• Olympiáda vo francúzskom jazyku

• Dňa 6.12. 2022 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády vo francúzskom jazyku v kategóriách 2A a 2B.

Výsledky:

Kategória 2A:

1. miesto - Adam Bochin III.SB

Kategória 2B:

1. miesto - Michaela Meňhértová V.AA
            2. miesto - Sebastián Luczy V.SB

Víťazom srdečne gratulujeme a prajeme veľa šťastia v krajskom kole.

Za PK cudzie jazyky

(MK)

• Kežmarok

• Dňa 7. 12. 2022 sa uskutočnila školská exkurzia do slobodného kráľovského mesta Kežmarok. Študenti navštívili Evanjelické lýceum, kde študovali aj naši velikáni ako Martin Kukučín, Pavol Országh Hviezdoslav či Ján Chalúpka. Študenti sa dozvedeli informácie, ktoré bežne v škole na hodinách nezískajú.

V Lyceálnej knižnici mohli študenti obdivovať tisíce nemeckých kníh, starých aj niekoľko storočí, pričom mnohé z nich majú nevyčísliteľnú historickú hodnotou. Následne študenti mali možnosť si vychutnať prechádzku historickou časťou mesta a celú exkurziu zakončili návštevou Kežmarského hradu,  ktorý je jediným úplne zachovaným hradom na Spiši.

Gribushina, Chromčo

• LOGO PRO EDUCO
          • Medzinárodný veľtrh vzdelávania PRO EDUCO 2022

• Naša škola sa zúčastnila na 14. ročníku Medzinárodného veľtrhu vzdelávania – PRO EDUCO 2022, ktorý sa uskutočnil 30.11. – 01.12.2022 v priestoroch Kultúrparku v Košiciach.

14. ročník Medzinárodného veľtrhu vzdelávania PRO EDUCO je na regionálnej úrovni stabilnou platformou pre prezentáciu aktuálnych tém v oblasti vzdelávania na rôznych úrovniach.

Naši žiaci z III.C triedy (Simona Bucková, Libuša Jeleňová, Veronika Képesová, Adela Krešáková, Šimon Szilasi, Tomáš Žuffa) poskytovali informácie o rôznych formách štúdia na našom gymnáziu, tradičných aktivitách realizovaných žiakmi našej školy, o poznávacích zájazdoch do zahraničia a mnohých aktivitách, ktoré sa na našej škole realizujú.

Veľmi nás potešilo, že záujem žiakov zo základných škôl o štúdium na našej škole bol aj tento rok veľký.

Mgr. Iveta Nemcová

• English Essay Competition 2022

• Sme radi, že aj v školskom kole súťaže English Essay Competition 2022, ktorá sa konala 25. novembra 2022, sa nám podarilo nájsť nové talenty a želáme im veľa úspechov v celoštátnom kole, do ktorého postúpili títo žiaci:

Kategória A
            1. miesto Vivien Laura Szöke, II.SA
            2. miesto Barbora Madarasová, III.SA
            3. miesto Sarah Krauszová, I.B a Samuel Prusák, I.B

Kategória B
            1. miesto Richard Holler, IV.B
            2. miesto Zuzana Balžanková, IV.SA
            3. miesto neudelené

Kategória C
            1. miesto Alexandra Hudáková, IV.AA
            2. miesto Jana Mén, III.AA
            3. miesto Marcel Staroň, III.AA

(KC)

• Výsledky krajského kola FiNNkvíz

• Dňa 23. 11. 2022 sa naši študenti 1. a 2. ročníka zapojili do krajského kola súťaže FiNNkvíz, ktorú organizovala Nadácia NN. Súťažný online kvíz pozostával z 25 otázok zameraných na finančnú gramotnosť. Do súťaže sa zapojilo 36 študentov z našej školy, pričom 28 z nich sa stalo úspešnými riešiteľmi úloh. Najlepšie umiestnenie v súťaži získali títo naši študenti:

• Alica Juhásová, II.SB
            • Jana Zambová, II.C
            • Samuel Ján Novotný, I.AA
            • Matej Kurpáš, II.C

Všetkým našim študentom srdečne blahoželáme a veríme, že účasť v tejto súťaži im pomohla zorientovať sa v témach, ktoré sa týkajú našich financií.

Mgr. Zuzana Szmolková

• Valné zhromaždenie Mirai, š.f.

• Dňa 2. 12. 2022 sa uskutočnilo  ustanovujúce valné zhromaždenie študentskej firmy Mirai, ktorá pôsobí na našej škole v školskom roku 2022/2023 v rámci programu Aplikovanej ekonómie, ktorý zastrešuje nezisková organizácia JA Slovensko.

Akcionári Mirai, š.f. schválili navrhnutých členov do orgánov  valného zhromaždenia, stanovy a podnikateľský plán firmy a zvolili členov dozornej rady.

Do predstavenstva firmy Mirai, š.f. boli zvolení:

Prezident:

• Michal Dudáš

Viceprezidenti:

• Juliana Kováčová (oddelenie ľudských zdrojov)
            • Tomáš Filip Žuffa (oddelenie výroby)
            • Jozef Teplický (oddelenie marketingu)
            • Samuel Malík (oddelenie financií)

Ďakujeme akcionárom za účasť a tešíme sa na stretnutie pri spoločných aktivitách.

(Durániková)

• Návšteva Prírodovedeckej fakulty UPJŠ

• Dňa 1.12.2022, sme sa my - žiaci semináru chémie (III.B, III.C, IV.SA, IV.SB) zúčastnili návštevy Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach– Ústavu chemických vied .

Mali sme možnosť vidieť zaujímavé pokusy, ako napríklad Elephant toothpaste, meranie tvrdosti vody... Vyskúšali sme si prácu s refraktometrom, kedy sme merali hladinu cukru v jablku. Dozvedeli sme sa niečo o štúdiu na tejto fakulte a zoznámili sme sa s niektorými prístrojmi, ktoré používajú študenti tejto fakulty počas svojej práce v laboratóriu.

V druhej časti našej návštevy sme mali možnosť dozvedieť sa viac o prvkoch pomocou interaktívnej chemickej tabuľky prvkov, ktorá sa nachádza v Ústave chemických vied. Túto tabuľku nám predviedli budúci učitelia chémie. Podrobne nám popísali jej fungovanie a pomocou nej nám ukázali zaujímavé videá o jednotlivých prvkoch. Každý jeden z nás si odniesol nové poznatky, ktoré určite počas nášho štúdia využijeme.
            Ďakujeme!

(GO)

• Juvenes Translatores

• Nadanie a šikovnosť našich študentov sa prejavili aj v súťaži mladých prekladateľov Juvenes Translatores, ktorá sa konala 10. novembra 2022. Sme radi, že sa nám darí nachádzať nové talenty a pomáhať im rozvíjať svoje nadanie čo do hodnoty a krásy.

Tu sú výsledné umiestnenia:

Kategória Juniors

1. miesto: Sara Domonkošová V.AA
            2. miesto: Alexandra Hudáková IV.AA
            3. miesto: Adam Čižmár IV.AA

Všetkým výhercom blahoželáme, víťazom držíme palce na okresnom alebo krajskom kole a všetkým študentom ďakujeme za účasť.

PK CJ Mgr. Viera Kišeľáková