Gymnázium, Park mládeže 5, Košice

Pre záujemcov o štúdium Vedenie školy Krúžky O škole Predmetové komisie Kontakt+Mapa Projekty Pracovné ponuky
 

Navigácia

novinky

 • Exkurzia - Španielsko
  16. 9. 2016

  Do galérie Exkurzia - Španielsko boli pridané fotografie.

  Zájazd do Španielska

  Na našej škole je neodmysliteľnou tradíciou pre žiakov prvého ročníka bilingválneho štúdia kultúrno-poznávací zájazd do Španielska.

  V dňoch 15. – 27.6.2016 sa 53 žiakov I.SA a I.SB triedy zúčastnilo dlho očakávaného zájazdu, ktorý mal bohatý program nie len na spoznávanie nepoznaného ale aj na zábavu, množstvo neopakovateľných zážitkov a spomienok.               

  A na čo všetko sa žiaci mohli tešiť?

  • Francúzsko –     Ezé – Parfuméria Fragonard (exkurzia) so sprievodkyňou

                       Monaco

  • FIGUERES – Theatro - Múseo de Salvador Dalí
  • BLANES – Jardín botánico Marimurtra
  • MONTSERRAT – Benediktínsky kláštor – omša + zbor
  • PARC AQUÁTIC – Marineland + delfinárium
  • BARCELONA 1: 1. Výhliadka na Montjuic

                      2. Sagrada Família

                      3. Casa Mila (La Pedrera)

                      4. Parq Qüell

                      5. Camp Nou

  • TARRAGONA – Port Aventura – zábavný park
  • BARCELONA 2: 1. Aquarium

                      2. Monumento a Cristóbal Colón

                      3. Las Ramblas + voľný rozchod

                                                      4. FUENTE MAGICA (večerné fontány)

  • Taliansko –        BENÁTKY

   

  Okrem toho, čo mohli vidieť, zažiť a spoznať, dôležitejšie bolo overiť si svoje komunikačné schopnosti, rozprávať jazykom, ktorému venovali počas školského roka množstvo času.

  Program a organizačné zabezpečenie zájazdu pripravila Mgr. Iveta Nemcová (tr. učiteľka I.SB), na príprave zájazdu spolupracovala Mgr. Eva Lacková (tr. učiteľka I.SA)

  Mgr. Iveta Nemcová

 • Fotenie tried

  Triedy v školskom roku 2016/2017

 • Platnosť preukazov ISIC/EURO26

  Verejné terminály, na ktorých si môžu žiaci predĺžovať dopravnú platnosť Preukazov ISIC/EURO26:

  Železničná stanica Košice (vľavo vedľa predajných okienok)

  Dopravný podnik DPMK Rooseveltova 3, Košice

  Dopravný podnik DPMK Bardejovska 6, Košice

  Dopravný podnik DPMP Weberova, Prešov

  Dopravný podnik DPMP Sidl. III, Družba, Prešov

   

  Terminály tam budú nastálo.

  Žiaci ich môžu využívať hlavne počas prázdnin, ale aj priebežne podľa potreby.

 • Zlatý Amos - stretnutie s prezidentom SR
  22. 6. 2016

  22. júna našu pani učiteľku Lackovú prijal spolu s ďalšími semifinalistami ankety Zlatý Amos prezident republiky Andrej Kiska.

  Záznam finálového večera si môžete pozrieť tu: (videovizitka vo videu 16:40 a vystúpenie 37:18)

 • Pobaltie a Petrohrad
  2. 7. 2016

  Do galérie Pobaltie a Petrohrad boli pridané fotografie.

  Pobyt a poznávacia cesta do Pobaltia a Petrohradu

  V dňoch 18.6.2016 – 25.6.2016 naši študenti spolu s ich pedagógmi prvýkrát navštívili Vilnius, Rigu, Tallinn a Petrohrad, prekrásne mestá, ktoré sú všetky chránené UNESCOm.

