• Fermiho úlohy

• Naši študenti sa zapojili aj do druhého kola  korešpondenčnej súťaže „Fermiho úlohy“, ktorú organizuje Prírodovedecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Súťažné úlohy sú pomenované po talianskom fyzikovi Enricovi Fermim, ktorý bol známy svojou nezvyčajnou schopnosťou rádovo odhadnúť fyzikálne veličiny jednoduchým a rýchlym spôsobom. V 2. kole tejto súťaže sa náš žiak  Michal Almáši  (3.C) umiestnil na 2. mieste.

Reprezentovali nás aj žiaci Lukáš Vasilišin (1.SB) a Patrik Pecha (3.SB), ktorí sa stali úspešnými riešiteľmi tejto súťaže.

Do finále, ktoré sa uskutoční 17. 6. 2022, sú pozvaní všetci traja naši študenti.

Srdečne im blahoželáme a vo finále im prajeme veľa úspechov.

Výsledková listina je dostupná na tomto odkaze.

(KB)

• logo Ekonomickej olympiády
          • Ekonomická olympiáda

• V utorok 3. mája 2022 sa v Bratislave uskutočnilo celoštátne kolo ekonomickej olympiády, ktorú organizuje INESS – Inštitút ekonomických a spoločenských analýz.

Medzi 11300 súťažiacimi v 5. ročníku Ekonomickej olympiády sa historicky najlepší výsledok v rámci našej školy podarilo získať, 9. miestom Danielovi Dzuríkovi z IV.B! Za účasť a snahu, ako aj zisk 26. pozície gratulujeme aj Samuelovi Malíkovi z II.AA, ktorý má za sebou úspešný štart v tejto súťaži!

Súčasne pozývame aj ďalších študentov našej školy, aby sa zapojili do štúdia ekonómie prostredníctvom ekonomických krúžkov na našej škole!

(SB)

• Regionálne kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín

• Len nedávno sme informovali o školskom kole súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín a už sú tu úspechy v regionálnom kole!

Lila Belková z II. C obsadila 1. miesto v kategórii prózy a postupuje do krajského kola.

Nina Bernáthová z II. AA obsadila 2. miesto v kategórii poézie s návrhom na postup do krajského kola.

Dievčatá, blahoželáme, sme na Vás pyšní a držíme palce v krajskom kole!

(LA)

• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN – ŠKOLSKÉ KOLO

• Umelecký prednes básnických či prozaických textov je medzi mladými ľuďmi ešte stále obľúbenou disciplínou. Dôkazom je účasť osemnástich našich žiakov a žiačok na školskom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín, ktoré sa konalo v pondelok 4. apríla 2022 na pôde našej školy. Vystúpenia všetkých súťažiacich boli veľmi pôsobivé a bolo z čoho vyberať. Porota nakoniec rozhodla nasledovne:

A) poézia

1. miesto Nina Bernáthová, II. AA
            2. miesto Želmíra Jakubocová, II. AA
            3. miesto Eliška Mačáková, I. B

B) próza

1. miesto Lila Belková, II. C
            2. miesto Tamara Daduľáková, I. B
            3. miesto Vivien Laura Szöke, I. SA

Všetkým zúčastneným ďakujeme, víťazkám gratulujeme a dvom dievčatám, ktoré sa umiestnili na postupových prvých miestach, držíme palce v regionálnom kole!

• KRAJSKÉ KOLO SOČ

• Na krajskom kole SOČ, ktoré sa konalo 1. 4. 2022, sa v tomto školskom roku zúčastnilo 11 našich študentov. S radosťou oznamujeme, že traja z nich v silnej konkurencii obstáli a umiestnili sa na medailových pozíciách.

• Odbor č. 06 Zdravotníctvo, farmakológia – Simona Horváthová, III. C – 3. miesto
            • Odbor č. 17 Pedagogika, psychológia, sociológia – Šimon Jusko, III. C – 1. miesto
            • Odbor č. 17 Pedagogika, psychológia, sociológia - Adela Dolgošová, III. SB – 3. miesto

Oceneným srdečne gratulujeme a Šimonovi prajeme úspech aj v celoslovenskom kole.

• Ekonomická olympiáda - krajské kolo

• V dňoch 24. 2. – 2. 3. 2022 prebehli krajské kolá 5. ročníka Ekonomickej olympiády na Slovensku, prostredníctvom 12 online podujatí s 540 študentmi.

Piati naši študenti sa zúčastnili krajského kola Ekonomickej olympiády.

Poradie našich študentov v krajskom kole Ekonomickej olympiády za 2021/2022 Košický kraj:

5. Samuel Malík
              9. Daniel Dzurík
            27. Miroslava Láncošová
            49. Sofia Lehotská Mikušová
            56. Jozef Teplický

Do celoslovenského kola postúpil Samuel Malík z II.AA. Celoslovenské kolo, ktorého sa zúčastní 51 študentov z 11300 súťažiacich,  sa uskutoční 3. mája 2022 v Bratislave

Blahoželáme!

(SB)

• Fyzika v našom živote

• Martina Sapio, žiačka III.SB triedy, nás reprezentovala v súťaži Fyzika v našom živote. Do súťaže sa zapojila  tvorbou vlastného videa s názvom Ako vzniká vietor. Do súťaže bolo prihlásených 14 videí od študentov z celého Slovenska.

Dňa 24. 3. 2022 sa v Bratislave v zážitkovom centre  Aurelium zúčastnila na vyhlásení a prezentácii víťazných prác.

Ďakujeme za reprezentáciu!

Link so súťažným videom nájtete tu.

(KB)