• XIV OLIMPIADA MATEMÁTICA EN ESPAÑOL

El miércoles pasado 23 de marzo de 2022 tuvo lugar la primera fase de la XIV Olimpiada Matemática en Español.

Los alumnos de II y III curso de la sección bilingüe de español pudieron enfrentarse a preguntas de lógica y cálculo de una forma diferente a la que acostumbran a estudiar en las aulas.

Los clasificados que pasan a la fase nacional que tendrá lugar miércoles 13 de abril son:

1. Barbora Madarasová (II. SA)
            2. Lenka Sabová (II. SA)
            3. Teo Varga (III. SB)

Gracias a todos por participar.

XIV MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA V ŠPANIELČINE

Minulú stredu 23. marca 2022 sa uskutočnilo školské kolo XIV. Ročníka španielskej matematickej olympiády.

Študenti druhého a tretieho ročníka v bilingválnej španielskej sekcii mohli riešiť otázky z logiky a matematiky iným spôsobom, ako sú zvyknutí študovať v triede.

Do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční v stredu 13. apríla, postúpili títo žiaci:

1. Barbora Madarasová (II. SA)
            2. Lenka Sabová (II. SA)
            3. Teo Varga (III. SB)

Ďakujeme vám všetkým za účasť.

(TO)

• Olympiáda podnikový hospodár

• V dňoch 18. a 21. marca 2022 sa uskutočnilo školské kolo olympiády podnikový hospodár. 24. 3. nám boli oznámené výsledky a do celoslovenského kola súťaže postupujú dvaja naši študenti:

• Daniel DZURÍK, IV.B
            • Katarína JANOŠKOVÁ, V.SA

Tešíme sa výsledku a blahoželáme k postupu! Držíme Vám palce v celoslovenskom kole!

(SB)

• Deň čísla π

• Pí (π), Ludolfovo číslo alebo Archimedova konštanta  je jedno z mála čísiel, ktoré sa nám naozaj vryje do pamäti. Prvé cifry π sú 3,14159265...

14. marec je jedným z dní, kedy oslavujú matematici a nadšenci matematiky Deň čísla π. Aj prváci a druháci našej školy tak urobili. Oslavovali súťažou, ktorá mala viacero disciplín. Od prípravy koláčika s motívom čísla  π cez matematické príklady a vedomostný kvíz kahoot až po zaujímavé zobrazenie čísla. Na svoje si prišli matematici, historici ale aj tvorivé duše.

Ako to celé prebiehalo a dopadlo si môžete pozrieť na fotkách (autori fotografií: Daniel Šenkovič a RNDr. Eva Kubíková).

Za prípravu a realizáciu tejto oslavy ďakujeme žiakom 1.C a 3.C.

(KB)

Výsledky:

• English Essay Competition 2022

• Naši študenti Barbora Madarasová, Barbora Gbúrová a Veronika Dlugošová uspeli vo svojich kategóriách na celoslovenskom kole súťaže English Essay Competition 2022. Záznam zo slávnostného online odovzdávania cien najlepším si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Zo všetkých zúčastnených škôl získalo najviac ocenení naše gymnázium.

• Humanitárna zbierka

• V dňoch 3. - 4. 3. 2022 sme na našej škole zorganizovali humanitárnu zbierku pre vojnových utečencov z Ukrajiny. Naši študenti a dobrovoľníci DofE pod vedením ambasádorky Nely Alezárovej z V.SA vyzbierali nemalé množstvo hygienických potrieb, ktoré naplnili niečo cez tucet vriec a krabíc. Tie sme potom odviezli na zberné miesto pri Starej radnici, kde nás čakalo veľké poďakovanie za našu pomoc aj spôsob ako sme ju odovzdali.

Veľká vďaka patrí aj ľuďom, ktorí pomohli triediť, baliť a nakladať vyzbierané dary. Menovite p. Duránikovej, p. učiteľovi Dundovi a študentom 1.B Erikovi Majorošovi, Martinovi Vladimírovi a p. Imlejovi, ktorý nám odvoz zabezpečil.

Ďakujeme aj Janke Mén z 2.AA, p.učiteľke Didnianskej za super “PR” na soc.sieťach, p. učiteľke Tomečkovej a p. učiteľovi Sakalovi za pomoc s propagáciou našej promptnej pomoci a všetkým VÁM, ktorí ste prispeli a takto vyjadrili súcit s našimi východnými susedmi.

Ďakujeme!!!

(SO)

• Oznam

• Na našej škole sa uskutoční humanitárna zbierka pre Ukrajinu v dňoch 3. a 4. marca 2022 (štvrtok a piatok) v čase od 7.20 do 14.45 hod, pri vrátnici školy v oddychovej zóne "Trakt A" na prízemí.

Potrebné sú:

• vlhčené utierky (menšie balenia)
            • plienky (menšie balenia)
            • hygienické vreckovky
            • respirátory alebo rúška (zabalené)

Zbierku koordinuje amsádorka DOFE Nela Alezárová.

• Výsledky školského kola SOČ 2021/2022

• S radosťou sa chceme pochváliť, že aj napriek ťažkej momentálnej situácii sa 21 našich študentov rozhodlo pracovať nad rámec svojich povinností a 1. marca 2022 sa zapojili do školského kola SOČ.

Ako to dopadlo, môžete vidieť nižšie. Študenti, ktorí sa umiestnili na prvých dvoch priečkach v každej kategórii (spolu je ich 12), postupujú do krajského kola, ktoré sa bude konať 1. 4. 2022. Veríme, že budú úspešní.

Držme im teda palce!

2. miesto – Adela Dolgošová, III.SB
            3. miesto – Ina Paľová, III.SA
        • Školské kolo geografickej olympiády

• Dňa 18.2.2022 sa konalo online školské kolo geografickej olympiády kategórie Z a zúčastnilo sa ho 39 študentov z tried III.B, III.C, V.AA, IV.C. Do krajského kola postúpilo 16 študentov. Uskutoční sa 1.4.2022.

Postupujúcim držíme prsty.