• Krajské kolo v plávaní

• 18.1.2019 v Šaci  na plavárni SOŠ  sa uskutočnilo  krajské kolo v plávaní,  ktoré organizuje RCM  Strojárenska 3. Naše plavkyne  SabolováGajdošová z 1SA brali len popredné miesta v disciplínach ako 200 metrov polohový pretek, 100 prsia, 50 metrov  voľný spôsob. Chlapci , Balog 4A, Kaid 4B, Molnár 5SA, Kapráľ 2C boli druhí najlepší v štafete 4x50vsp .  Róbert Kaid 4B  motýlik zaplával druhý najlepší čas a 50 vsp skončil na  3 mieste,  Molnár 5 SA na 4. mieste a Balog 4A  na 5. mieste.

Dúfame , že chlapci tak dobre preplávajú aj  maturitnou skúškou v máji. Držíme im palce.

• Deň otvorených dverí

• Dňa 19. januára 2019 (sobota) Vás srdečne pozývame do našej školy v čase od 9:00 do 12:00 hod..

Nepremeškajte príležitosť pozhovárať sa so študentmi a učiteľmi a zúčastniť sa simulovaných prijímacich skúšok, ktoré Vám pomôžu získať prehľad o úrovni Vašich znalostí a predpokladov k štúdiu, na našom gymnáziu.

Príďte včas a okrem príhovoru riaditeľky školy, Vás pozdravia aj naši študenti, ktorí si pre Vás pripravujú krátky kultúrny program.

Podrobnejšie informácie nájdete na stránke školy v časti - Pre záujemcov o štúdium.

• "Best in English" - Angličtinár roka 2018

• Naša škola, Gymnázium Park mládeže 5, sa zúčastnila medzinárodnej súťaže, ktorá sa uskutočnila
            30. 11. 2018

Súťaže sa zúčastnilo 922 stredných škôl a 21 110 študentov z 30 štátov.

Zo Slovenska sa súťaže zúčastnilo 123 škôl a 2 700 študentov.

Naša škola sa v celosvetovom meradle umiestnila na 37. mieste z 922 všetkých zúčastnených škôl.

Na Slovensku sa naša škola umiestnila zo 123 škôl na 4. mieste. V kraji je naše gymnázium na 1. mieste!

Všetkým študentom, ktorí sa súťaže zúčastnili ďakujeme za účasť, blahoželáme k dosiahnutým výsledkom a prajeme veľa úspechov do ďalších súťaží.

• Súťaž "3P"

• Gymnázium, Park mládeže 5 v Košiciach

a predmetová komisia prírodovedných predmetov

zorganizovala v školskom roku 2018 – 2019

9. ročník celoškolskej súťaže „3P“

Cieľom súťaže je:

•  Zvýšiť záujem o prírodovedné predmety a rozširovanie prírodovedného vzdelávania

•  Rozvíjať kreatívne myslenie žiakov a podporovať ich samostatnosť

•  Viesť žiakov k tvorivej, cieľavedomej a plnohodnotnej práci

•  Rozvíjanie medzipredmetových vzťahov (FYZ – CHE – BIO)

•  Rozvíjať environmentálne postoje žiakov, viesť ich k zdravému životnému štýlu

Garantom súťaže „3P“ je Mgr. Gabriela Čurková

• Regionálne kolo v hádzanej

• Naše  reprezentantky v hádzanej sa zúčastnili regionálneho kola, ktoré. sa konalo  na SOŠ Ostrovského 10.-11.1.2019, nenašli premožiteľky. Obhájili prvenstvo s predošlých rokov.

Postupujú  na krajské kolo v zostave: kapitánka Erika Vargová 3C, Hilda Mikulová 3A, Lucia Lazarová 3C, Emma 1, Natalia , Mirka Sedláková 2C, Gumanová Dominika 3A,  Zuzka Šebová 3C, Dia Telepčáková , Ema Krajčiová 4A.

• Vianočný turnaj vo florbale

• XII.ročník Vianočného turnaja vo florbale o „Putovný pohár riaditeľky školy“ , ktorý sa konal 20.12.2018 je za nami . Počas turnaja v telocvični bola krásna  vianočno - športová nálada . Stovka študentov videla úžasné športové zápolenie medzi ročníkmi. U chlapcov zvíťazili reprezentanti štvrtého ročníka, na  2. mieste - 3. ročník,  3. miesto  -  5. ročník.

Dievčatá mali najsilnejšie družstvo v 3. ročníku - 1.miesto, na 2. mieste - 5. ročník, 3 .miesto - 4. ročník. Už teraz sa tešíme na XIII. ročník.  Ale zatiaľ   prajeme  všetkým, nie len priaznivcom florbalu, veľa, veľa zdravia a šťastia počas celého  roka 2019.

• Predvianočná pohoda

• 21. decembra 2018 sa uskutočnilo stretnutie študentov a zamestnancov školy v rámci Predvianočnej pohody. Vystúpenie Folklórného súboru Železiar bolo hlavným programom predsviatočného dopoludnia. Po búrlivom aplauze, ktorí odznel pri výkonoch členov súboru, ako aj slovného sprievodu počas koncertu v podaní pána Vladimíra Urbana, sa všetci príjemne zabávali.

Študentská JA firma Logoro, si vyžiadala pozornosť vďaka aktivite – Vianoce ako v španielsku, keď vyzvala prítomných, aby si prišli vybrať výhry z vianočnej lotérie, ktorá je pre Španielsko, taká typická práve počas vianočných sviatkov.

Záver stretnutia patril príhovoru riaditeľky školy. RNDr. Alena Bobáková, ktorá všetkých pozdravila a zaželala okrem iného aj pokojné sviatočné dní a príjemné prázdniny bol znamením, že posledný deň kalendárneho roka 2018 v školskom prostredí sa končí.

Poslednou pesničkou, ktorou sa študenti rozlúčili s kalendárnym rokom 2018 bola pieseň spievaná v jazykoch typických pre naše gymnázium.