• KOŽZ

     • Vo štvrtok 29. 4. 2021 sa konal Kurz ochrany života a zdravia pre študentov 3. a 4. ročníka v spolupráci s Ministerstvom Obrany SR. Kurz bol zameraný na zvýšenie informovanosti a interaktívne vzdelávanie študentov v oblastiach brannej výchovy, brannej povinnosti, brannej prípravy a vojenskej histórie.

      Študenti sa presúvali medzi stanovišťami ktoré boli na školskom dvore a v telocvični školy. Na každom stanovišti sa dozvedeli a naučili niečo nové a od profesionálnych vojakov alebo zamestnancov MO SR. Tak isto sa akcie zúčastnili členovia Klubu Vojenskej Histórie Svoboda so svojimi ukážkami historickej vojenskej techniky a množstvom zaujímavých informácií z minulosti.

      Na záver boli pripravené pre študentov zábavné športové disciplíny ako šplh po lane, preťahovanie lanom a iné.

      Všetkým zúčastneným patrí veľké vďaka a veríme že si študenti túto akciu užili a niečo si z nej odniesli.

     • ÚČELOVÉ CVIČENIE

     • Dňa 28. 6. 2021 sa na našej škole uskutočnilo účelové cvičenie pre študentov 1. ročníka kde sme si otestovali a zlepšili naše vedomosti a zručnosti v oblasti zdravotníckej prípravy a dopravnej výchovy.

      Študenti si vypočuli krátku teoretickú prednášku z dopravnej výchovy a zdravotníckej prípravy, prakticky si vyskúšali podávanie prvej pomoci a aj si zasúťažili vo vedomostnom kvíze a rôznych branných športoch.

      Nasledovalo vyhodnotenie v telocvični školy. Prvé miesto obsadila trieda 1.AA, ako druhí sa umiestnili študenti 1.SA a na treťom mieste skončila 1.B. Všetkým umiestneným triedam gratulujeme.

      Chceli by sme sa poďakovať všetkým zúčastneným za super atmosféru a výkony a veríme, že si študenti z tohto podujatia odniesli pekné zážitky, nové vedomosti a dobrý pocit z príjemne stráveného dopoludnia.

      Prajeme Vám pekne strávené prázdniny a tešíme sa na ďalšie školské akcie a podujatia na ktorých sa uvidíme.

      Ďakujeme, za kabinet TSV – Vlček, Papuga

     • MS Juniorov LRU Feeder

     • Cez víkend sa konali MS Juniorov LRU Feeder na VN Môťová vo Zvolene. Naša žiačka,  Katka Ninčáková z 3.B,  získala cenu Najúspešnejšie dievča v kategórii U20, keď v sobotu za 5 hodín chytila 8075 g, a v nedeľu za 5 hodín chytila 16 150 g.

      Gratulujeme :)     

    • Športový deň GPM
     • Športový deň GPM

     • Dňa 24.06.2021 sa na našom gymnáziu konal Športový deň GPM, pri príležitosti ktorého  si študenti po dlhých mesiacoch online výučby zmerali sily v Streetbasketbale, Ringu a Petangu.

      Aj napriek tomu, že už od skorého rána nám bolo poriadne horúco, turnaja sa zúčastnilo 14 tried a celý deň sa niesol v znamení fair play výkonov, dobrej nálady a hudby.

      Po odohratí všetkých zápasov a spočítaní bodov z jednotlivých športov  boli odovzdané diplomy a vecné ceny pre všetkých účastníkov.

      Víťazom športového dňa sa stala trieda II.B, na 2. mieste sa umiestnila trieda I.C a na 3. mieste skončila trieda II.SB.  Gratulujeme víťazom a ďakujeme všetkým zúčastneným.

      Veríme, že každý, či už súťažiaci alebo fanúšikovia, si našli to svoje a že sa vidíme aj o rok.

      Za kabinet TSV Papuga.

    • LOGIK
     • LOGIK

     • Aj tento školský rok sa v júni uskutočnila súťaž v hre LOGIK. Súťažilo v nej 46 prvákov. Najlepšie výsledky dosiahli Alexandra Demková z I.C, Beáta Rodáková a Michal Krajčí z I.B, Simona Tomahoghová a Alexandra Szabó z 1.SA a Laura Rusnáková z 1.SB.

    • Regionálne kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín
     • Regionálne kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín

     • S radosťou oznamujeme, že naše víťazky školského kola súťaže Hviezdoslavov Kubín si v regionálnom kole počínali veľmi dobre.

      Nina Bernátová obsadila v silnej konkurencii kategórie poézie 3. miesto, Laura Genčúrová azda ešte v silnejšej konkurencii v próze 2. miesto s návrhom na postup do krajského kola.

      Dievčatám zo srdca blahoželáme!
       

    • Podporte vzdelávanie, aj % z daní!
     • Podporte vzdelávanie, aj % z daní!

     • Peniaze nie sú všetko, ale s nimi je možné realizovať aktivity, ktoré by inak ostali iba v plánoch.

      Nadácia AURaP, ktorá pôsobí pri Gymnáziu Park mládeže deklarovala, že podporí dva projekty, ktoré vypísalo Ministerstvo školstva v environmentálnej oblasti a vo vzdelávaní finančnej gramotnosti. Ak je Vám aj táto myšlienka blízka a Vy alebo niekto iný vo Vašom okolí rozhoduje o venovaní 2 % z dane, budeme radi, ak na nás budete myslieť.

      Rodičia, žiaci, absolventi, zamestnanci školy a priaznivci GPM, dovoľujeme si Vás požiadať o podporu ale aj o rozširovanie tejto informácie tým, ktorí môžu venovať % z daní či iným spôsobom podporiť nadáciu AURaP.

      Ďakujeme!

       

      Mgr. Zuzana Krajcárová

      AURaP - Asociácia učiteľov, rodičov a priateľov Gymnázia

      Park mládeže, Košice

      štatutárny zástupca

    • Predĺženie platnosti ISIC preukazu na dopravu
     • Predĺženie platnosti ISIC preukazu na dopravu

     • Prolongácia cez SMS

      Ak žiak našej školy chce využívať zľavu v doprave na svojom preukaze študenta ISIC/EURO<26 v doprave aj ďalší školský rok, od júna si ho môže predĺžiť aj prostredníctvom SMS. Využiť zľavu v doprave na preukaze študenta ISIC/EURO<26 v doprave aj ďalší školský rok je možné aj zaslaním SMS na číslo 8844 v tvare: TC medzera PRIEZVISKO medzera ČÍSLO ČIPU (priezvisko je potrebné zadať bez mäkčeňov a dĺžňov).

      Terminál na zaznamenanie predlženia platnosti nájdete v škole v kabinete č. 209. Viac informácií aj o iných spôsoboch predlženia platnosti nájdete na stránke: https://www.preukazstudenta.sk

    • Školský merch - ponuka študentskej firmy AVANZA
     • Školský merch - ponuka študentskej firmy AVANZA

     • Študentská firma Avanza, ktorá pôsobí na škole dáva do pozornosti školský merch. V ponuke sú tričká a mikiny s potlačou. Záväznú objednávku (zaplatením zálohy) je možné uskutočniť najneskôr do utorka 15. 6. 2021 osobne v učebni č. 157 u Niny Marhefkovej (III.SA).

      Cena mikiny: 25,00 €

      Cena trička: 15,00 €

      V prípade otázok sa môžete využiť aj email firmy -  jafirma.gpm@gmail.com