme.

• Ukončenie kurzu spoločenského tanca

• V pondelok 8. 4. 2019 po skončení vyučovania sa v zasadačke našej školy uskutočnila veľmi milá a príjemná udalosť. Študenti, ktorí dokončili kurz spoločenského tanca nám predviedli ukážky viacerých spoločenských tancov. Pred zástupcami vedenia školy, učiteľov a rodičov sa roztancovali dvojice v rytme valčíka, tanga, čardášu.....

Kurz tanca aj celý program mal pod palcom p.Poprocký z Tanečnej školy Poprocký. Všetci zúčastnení ukázali, že sa naozaj naučili dobre tancovať. Program ukončila veselá polka.

Text a foto:Z.Majerčáková.

• ROTARY klub

• Vo štvrtok 4. 4. 2019 nás opäť navštívili študenti, ktorí sú v Košiciach na výmennom študijnom pobyte z ROTARY klubu. Svojimi prezentáciami nás obohatili Finn z Austrálie, Lauren z Floridy a Joaquin z Argentíny. Veľmi pekne im týmto ďakujeme.