  Cestou sme sa v Litve zastavili na pútnickom mieste Hora krížov a videli sme aj vodný hrad (a zároveň starobylé mestečko, v ktorom žije turkická národnostná menšina Karaimov) Trakai. V Lotyšsku sme mali krátku zastávku  v Salaspilse, bývalom koncentračnom tábore z čias II. svetovej vojny. Petrohrad (počas bielych nocí!) sme si najprv pozreli z vyhliadkovej lode a potom sme navštívili Isakijevský chrám, Petropavlovskú pevnosť, najstaršiu časť Petrohradu, Ermitáž a Zimný palác, slávny Petrodvorec v Petergofe a Katarinsky palác v Cárskom Sele.

  Zažili sme aj trochu romantiky, v Tallinne, na brehu Baltského mora (kde sme boli ubytovaní), sme mali možnosť sledovať a fotiť zapadajúce slnko (a to všetko o 22:45!).

  Verím, že pamiatky ako Gediminasov hrad, Katedrálne námestie, Dom Čiernohlavcov, Traja bratia, Tri sestry, Švédska brána, Mačací dom, Brána Viru, Radničné námestie, Katedrála Alexandra Nevského a iné ostanú navždy zachytené nielen v našich foťákoch, ale predovšetkým v našich spomienkach.

  Mgr. Tatiana Fedorková

 • Stolný tenis

  V stolnom tenise majstrami G PM Maťka a Maťo.

  Vyhodnotenie školského turnaja jednotlivcov v stolnom tenise:

  Dievčatá:1.Fričová Martina , 2.Arkaiová Mária, 3.Tomondyová Lucka a Kmecová Martina

  Chlapci :1.Fedor Martin, 2.Knap Oliver,  3.Hudák Matúš a Jenčár Peter

   

   

   

   

   

     

     

 • Krajská športová olympiáda-naše bedmintonistky
  2. 7. 2016

  Do galérie Krajská športová olympiáda-naše bedmintonistky boli pridané fotografie.

  Poslednou športovou súťažou v tomto školskom roku bola KŠO.Postup si GPM vybojovalo vo viacerých športoch ,ale zvíťaziť sa nám podarilo iba v bedmintone.O pekný úspech sa pričinili Katarína Vargová a Rebeka Malecká.Je obdivuhodné ,že tento šk.rok naše bedmintonistky-Katky Šariščanová ,Vargová a Rebeka Malecká  vyhrali všetko čo sa dalo -region, kraj,Slovensko ,DŠS aj KŠO. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.

 • DEŇ BELASÉHO MOTÝĽA

    

    

   

   

   

   

   

   

   

  V piatok 10. 6. 2016 sa šesť našich žiačok 3. ročníka zúčastnilo na celoslovenskej zbierke DEŇ BELASÉHO MOTÝĽA, čím prispeli do zbierky sumou 290,14 Eur. Finančné prostriedky budú použité na nákup kompenzačných pomôcok pre deti a dospelých postihnutých svalovou dystrofiou.

    

   

   

 • Súťaž v streetbasketbale
  7. 6. 2016

  Do galérie Súťaž v streetbasketbale boli pridané fotografie.

  Dňa 1.6.2016 sa na našej škole uskutočnila medzitriedna súťaž v streetbasketbale. Zúčastnilo sa 11 tried. Po celý turnaj tu panovala príjemná atmosféra. Zápasy prebiehali v duchu fair-play. Počas turnaja sa odohrala aj súťaž v hodoch za tri body, ktorú zvíťazila Barbora Bohušová z I.SA. Súťažiaci, ktorí úspešne premenili aspoň jeden hod získali sladkú odmenu. Po prestávke na obed sa do bojov o 1.-4. miesto prebojovali triedy I.C, II.B, II.D a III.B. Všetky zápasy boli veľmi napínavé, no najlepšie to zvládla trieda III.B, ktorá zvíťazila celý turnaj. Všetkým zúčastneným ďakujeme.

  Celkové umiestnenie: 

  1. III.B
  2. II.D
  3. I.C
  4. II.B
 • Rozlúčka s maturantmi

  Naši maturanti nasadli na loď svojej budúcnosti

  Piatok, 13. 5. 2016 bol pre nás naozaj nešťastným dňom. V tento deň sme sa rozlúčili s našimi maturantmi, ktorí poslednýkrát zasadli do stredoškolských lavíc, aby si  spoločne so svojimi triednymi pospomínali na čas strávený u nás.

