Gymnázium, Park mládeže 5, Košice

Pre záujemcov o štúdium 2% dane Vedenie školy Krúžky O škole Predmetové komisie Kontakt+Mapa Projekty Pracovné ponuky Verzia pre mobily

novinky

Pre záujemcov o štúdium

Často kladené otázky (FAQ)

• Ak sa hlásim k Vám na bilingválne štúdium, môžem si vybrať termín sám, alebo ho určuje Vaša škola?
    Odpoveď: Žiak, ktorý sa hlási na bilingválne štúdium na našej škole, si vyberie: LEN  JEDEN TERMÍN na prijímaciu skúšku zo slovenského jazyka a literatúry a matematiky vo všetkých troch prípadoch:
    1. prípad: že sa hlási na slovensko-španielske štúdium
    2. prípad: že sa hlási na slovensko-anglické štúdium
    3. prípad: že sa hlási na slovensko-španielske  aj slovensko-anglické štúdium

• Ako mám oznámiť jednotlivé termíny prijímacích skúšok, ktoré som si vybral?
    Odpoveď: Termíny uveďte do „Prihlášky...“, riadok č. 20, podľa Pokynov na vypĺňanie prihlášky.

• Môžem absolvovať 2. časť prijímacích skúšok, t.j. z anglického jazyka aj talentovú skúšku v jeden deň?
    Odpoveď: Žiak si vyberie LEN JEDEN TERMÍN na talentovú skúšku pre štúdium slovensko-španielske; prípadne LEN JEDEN TERMÍN na skúšku z anglického jazyka pre štúdium slovensko-anglické. Obe skúšky môže absolvovať v jeden deň.

• Prijímacie skúšky do bilingválnej sekcie – 1.časť (SJL+MAT) aj 2.časť (TAL, ANJ), musím absolvovať v jeden deň?
    Odpoveď: Žiak NEMUSÍ v jeden deň absolvovať obidve časti prijímacích skúšok.

• Môžem vyplniť prihlášku rukou?
    Odpoveď: Všetky údaje v „Prihláške...“, ktoré sa nedajú vyplniť elektronicky, vyplňte RUKOU.

Aktualizované 15. 2. 2018