• Úspechy našich žiakov v školskom roku 2019/2020

Kategória D

1. Čižmárová Natália III.SA
          2. Kopkášová Jana IV.SA

Do celoslovenského kola Olympiády v španielskom jazyku postúpila Natália Čižmárová z III.SA. Súťaž sa neuskutočnila.

Prekladateľská súťaž Juvenes translatores (španielsko-slovenská prekladateľská súťaž)

Kategória začiatočník: 1.miesto Luczy Sebastián II.SB 2.miesto KulcsárováKrizstína II.SB

Kategória stredne pokročilý: 1.miesto Guman Dávid III.SB 2.miesto Grelnethová Katarína III.SA

Kategória pokročilý: 1.miesto Kapitánčik Roland IV.SB 2.miesto Schlosárová Sofia IV.S

Festival španielskej poézie v Nitre

V dňoch 7. a 8. novembra sa organizoval druhý ročník Festivalu španielskej poézie na pôde Bilingválneho gymnázia v Nitre. Témou druhého ročníka boli básne poetiek s témou „Takmer anonymné“ a bol reprezentatívneho charakteru. Našu školu reprezentovali Dávid Popovič z III.SA, Peter Kuko z V.SB a Laura Chomčová z III.SA.

Divadelný festival slovensko-španiel. bilingválnych sekcií na Slovensku 2019

13.-14. 2. 2020 sa v Novom Meste nad Váhom konal každoročný divadelný festival španielskych bilingválnych sekcií. Pod vedením španielskych lektorov sa študenti: Barbora Gbúrová z IISB, Sebastián Kurila, z IIISB, Laura Chomčova a Natália Čizmárová z III.SA, Livia, Sofia a Alexandra zo IV.SA a Peter Kuko z V.SB, predstavili v divadelne hre, ktorá je založená na španielskych stredovekých románoch, príbehoch, ktoré poukazujú na  morálne hodnoty a slúžia aj na pobavenie verejnosti prostredníctvom divadla.

Študenti sa prvý krát predstavili aj pred košickým publikom. V priestoroch našej školy sme privítali študentov španielčiny z troch košických základných škôl, ktorých sme touto formou chceli motivovať v štúdiu španielčiny.

Ďalšie projekty, na ktorých sa podieľajú členovia PK:

1. Dos extremos lejanos de Europa unidos por el lazo del plurilingüismo, la pluriculturalidad y el deseo de fortalecer sus relaciones para un futuro común

Dva vzdialené konce Európy spojené plurilingvizmom, multikulturalizmom a túžbou posilniť ich vzťahy pre spoločnú budúcnosť.

1. Centrum DELE, ktoré bude pobočkou Instituto Cervantes v Bratislave, skúšať žiakov, ktorí si budú chcieť urobiť medzinárodne uznávaný certifikát DELE.

Aktivity PK španielsky jazyk

• Realizácia slovensko – španielskej bilingválnej formy vzdelávania
          • Monitorovanie vzdelanostnej úrovne žiakov v každom ročníku klasickej i bilingválnej sekcie
          • Spolupráca so zahraničnými lektormi v každej vzdelávacej oblasti