  Pompézna rozlúčka sa začala už tradične slávnostným pochodom maturantov po uliciach nášho sídliska Mier. Ich príchod do telocvične školy bol sprevádzaný búrlivým potleskom a výnimočným programom v podaní tretiakov a bilingválnych štvrtákov, ktorí maturantom pripomenuli ich pôsobenie u nás a zároveň od nich prevzali kľúče od našej školy, aby ako ich nástupcovia prebrali kormidlo. S maturantmi sa rozlúčila aj školská kapela piesňou Loď, ktorá sa plaví do neznáma a to v netradičnom prevedení: cimbal, kachón, gitara a spev.

  Foto vedeniaPočas rozlúčky nás navštívila aj zástupkyňa Ministerstve vnútra PhDr. Soňa Hanzlovičová, ktorá vyjadrila potešenie, že sa mohla tejto milej tradičnej akcie zúčastniť  a vyslovila obdiv nad kreativitou lúčiacich sa štvrtákov a piatakov a ich mladších spolužiakov, ktorú predviedli pri tvorbe rozlúčkového programu. Našim maturantom popriala šťastnú ruku pri maturitnej skúške a my dúfame, že sa jej prianie stane skutočnosťou.

  Aj my milým maturantom, hlavne počas maturitného týždňa, prajeme veľa, ale naozaj veľa šťastia, aby vedeli zodpovedať všetky nezodpovedateľné otázky. Sľubujeme, že na nich budeme intenzívne myslieť a posielať len a len pozitívnu energiu.

   

  fotografie

 • Ďalšie úspechy ..

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Noc v škole

  Vo štvrtok 21. apríla 2016 sa na našej škole konala akcia "Noc v škole". Pre žiakov školy ju zorganizovala Žiacka školská rada, ktorá pripravila rôzne aktivity ako napr. vedomostné kvízy, zábavné súťaže,  v ktorých jednotlivé tímy mohli získavať body.  Večer bol spestrený karaoke, volejbalovým turnajom a nechýbalo ani občerstvenie. Akcia vyšla, ohlasy boli výborné a všetci zúčastnení ostali spokojní.  

  fotografie

 • Košický Deň Európy
  11. 5. 2016

  Do galérie Košický Deň Európy boli pridané fotografie.

  3. mája 2016 sme na Hlavnej ulici v Košiciach symbolicky oslávili narodeniny Európskej únie. Túto akciu pripravila Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci s Mestom Košice.
  Celodenného programu, ktorý  odštartoval už o 8.30 hod. sme sa zúčastnili aj my – Gymnázium, Park mládeže 5. Na pódiu sme sa predstavili  v rámci programu Deň košických škôl. 

  Keďže je španielsky jazyk našim druhým rodným jazykom, reprezentovali sme Španielske kráľovstvo. Salsa, Paso Doble a hlavne tanec Sevillanas v podaní bilingválnych štvrtákov a lektorky Rosy veľmi zaujali a vyvolali pozitívne emócie. Tak ako každý rok, aj tento sme vystúpenie ukončili školskou kapelou a preniesli sme tak malý kúsok Španielska do Košíc. 

  O našej škole ste sa mohli dozvedieť aj zaujímavé informácie od študentov v informačnom stánku, kde vám s radosťou odpovedali na zvedavé otázky. 

  Naše Košice sú súčasťou modernej Európy a my veríme, že aj my sme k tomu prispeli a obohatili naše mesto o nový, slnečný, radostný, temperamentný, hravý, jednoducho španielsky rozmer. 

  Viva España!!!

 • Zlatý Amos
  9. 5. 2016

  Do galérie Zlatý Amos boli pridané fotografie.

  Pozrite si video nášho vystúpenia zo semifinále ankety Zlatý Amos a zopár fotografií.

  Zároveň ďakujeme všetkým, ktorí nám počas ankety fandili a podporili nás osobne, elektronickým hlasovaním či aspoň v myšlienkach. Naše úsilie bolo ocenené postupom do finále, ktoré v premiére odvysiela v júni RTVS. O presnom vysielacom čase Vás samozrejme budeme informovať.

  Realizačný tím Bathory (alias Lacková) 

 • Poďakovanie

 • English Week
  26. 4. 2016

  Do galérie English Week boli pridané fotografie.

