Gymnázium, Park mládeže 5, Košice

Pre záujemcov o štúdium Vedenie školy Krúžky O škole Predmetové komisie Kontakt+Mapa Projekty Pracovné ponuky
 

Navigácia

novinky

Anglický jazyk

 

Úspechy našich študentov v šk. roku 2015/16

Úspešnosť školy v EČ MS z anglického jazyka na úrovni B2 bola 63,3 %.

Všetci študenti, ktorí robili cambridgeskú skúšku FCE a IELTS v júni 2016 boli úspešní. Študentovi Filipovi Žipajovi bol na základe výsledkov udelený certifikát na úrovni C2.

Celoeurópska súťaž Angličtinár roka

  • Róbert Selvek, V.SA 2. miesto v SR a 13. miesto v EÚ
  • Jana Albertiová, IV.B 19. miesto v SR a 94. miesto v EÚ
  • Richard Rybár, II.SA 42. miesto v SR a 219. miesto v EÚ

(súťaže sa zúčastnilo 42 študentov našej školy, zapojilo sa do nej 479 škôl a 10 989 študentov z 19 krajín Európskej únie).

Celoslovenské kolo súťaže Ruské slovo – študenti 1. a 2. roč., 1. miesto za dramatizáciu ruskej rozprávky

Súťaže a iné aktivity v anglickom jazyku v šk. roku 2015/2016

  • Európsky deň jazykov, zážitkové aktivity, september 2015
  • Shakespeare's Memorial, súťaž v prednese poézie a prózy v anglickom jazyku, október 2015
  • Juvenes Translatores, súťaž mladých prekladateľov,  november 2015
  • English Essay Competition, súťaž v písaní esejí, november 2015
  • Olympiáda v anglickom jazyku, školské kolo, december 2015
  • Týždeň anglicky hovoriacich krajín, február 2016
  • jazykovo-poznávací pobyt v Pobaltí a Petrohrade, jún 2016
  • návšteva divadelného predstavenia v anglickom jazyku
  • British Council - návšteva knižnice, beseda s predstaviteľmi a hosťami z British Council
  • otvorené hodiny anglického jazyka
  • príprava študentov na cambridgeskú skúšku FCE
  • konzultačné hodiny
  • bohatá ponuka krúžkov

 

  1. Shakespeare's Memorial
  2. English Essay Competition
  3. Juvenes Translatores
  4. Olympiáda v anglickom jazyku
  5. Týždeň anglicky hovoriacich krajín
  6. Projekty
  7. Jazykovo-poznávací pobyt - Pobaltie & Petrohrad 2016
  8. Maturita

 

 

Výsledky English Essay Competition

Juniors:

1. Veronika Hudáková (I.A)

2. Nina Španová (II.B)

3. Ester Natália Prékopová (II.SB)

Seniors:

 1. Jana Albertiová (IV.B)

 2. Alexandra Stanová (IV.A)

 3. Tamara Rusnáková (V.SB)

 

 

(fotoalbum)

 

Juvenes Translatores

Výsledky Juvenes Translatores

Juniors:

 1. Marek Gaľa (II.SA)

 2. Alexandra Ružičková (III.SA)

 3. Eszter Natália Prékopová (II.SB)

Seniors:

  1. Samuel Kurucz (IV.SB)
  2. Patrik Lukáč (IV.B)
  3. Ivana Papcunová (IV.A)