• KRAJSKÉ MAJSTROVSTVÁ V PLÁVANÍ

• Dňa 21.3. nás naši študenti reprezentovali v plávaní. V ťažkej konkurencii sa poradilo nášmu žiakovi Richardovi Áronovi 3.AA vybojovať dve 1.miesta - voľný spôsob a polohový pretek.

Gratulujeme k úspechu a ďakujeme všetkým zúčastneným študentom za reprezentáciu. Školu tiež reprezentovali: A.Fotulová 2.SB, M.Kováč 3.AA, A.Spišáková 3.AA, R.Martinková 3.SB, Š. Proň 3.SB, A.Sokol 3.SB.

PP

• Svetový Deň vody ,,Water for peace“

• Dňa 22. marca 2024 sme na našej škole oslavovali Svetový Deň vody. Žiaci II.SB pred začiatkom vyučovania rozdávali na vrátnici ,,kvapky vody“, ponúkali spolužiakov pohárom pitnej alebo minerálnej vody a na štvrtej vyučovacej hodine zorganizovali kvíz pre študentov prvého ročníka, aby zvýšili povedomie o význame vody
            v našom živote a nutnosti ju chrániť.

A na záver krátky príbeh o kolibríkovi, ktorý sa jedného dňa rozhodol čeliť nepriazni osudu. Pomocou malých kvapiek sa snažil uhasiť veľký lesný požiar. Nech nás je ho odvaha a snaha inšpiruje, že aj my malým úsilím vieme dosiahnuť veľké veci.

(Zuzana Tomečková,
            II. SB)

• 15. 2. 2024 sa konalo školské kolo Hviezdoslavovho Kubína.

Výsledky školského kola:

Próza:

1. Tamara Daduľáková, III. B
            2. Ema Bogová, I. SA
            3. Juliana Salonnová, I. AA

Poézia:

1. E. M.
            2. Alexandra Gaľašová, I. B
            3. Samuel Čorba, I. SB

Víťazom dnes držíme palce na okresnom kole!

(DI)

• 14. marec – Deň čísla Pí π

• Pre nadšencov matematiky je to veľmi výnimočný deň. Je oslavou snáď najznámejšej  matematickej konštanty.  Zatiaľ čo maturanti oslavovali tento deň písomnou skúškou z matematiky, naši prváci a druháci ho  oslavovali súťažou, ktorú pre nich pripravili starší spolužiaci. Súťaž mala viacero disciplín. Od prípravy koláčika s motívom čísla  π cez matematické príklady a vedomostný kvíz Kahoot až po zaujímavé zobrazenie čísla. Na svoje si prišli všetci.

Že je to naozaj tak, si môžete pozrieť aj na fotkách.

Za prípravu a realizáciu tejto oslavy ďakujem skupinke žiakov z 3.C. a 3.B a vyučujúcim matematiky p.uč. Kubíkovej a p.uč. Tomečkovej.

(KB)

• Výsledky individuálneho kola OPH

• Z individuálneho kola Olympiády podnikový hospodár, ktorú organizuje Podnikovo hospodárska fakulta Ekonomickej univerzity v Košiciach, postúpili 6 študenti našej školy  - Strhárský III.C, Medvec II.SB, Kurpáš III.C, Šimko IV.C, Macáková III.C, Vasilišin III.SB.

Školské kolo sa uskutoční v termíne 20. -  22. marca. Gratulujeme k postupu a držíme palce vo vyššom kole súťaže.

(SB)

• Pochvala od veľvyslanca

• Dňa 13. marca sme sa zúčastnili besedy s veľvyslancom USA na Slovensku pánom Gautamom A. Ranaom v priestoroch Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach.

Po krátkej prezentácii svojho pôsobenia pán veľvyslanec obšírne odpovedal na zvedavé otázky študentov. Vyzdvihol kvalitu otázok a pochválil jazykovú úroveň študentov nášho gymnázia.

(KC)

• Matematická olympiáda v španielskom jazyku

• Dňa 16. februára sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Matematickej olympiády v španielskom jazyku.

Víťazovi a postupujúcim gratulujeme a držíme palce v celoštátnom kole olympiády.

1.miesto Timotej Poľanský II. SB

2. miesto T. M

3. miesto Vivien Laura Szöke III. SA

(AD)

• Panta Rhei Awards 2023 - Cena knižnej múzy

• S hrdosťou oznamujeme, že knihe Zlodej hudby z dielne našej talentovanej študentky Niny Bernátovej sa veľmi darí. Dostala sa medzi nominované tituly v aktuálnom ročníku súťažnej ankety Panta Rhei Awards 2023, kde sa v kategórii Mládežnícka kniha roka 2023 uchádza o hlasy čitateľskej verejnosti. Nine a jej knihe srdečne gratulujeme a veríme, že ak ste si ju ešte neprečítali, v krátkom čase tak urobíte. Je to skvelý čitateľský zážitok. Držíme palce!

Link na knihu nájdete tu.

Link na hlasovanie nájdete tu.

(SL)