Gymnázium, Park mládeže 5, Košice

Pre záujemcov o štúdium Vedenie školy Krúžky O škole Predmetové komisie Kontakt+Mapa Projekty Pracovné ponuky

novinky

Stránky predmetovej komisie Francúzsky jazyk

O predmetoch

Ak chceš, dobrý skutok urobíš hocikedy a hocikde

Misijný dom pallotínov v Hronskom Beňadiku podporuje projekt Adopcia srdca. Ide o pomoc deťom z Konžskej demokratickej republiky, ktoré trpia hladom a nemajú žiadne  prostriedky na štúdium.

A pretože dobrí ľudia sú všade, aj na Slovensku sa našli pre tieto deti adoptívni rodičia. Ale určitou prekážkou sa stal jazyk, v ktorom píšu deti ďakovné listy svojim novým rodičom.

FRANCÚZŠTINA!!!

A tu prichádza pomoc od našich študentov 3. a 4. ročníka.

Zapojili sa do prekladov listov, ktoré sa budú zasielať späť do Misijného domu v Hronskom Beňadiku a predpokladáme, že o krátky čas budú naši študenti prekladať aj listy adoptívnych rodičov pre deti v Kongu.

Všetkým mladým prekladateľom držíme palce a ďakujeme.

Študenti sú vedení pani profesorkou Mgr. Izabelou Nikolínovou

Prvé prekladateľské kroky

Misijný dom pallotínov v Hronskom Beňadiku pred niekoľkými mesiacmi uverejnil inzerát, v ktorom hľadal pomoc pre preklad listov detí z Demokratickej republiky Kongo, ktoré majú na Slovensku adoptívnych rodičov.

Študenti 3. a 4. ročníka našej školy, ktorí študujú francúzštinu, sa zapojili do tejto akcie, a tak odštartovali svoju prvú prekladateľskú činnosť.

Z Misijného domu zaslali materiál o živote detí v Kongu  a poďakovanie za  pomoc.

Ďakujeme aj my a držíme palce pri prekladoch.