• MATHING  - 15. ročník
          • MATHING - 15. ročník

• V novembri ešte po prvýkrát prebehla internetová matematická súťaž MATHING, ktorej sa môžu zúčastniť tímy stredných škôl Česka a Slovenska. Naše GPM zastupoval sedemčlenný tím v zložení: Michal Almáši, Filip Farkaš IV.C, Oliver Melega IV. B, Matej Tomčo, Lívia Vargová IV.AA, Patrik Pecha IV.SB, Marek Tej V.AA. Zo zúčastnených 221 tímov sa umiestnili na 84. mieste. Ďakujeme za reprezentáciu a veríme, že nazbierané skúsenosti využijeme v nasledujúcich ročníkoch.

Mgr. Zuzana Tomečková, PK MIG TSV

• Matematická olympiáda

• V priebehu mesiacov november a december sa na škole uskutočnila Matematická olympiáda. V domácom kole sa úspešnými riešiteľmi stali traja žiaci: Matej Tomčo, Lívia  Vargová IV.AA a Michal Almáši IV.C. Všetci traja postúpili do školského kola.

V školskom kole sa darilo Michalovi Almášimu IV.C a zúčastní sa krajského kola, ktoré sa uskutoční 10. 1. 2023.

Srdečne blahoželáme.

Mgr. Zuzana Tomečková, PK MIG TSV

• Úspech našej žiacky v celoslovenskom kole Shakespeare’s Memorial.

• Dňa 8.12. sa naša žiačka Katarína Schützová zúčastnila národného kola Shakespeare’s Memorial. Súťaž je zameraná na umelecký prednes v anglickom jazyku. Katka si v najvyššej kategórii svojim prednesom vybojovala krásne 3. miesto v konkurencii spomedzi 14. študentov z celého Slovenska.

Blahoželáme a z úspechu sa tešíme.

PK CJ (PP)

• GPM Mikuláš potešil deti zo Spojenej školy

• Tradične aj tento rok 6. decembra ešte predtým než Mikuláš so svojimi pomocníkmi navštívil našu školu vybral sa potešiť deti zo Spojenej školy, Odborárskej v Košiciach, kde mal plno práce. Deti vítali Mikuláša vianočnými básničkami a pesničkami a úprimne sa tešili, že ich prišiel navštíviť a nezabudol na sladkú odmenu.Neskôr Mikuláš potešil aj našich študentov sladkým prekvapením.

Túto akciu každoročne organizuje študentský parlament, ktorému ďakujeme za spoluprácu.

Koordinátorka školského parlamentu (PP)

• Olympiáda vo francúzskom jazyku

• Dňa 6.12. 2022 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády vo francúzskom jazyku v kategóriách 2A a 2B.

Výsledky:

Kategória 2A:

1. miesto - Adam Bochin III.SB

Kategória 2B:

1. miesto - Michaela Meňhértová V.AA
            2. miesto - Sebastián Luczy V.SB

Víťazom srdečne gratulujeme a prajeme veľa šťastia v krajskom kole.

Za PK cudzie jazyky

(MK)

• Kežmarok

• Dňa 7. 12. 2022 sa uskutočnila školská exkurzia do slobodného kráľovského mesta Kežmarok. Študenti navštívili Evanjelické lýceum, kde študovali aj naši velikáni ako Martin Kukučín, Pavol Országh Hviezdoslav či Ján Chalúpka. Študenti sa dozvedeli informácie, ktoré bežne v škole na hodinách nezískajú.

V Lyceálnej knižnici mohli študenti obdivovať tisíce nemeckých kníh, starých aj niekoľko storočí, pričom mnohé z nich majú nevyčísliteľnú historickú hodnotou. Následne študenti mali možnosť si vychutnať prechádzku historickou časťou mesta a celú exkurziu zakončili návštevou Kežmarského hradu,  ktorý je jediným úplne zachovaným hradom na Spiši.

Gribushina, Chromčo

• LOGO PRO EDUCO
          • Medzinárodný veľtrh vzdelávania PRO EDUCO 2022

• Naša škola sa zúčastnila na 14. ročníku Medzinárodného veľtrhu vzdelávania – PRO EDUCO 2022, ktorý sa uskutočnil 30.11. – 01.12.2022 v priestoroch Kultúrparku v Košiciach.

14. ročník Medzinárodného veľtrhu vzdelávania PRO EDUCO je na regionálnej úrovni stabilnou platformou pre prezentáciu aktuálnych tém v oblasti vzdelávania na rôznych úrovniach.

Naši žiaci z III.C triedy (Simona Bucková, Libuša Jeleňová, Veronika Képesová, Adela Krešáková, Šimon Szilasi, Tomáš Žuffa) poskytovali informácie o rôznych formách štúdia na našom gymnáziu, tradičných aktivitách realizovaných žiakmi našej školy, o poznávacích zájazdoch do zahraničia a mnohých aktivitách, ktoré sa na našej škole realizujú.

Veľmi nás potešilo, že záujem žiakov zo základných škôl o štúdium na našej škole bol aj tento rok veľký.

Mgr. Iveta Nemcová

• English Essay Competition 2022

• Sme radi, že aj v školskom kole súťaže English Essay Competition 2022, ktorá sa konala 25. novembra 2022, sa nám podarilo nájsť nové talenty a želáme im veľa úspechov v celoštátnom kole, do ktorého postúpili títo žiaci:

Kategória A
            1. miesto Vivien Laura Szöke, II.SA
            2. miesto Barbora Madarasová, III.SA
            3. miesto Sarah Krauszová, I.B a Samuel Prusák, I.B

Kategória B
            1. miesto Richard Holler, IV.B
            2. miesto Zuzana Balžanková, IV.SA
            3. miesto neudelené

Kategória C
            1. miesto Alexandra Hudáková, IV.AA
            2. miesto Jana Mén, III.AA
            3. miesto Marcel Staroň, III.AA

(KC)

• Výsledky krajského kola FiNNkvíz

• Dňa 23. 11. 2022 sa naši študenti 1. a 2. ročníka zapojili do krajského kola súťaže FiNNkvíz, ktorú organizovala Nadácia NN. Súťažný online kvíz pozostával z 25 otázok zameraných na finančnú gramotnosť. Do súťaže sa zapojilo 36 študentov z našej školy, pričom 28 z nich sa stalo úspešnými riešiteľmi úloh. Najlepšie umiestnenie v súťaži získali títo naši študenti:

• Alica Juhásová, II.SB
            • Jana Zambová, II.C
            • Samuel Ján Novotný, I.AA
            • Matej Kurpáš, II.C

Všetkým našim študentom srdečne blahoželáme a veríme, že účasť v tejto súťaži im pomohla zorientovať sa v témach, ktoré sa týkajú našich financií.

Mgr. Zuzana Szmolková