• Slávnostné ukončenie školského roka

• Dnes 28. júna 2019 sa stretli žiaci našej školy, pedagogickí zamestnanci a vedenie školy na slávnostnom ukončení  školského roka v telocvični školy. Príhovor pani riaditeľky školy RNDr. Aleny Bobákovej  obsahoval porovnania nielen študijných výsledkov jednotlivých tried, ale aj hodnotenie konkrétnych žiakov a ich ocenenie na pomyslenom pódiu. Niektorí sa tam však ocitli aj viackrát a medzi premiantov školy sa zapísali za tento školský rok žiaci: Bibiána Kudláčová z III.C a Róbert Helcmanovský z IV.SA

• Opäť sme cestovali do Španielska.

• Náš výlet začal v sobotu 15. júna, keď sme ako budúci Španieli išli spoznať južné pobrežie Costa del Sol. O naše bezpečie sa staral pedagogický dozor, triedny profesor Knap (I.SA), triedna profesorka Tarabčáková (I.SB), pani zástupkyňa Furárová a pani profesorka Töröková.  Po hladkom pristátí v Malage sme sa ubytovali v, pre Slovákov, menej známej turistickej oblasti Torrox Costa, kde sme si užívali skoro prázdnu pláž a vychutnávali bohatú stredomorskú kuchyňu.

Prvý výlet nás zaviedol do očarujúcej Malagy. Sprievodca nás previedol historickými pamiatkami a zaujímavými miestami. Videli sme :

• Pobrežie a Playa de Malagueta
            • Výhľad pri Castillo de Gibralfaro
            • Alcazaba de Málaga – vojenská pevnosť vybudovaná Maurami
            • Rímsky amfiteáter , Múzeum a rodný dom Pabla Picassa
            • Catedral de la Encarnación Katedrála Manquita.

Druhý výlet sme začali v nezabudnuteľnej Alhambre s nádhernými záhradami a palácmi a po tejto zastávke sme si namierili do samotného centra Granady. Tam sme si pozreli katedrálu, kaplnku a prešli sme sa ulicami zaplnenými farbami.

Náš posledný výlet mal cieľ v Seville. Ani tá nesklamala a tam sme navštívili :

• Catedral de Sevilla – najväčšia gotická katedrála na svete a pohrebisko Krištofa Kolumba
            • Giralda – maurská veža
            • Alcazaba de Sevilla s krásnymi záhradami
            • Torre de Oro – za čias Kolomba naplnenej zlatom
            • Plaza de Espaňa – bývalé výstavisko Expo de Sevilla 1929.

Voľné dni sme vyplnili morom a aktivitami na pláži a po ôsmich dňoch prežitých s úžasnou náladou sme sa v zdraví vrátili domov so spomienkami a skúsenosťami, na ktoré budeme ešte dlho spomínať.

• Plavecký výcvik – Lido degli Estensi 2019

• V dňoch od 14.6.2019 do 23.6.2019 sa naši druháci klasických tried zúčastnili plaveckého výcviku v Taliansku. Kemp Mare Pineta poskytol možnosť zdokonaliť sa v plávaní, pomohol utužiť vzťahy v triede, či nadviazať nové priateľstvá... J. Okrem každodenného plávania v mori a v bazéne, sa celý výcvik súťažilo po družstvách vo volejbale, ringu, petangu a samozrejme sme výcvik ukončili súťažou jednotlivcov v plávaní v mori aj v bazéne. Víťazi si odniesli diplomy a malé pozornosti.

Niektorí žiaci neodolali možnosti vidieť Benátky, či San Marino a neoľutovali. Veríme, že študenti aj učitelia si priniesli so sebou milé a príjemné zážitky, na ktoré budú spomínať ešte dlho.

• DEŇ BELASÉHO MOTÝĽA

• 7. júna 2019 sa uskutočnila verejná zbierka Dňa belasého motýľa, ktorá podporuje ľudí trpiacich svalovou dystrofiou. Do jej organizácie sa zapojili aj 6 študenti a študentky našej školy z triedy I.AA. Spolu sa im podarilo vyzbierať 365 eur, čím prispeli do výslednej sumy 1251 eur. Sme radi, že sa naša škola mohla podieľať na projekte, ktorý pomáha slabším.

• Krajská športová olympiáda

• Na tohtoročnej krajskej športovej olympiáde sa zúčastnila aj naša škola.

Dosiahli sme celkom pekné výsledky. Vo FLORBALE chlapci obsadili 4.miesto, v BEDMINTONE chlapci 5.miesto, v BEDMINTONE dievčatá veľmi pekné 2.miesto a v BASKETBALE dievčatá úžasné 1.miesto.

O to je vzácnejšie to prvenstvo, že sa o tento úspech pričinili baby v oklieštenej zostave ,.. Andrea Rosa, Radka Belišová, Tatiana Gumanová, Emma Ruňaninová, Emma Kisty a exparkistky Martinka Machalová, Naty Seňová, Saša Ušalová.

Gratulujeme!

• Sieň elektrických výbojov

• Vo štvrtok 23. mája sa študenti II.C triedy zúčastnili exkurzie v Slovenskom technickom múzeu.

V sieni výbojov si najprv pozreli dokumentárny film Nikola Tesla, ktorý je o živote a významných objavoch známeho fyzika. Následne sa zúčastnili komentovanej prehliadky tématických exponátov. Niektoré z nich si vyskúšali zábavno-náučnou formou na „vlastnej koži“. Na záver pútavej prehliadky sa mohli presvedčiť o účinkoch elektrostatického poľa.

Reakcie a komentáre študentov svedčili o tom, že prehliadka ich naozaj zaujala.

• KLOKAN 2019

• o najväčšej medzinárodnej matematickej súťaže KLOKAN 2019 sa z našej školy v školskom roku zapojilo 33 žiakov.

Najlepšie výsledky dosiahli :

• Daniel Dzurík z I.B – úspešný riešiteľ a šampión školy,
            • Lucia Ploščicová z I.AA – úspešný riešiteľ,
            • Anne Onderišinová z I.SB – úspešný riešiteľ,
            • Samuel Slosiarik z I.B – úspešný riešiteľ,
            • Branislav Počuch z I.C – úspešný riešiteľ,
            • Alexandra Fekete z II.AA – úspešný riešiteľ,
            • Katarína Oravcová z II.AA – úspešný riešiteľ,
            • Michal Stričko zo IV.A – úspešný riešiteľ.

Do súťaže EXPERT geniality show 2018/19 sa z našej školy v tomto školskom roku zapojilo 16 žiakov.

TOP EXPERT-om sa stali

• Sára Slovinská z I.AA – v téme Do you speak English? 6. miesto a v druhej téme Mozgolamy 133. miesto,
            • Veronika Dlugošová z I.AA - v téme Mozgolamy 55. miesto a v druhej téme Do you speak English? 18. miesto.

Pekné výsledky dosiahli aj

• Daniel Čurilla zo IV.SB – v téme Dejiny, udalosti, umenie 22. miesto a v druhej téme Svetobežník 102. miesto,
            • Sara Domonkošová z I.AA - v druhej téme Do you speak English? 21. miesto,
            • Daniela Balogová z I.AA - v téme Do you speak English? 69. miesto,
            • Dávid Popovič z II.SA - v téme Góly, body, sekundy 36. miesto,
            • Martin Berka z III.B - v druhej téme Mozgolamy 17. miesto.