• Deň otvorených dverí

     • Dňa 18. 1. 2020 sa u nás konal deň otvorených dverí. Po programe a príhovore pána riaditeľa v telocvični mali naši záujemcovia možnosť obzrieť si priestory školy a vyskúšať si simulované prijímacie skúšky.

      Veríme, že sa s viacerými uvidíme v septembri!

      FOTO: SL

     • Umelá inteligencia - elearningový kurz

     • Záver roka 2019 priniesol aj informáciu o dostupnosti základného kurzu k umelej inteligencii.

      Celková dĺžka kurzu predstavuje približne 6 týždňov a jednotlivé sekcie trvajú 5 až 10 hodín. Pre používateľov sú k dispozícii krátke testy, ktoré pokrývajú celý rad tém, ktoré pomáhajú lepšie pochopiť umelej inteligencii. Okrem teórie sú však k dispozícii aj praktické príklady zo života. Po úspešnom absolvovaní kurzu bude úspešným absolventom zaslaný aj oficiálny diplom z University of Helsinki.

      Informácie sú čerpané z článku, ktorý nájdete na tomto odkaze -  stránke.

      Na konci roka 2019 sme už mali minimálne jedného študenta z našej školy, ktorý získal aj certifikát!

      Kto bude ďalši!?

      AI course in english language: https://www.elementsofai.com/eu2019fi

      "Our goal is to educate 1% of European citizens in the basics of AI"

      Pár slov od nášho študenta, ktorý už kurz absolvoval:

      "Počas prázdnin mi prišla na email správa od učiteľa informatiky, že univerzita v Helsinkách zverejnila kurz o umelej inteligencii, ktorý bol doteraz sprístupnený len študentom Fínska. Povedal som si, že si to vyskúšam a uvidím ako to pôjde. Odhadovaný čas na dokončenie kurzu predstavuje 5 týždňov. Kurz sa skladá zo 6 kapitol a každá má tri podkapitoly. Každá kapitola obsahuje pár testov, ktoré sa týkajú daného textu. Riešenie kurzu mi trvalo len 4 dni (každý deň cca 2 - 3 hodiny), takže tých 5 týždňov bolo z môjho pohľadu predimenzovaných.

      Kurz hodnotím pozitívne, keďže mi zväčšil rozhľad v tejto oblasti a získal som aj certifikát."


      Daniel Dzurík, študent II.B

     • Výsledky súťaže Best in English

     • 29.11.2019 sa uskutočnila medzinárodná súťaž Best in English. Do súťaže sa prihlásilo 624 stredných škôl a 16 462 žiakov z 25 štátov. Z našej školy sa do tejto súťaže prihlásilo 71 žiakov.  V tabuľke je zoznam 10 najlepších žiakov. Všetkým žiakom blahoželáme.

      Naša škola sa spomedzi všetkých 624 škôl umiestnila na 158. mieste. Zo škôl na Slovensku sme sa umiestnili na 25. mieste a v kraji na 4. mieste.

     • Ocenenie prekladateľov

     • Naši talentovaní žiaci majú každoročne príležitosť zmerať si sily v rôznych jazykových súťažiach. Autori najlepších esejí v súťaži English Essay Competition a prekladov v súťaži Juvenes Translatores si prevzali diplomy a ocenenia od školy v stredu 18. decembra 2019.

      Blahoželáme!