   

  THE WEEK OF ENGLISH CULTURE

  Vo štvrtok 21.4.2016 sa uskutočnila záverečná exhibícia najlepších projektových prác, ktoré vytvorili študenti našej školy počas Týždňa anglickej kultúry. Verte - neverte, nebolo ľahké rozhodnúť, ktoré projekty sú tie najlepšie z najlepších. Na základe hlasovania a odbornej asistencie poroty sme sa nakoniec rozhodli určiť nasledovné víťazné tímy:

  VIDEO PREZENTÁCIA

  1. miesto IV.SA Názov videa: Malta

  2. miesto I.B Názov videa: Arthur´s Journey

  3. miesto IV.SA/SB Názov videa: Hobbit

   

  INDIVIDUÁLNE PREZENTÁCIE

  1. miesto II.A Názov prezentácie: US Segregation 

  2. miesto II.A Názov prezentácie: Donald Trump

  3. miesto: II.SA Názov prezentácie: 15 UK things we are thankful for

   

  SKUPINOVÉ PREZENTÁCIE

  1. miesto III.SA/SB Názov prezentácie: Liveshow Musical

  2. miesto III.A Názov prezentácie: Decades

  3. miesto II.B Názov prezentácie: US Stereotypes

   

  CENA POROTY: II.SA Comedy Gold (stand-up show)

   

  Víťazom srdečne blahoželáme, všetkým zúčastneným ďakujeme za ich kreatívne nápady, odhodlanosť a úžasné prezentácie a tešíme sa na ďalší ročník Týždňa anglickej kultúry.

 • Majstrovstva Slovenska v elektronických šípkach
  15. 4. 2016

  Do galérie Majstrovstva Slovenska v elektronických šípkach boli pridané fotografie.

  Na majstrovstvách sa zúčastnili žiačky 3. C a 4. SB. Majstrovstva boli vyvrcholením v súťaži stredných škôl v elektronických šípkach. 

  "Bol to pre nás zážitok, pretože sa škola do tejto disciplíny  zapojila 1. krát a mali sme tu tiež možnosť reprezentovať našu školu. Umiestnili sme sa na 2. mieste, To znamená, že sme vicemajsterky v elektronických šípkach na Slovensku zo všetkých stredných škôl,  v rámci dievčenskej kategórie."

   

 • Španielske divadlo

  Španielske divadlo je na našom gymnáziu už tradíciou a ani tento rok tomu nebolo inak.  A tak sa naša skupina divadelníkov (Jozef Antolík, Michaela Macková, Petra Kaščáková, Laura Kriváková, Natália Šoltysová, Dominika Bubnarová, Natália Ferenčáková, Dominik Horňák) pod vedením španielskych lektorov Rosy a Javiera vydali na festival španielskeho divadla do Bratislavy, aby presvedčili o svojom talente aj ostatné bilingválne gymnázia. Hra „El amor es ciego, pero los vecinos no” ( „Láska je slepá,ale susedia nie”) so surrealistickým záverom, ktoré si vyžiadalo publikum, zožala v hlavnom meste veľký úspech. Okrem ceny za najlepšiu herečku (Natália Ferenčáková) a najlepšieho herca (Dominik Horňák) sa Gymnázium Park mládeže stalo absolútnym víťazom  festivalu a svoje prvenstvo sa chystá onedlho obhájiť aj na celoeurópskom festivale, ktorý sa bude tento rok konať v Prahe. Jednoducho povedané, prišli sme,videli sme,zvíťazili  sme!

   

 • Angličtinár roka

  Žiaci našej školy sa v januári 2016 zúčastnili celoeurópskej súťaže "Angličtinár roka". Preukázanými vedomosťami sa medzi 126 školami Slovenska umiestnili na 3.mieste a z 479 škôl EU získali 20.miesto. Organizátori súťaže odovzdali najlepšiemu žiakovi  školy Róbertovi Selvekovi z 5.SA, ktorý získal 2.miesto v rámci Slovenska diplom a ocenenie v podobe poukazu na jazykovom pobyte mladých.  Týmto všetkým zúčastneným žiakom blahoželáme a tešíme sa na ich účasť v tejto súťaži aj v budúcom školskom roku.

   

   

   

     

 • SOČ
  12. 4. 2016

  Aktualizovali sme modul SOČ