• Skladba predmetov maturitnej skúšky na gymnáziách

Predmety maturitnej skúšky pre gymnáziá sú:

a) slovenský jazyk a literatúra – má EČ, PFIČ, ÚFIČ,

b) povinný predmet zo skupiny predmetov cudzí jazyk (na jazykovej úrovni B2 Spoločného európskeho referenčného rámca),

c) dva voliteľné predmety

Jedným voliteľným predmetom  je vyučovací predmet, v ktorom mal žiak súčet týždenných hodinových dotácií počas štúdia v gymnáziu najmenej šesť vyučovacích hodín. V súčte týždenných hodinových dotácií sa zohľadňuje aj hodinová dotácia zo seminára alebo z cvičení rovnakého zamerania.

V prípade ďalšieho cudzieho jazyka žiak vykoná ústnu formu internej časti maturitnej skúšky na úrovni B1 alebo B2 jazykovej náročnosti Spoločného európskeho referenčného rámca.

Predmety maturitnej skúšky pre triedy gymnázií s dvoma vyučovacími jazykmi s päťročným štúdiom (bilingválne štúdium – na našej škole slovensko-španielske na základe medzinárodnej zmluvy a slovensko-anglické štúdium) sú:

a) slovenský jazyk a literatúra - má EČ, PFIČ, ÚFIČ,

b1) druhý vyučovací jazyk – španielsky jazyk, literatúra a kultúra má PFIČ a ÚFIČ, (na jazykovej úrovni C1 Spoločného európskeho referenčného rámca),

b2) druhý vyučovací jazyk – anglický jazyk má EČ, PFIČ a ÚFIČ, (na jazykovej úrovni C1 Spoločného európskeho referenčného rámca),

c) dva až päť voliteľných predmetov

Vysvetlivky:

• EČ  - externá časť MS (test)
          • PFIČ - písomná forma internej časti MS
          • ÚFIČ – ústna forma internej časti MS

Aktualizované 19. 9. 2023 (FU)