Novinky
Vianočné a novoročné priania 2026
Úradné hodiny počas vianočných prádznin
Best in English
S radosťou zverejňujeme informácie o úspechu našich žiakov v medzinárodnej súťaži Best in English, v ktorej dosiahli vynikajúce výsledky!!!
Z celkového počtu žiakov 31 456 žiakov sa naša Nina Tilková zo 4.AA umiestnila na vynikajúcom 9. mieste!
Spomedzi 793 škôl, naša škola obsadila 10. miesto vo svete, čím sme obsadili 2. miesto na Slovensku a sme na 1. mieste v Košickom kraji!
Najlepších žiakov našej školy oceníme v januári po prázdninách :-)
Najlepší žiaci našej školy:- Nina Tilková
- Lea Klimeková
- Adela Sabol Murguia
- Veronika Žrobeková
- Tamara Rošková
- Alexandra Dolineková
- Samuel Ján Novotný
- Tomáš Palaščák
- Alexandra Ivanová
- Veronika Viziová
- Patrik Regeš
- Terézia Ferenczová
- Zuzana Nováková
- Lenka Uhrínová
- Leo Striš
- Amália Antolová
- Tereza Lea Ondrejkovičová
- Katarína Schützová
- Berbard Balog
- Kristína Baranová
V špeciálnej kategórii, v ktorej súťažilo 311 žiakov, získala Tamara Kakalejčíková z 3.B úžasné 3.miesto!
PK CJ (KD)
English Essay Competition
Dňa 2. 12. 2025 sa uskutočnilo školské kolo súťaže English Essay Competition. Študenti si mohli vybrať z troch zaujímavých tém, ktoré im poskytli priestor na vyjadrenie vlastných myšlienok, postojov a tvorivosti v anglickom jazyku. Každá esej bola jedinečná.
Ocenení študenti:
Kategória Juniors
- miesto: Lea Lazárová II.AB
- miesto: Zoe Kušníriková III.SA
- miesto: Lenka Uhrinová II.AB
Kategória Seniors
- miesto: Amália Antolová V.AA
- miesto: Veronika Žrobeková V.AA
- miesto: Lea Klimeková III.AA
Víťazom srdečne blahoželáme a všetkým účastníkom ďakujeme za ich úsilie a chuť tvoriť. Tešíme sa na ďalší ročník súťaže, ktorý opäť prinesie nové nápady a inšpiratívne eseje.
(KG)

Školské kolo olympiády zo slovenského jazyka a literatúry
3. 12. 2025 sa na našom gymnáziu uskutočnilo školské kolo olympiády zo slovenského jazyka, kde si žiačky a žiaci vyskúšali svoje teoretické vedomosti, prácu so slovom, fantáziu, štylistické zručnosti i rečnícke schopnosti.
Po náročných troch kolách porota rozhodla o víťazoch:
Kategória A (3. – 5. ročník)
- Laura Viščorová, IV. AA
- Barbora Brindžáková, III. SA
- Monika Hronecová, IV. AA
Kategória B (1. – 2. ročník)
- miesto – Aneta Petriláková – I. SB
- miesto – Alexandra Csorbová – II. C
- miesto - Nina Sesztáková – II. SB
Ďakujeme všetkým zúčastneným za príjemnú atmosféru a inšpirujúce príspevky. Blahoželáme víťazkám a Laure a Anetke držíme palce v krajskom kole!
(DI)

Zaži deň ako žiak GPM!

Školské kolo Olympiády z francúzskeho jazyka
V utorok 2. 12. 2025 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády z francúzskeho jazyka v kategórii 2A. Súťažiaci preukázali veľmi pekné jazykové znalosti a chuť pracovať s francúzskym jazykom. Teší nás, že všetci účastníci boli úspešnými riešiteľmi, čo svedčí o ich dobrej príprave a snahe.
Výsledky školského kola:
- miesto: Florián Kaszycki (II.SA)
- miesto: Maximilián Kršák (III.SB)
- miesto: Sarah Nelly Švedová (III.AA)
Víťazovi Floriánovi Kaszyckému (na fotografii pod textom) blahoželáme k postupu do krajského kola, ktoré sa uskutoční v januári.
Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť, reprezentáciu školy a za pekné výkony. Srdečne blahoželáme!
Za PK cudzie jazyky MK

Stužkové slávnosti sú za nami!
Všetky stužkové slávnosti máme úspešne za sebou a zostali nám na ne krásne spomienky. Boli to večery plné emócií, radosti, smiechu aj dojatia.
Každá stužková bola jedinečná a ukázala, akú dlhú cestu majú naši maturanti za sebou. Dnes už všetci hrdo nosia zelené stužky, ktoré symbolizujú poslednú etapu ich stredoškolského štúdia. Pred nimi stojí jedna z najväčších výziev – maturitné skúšky. Držíme im palce, aby zvládli všetky skúšky, ktoré ich čakajú, s pokojom a sebadôverou.
Prajeme im veľa šťastia, pevných nervov a jasnú myseľ. Nech sú na seba hrdí a nech maturita dopadne presne podľa ich predstáv. 🍀💚
(DI)

Život mezi básňami a školou: Evka bez filtrov
Dnes máme naozaj výnimočnú hostku – pani zástupkyňu Evku, ktorú mnohí z vás poznajú ako skvelú učiteľku slovenského jazyka. Je to človek, ktorý dokáže svojím nadšením nakaziť každú triedu a vďaka ktorému si slovenčinu obľúbili aj tí, ktorí mali pôvodne obavy z diktátov či literatúry.
Evka bola v minulosti dokonca nominovaná na Zlatého Amosa, čo je samo o sebe dôkazom jej výnimočnosti – nielen ako učiteľky, ale aj ako osobnosti, ktorá pre školu a jej študentov robí maximum. Dnes už síce netrávi čas pri literárnych žánroch či rozboroch textov, ale venuje ho vedeniu celej školy.
A práve o tom, ako sa jej učiteľské srdce zmestilo do zástupcovskej kancelárie, sa porozprávame.
Tak si dajte slúchadlá, pohodlne sa usaďte – a poďme na to!
(MI)

Výsledky súťaže Juvenes Translatores
Naši študenti sa zapojili do súťaže Juvenes Translatores, v ktorej prekladali texty do slovenčiny z anglického alebo španielského jazyka. Ukázali svoj talent pre detail a celkové pochopenie textu. Bolo velmi ťažké vybrať víťazov, no nakoniec sme sa rozhodli takto.
Preklad z angličtiny:
- miesto Nina Tilková 4. AA
- miesto Bernard Balog 4. AA
- miesto Adela Sabol Murguia 5. SB
Preklad zo španielčiny:
- miesto Tomáš Bačík 3. SB
- miesto Martina Černoková 3. SB
- miesto Vladimír Strýčko 5. SB
Srdečne gratulujeme !
(CR)