Gymnázium, Park mládeže 5, Košice

Pre záujemcov o štúdium 2% dane Vedenie školy Krúžky O škole Predmetové komisie Kontakt+Mapa Projekty Pracovné ponuky Verzia pre mobily

novinky

Cudzie jazyky

Aktivity

PK cudzích jazykov v šk.roku 2017/2018 množstvo súťaží, exkurzií, výletov, krúžkov a iných aktivít. Talentovaní študenti sa môžu zúčastniť tradičných súťaží "Juvenes Translatores", "English Essay Competition", "Shakespeare's Memorial" a olympiády v anglickom a nemeckom jazyku. Študenti si môžu overiť a rozšíriť ich jazykové znalosti aj počas jazykovo-poznávacieho pobytu vo Veľkej Británii v júni 2018.

Minuloročné úspechy našich študentov

Priemerná úspešnosť školy v EČ MS z anglického jazyka na úrovni B2 bola 72,9 %. Všetci študenti, ktorí sa prihlásili na cambridgeskú skúšku FCE a IELTS v júni 2017 boli úspešní. Študentovi Filipovi Žipajovi bol na základe výsledkov udelený certifikát na úrovni C2. Celoeurópska súťaž Angličtinár roka – Richard Rybár, III.SA, 118 bodov – 79. miesto na svete, Michaela Matisková, III.C, 116 bodov – 213. miesto na svete, Kurucz Samuel, V.SB, 114,5 bodov – 305. miesto na svete (aj ďalších 10 študentov dosiahlo viac ako 100 bodov, súťaže sa zúčastnilo 42 študentov našej školy, 479 škôl a 10 989 študentov z 19 krajín Európskej únie, škola obsadila krásne 29. miesto na svete).

Celoslovenské kolo súťaže Ruské slovo – študenti 1. a 2. roč., 1. miesto za dramatizáciu ruskej rozprávky.

Súťaže a iné aktivity

• zážitkové aktivity pri príležitosti Európskeho dňa jazykov, september 2017
  • súťaž v prednese poézie a prózy v anglickom jazyku Shakespeare's Memorial, október 2017
  • kultúrno-poznávacia exkurzia Po stopách spišských Nemcov, október 2017