Gymnázium, Park mládeže 5, Košice

Pre záujemcov o štúdium 2% dane Vedenie školy Krúžky O škole Predmetové komisie Kontakt+Mapa Projekty Pracovné ponuky Verzia pre mobily
 

Navigácia

novinky

 • Otvorenie školského roka 2017/18
  4. 9. 2017

  Prešiel čas prázdnin slnečných
  a babím letom vonia vzduch.
  Pod nízkym nebom divé husi
  letia na teplý juh.
  Dosť bolo v júli modrých dní
  i týždňov bezstarostných hier.
  Leto je preč a do dverí nám
  zaklopal september.

   

       Začal sa nový, naozaj výnimočný školský rok, pretože ako sme sa pred dvadsiatimi rokmi tešili z prvej bilingválnej slovensko-španielskej triedy, teraz sa tešíme znova. V školskom roku 2017/2018 sa u nás zrodila ďalšia bilingválna sekcia, a to slovensko-anglická. Jej prvých 34 študentov už sedí vo svojich laviciach a spoznáva seba navzájom aj nás ostatných. Trieda I. AA je prvá. Spolu s dvoma slovensko-španielskymi triedami a dvoma klasickými triedami (pričom jedna je s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka) bude písať novú etapu v živote našej školy.
       Prvý deň v škole sa niesol v slávnostnom duchu. Nových prvákov sme privítali v telocvični krátkym študentským programom a príhovormi našej pani riaditeľky či ďalších vzácnych hostí ako napr. prednostu okresného úradu Ing. Jozefa Lazára. Duch školy bol citeľne prítomný nielen tam, ale neskôr zavítal aj do všetkých tried. Usmiate tváre ešte nedávno vystrašených prvákov sú toho dôkazom. Sme radi, že je ich tento raz rekordne veľa – až 162.
       Veríme, že nás čaká dobrý rok. Sme pripravení zdolať všetky jeho výzvy a pýšiť sa úspechmi, ktoré dosiahneme. Pretože my ich dosiahneme! Držte nám palce!
   
   

  Príhovor riaditeľky školy k študentomOtvorenie školského roka 2017/18 - Obrázok 1Otvorenie školského roka 2017/18 - Obrázok 2Otvorenie školského roka 2017/18 - Obrázok 3

 • Ukončenie školského roka
  6. 7. 2017

  Do galérie Ukončenie školského roka boli pridané fotografie.

 • Plavecký výcvik
  6. 7. 2017

  Do galérie Plavecký výcvik boli pridané fotografie.

       V dňoch od 15.6. 2017 do 24.6.2017 sa študenti  druhého ročníka nášho gymnázia, zúčastnili plaveckého výcviku na ostrove Thassos. Počas výcviku sa nielen zdokonalili v plávaní základných plaveckých spôsobov, ale mohli vystúpiť na najvyšší vrch Thassosu Ypsarion. Okrem toho navštívili aj hlavné mesto Limenas spojené s historickou prehliadkou, absolvovali vyhliadkovú plavbu okolo ostrova spojenú s kúpaním v krásnych zátokách a spestrenú skokmi z paluby lode, či potápaním. Celý výcvik študentov sa niesol v znamení rôznych súťaží, či už vo vode alebo na piesku.

 • RINGO a STREETBASKETBAL

  Štvrtok 29.6.2017 sa školský dvor naplnil športovcami z I. až IV. ročníka, ktorí si prišli zmerať silu, techniku a taktiku v hre  RINGO a v STREETBASKETBALE. Zápolenia sa zúčastnilo  14 družstiev. Dva krát nás vyhnal dážď z dvora do telocvične ale turnaj sme dokončili a víťazom v streetbasketbale sa stali študenti  z I.A Krebes, Shreiber, Krebesová, Nemčík, na 2 .mieste  2C a 3.miesto 4SA.

  V ringu sa stali víťazmi študenti z 2SA –Ulianinová,Zelizňáková, Krzáková, Kucka, na 2.miest. 4 SB,na 3.mieste 2B

 • LOGIK
  30. 6. 2017

  Do galérie LOGIK boli pridané fotografie.

  V školskom roku 2016/2017 sa víťazom súťaže v hre LOGIK stal Samo Slivečka z I.C.

  V súťaži logických hádaniek zvíťazila Radka Rabatinová z III.B.

 • Exkurzia Kysak a Solivar
  29. 6. 2017

  Do galérie Exkurzia Kysak a Solivar boli pridané fotografie.

 • Výhra prémiových potravín
  22. 6. 2017

  Do galérie Výhra prémiových potravín boli pridané fotografie.

  12. 6. 2017 sa na fb KOŠICE:DNES objavila aj táto správa:

  KOŠICE:DNES Na 1. mieste sa umiestnilo Gymnázium Park Mládeže, ktoré získava toľko kíl prémiových potravín od spoločnosti Top Catering, koľko vážia všetky kuchárky na škole! Na 2. mieste sa umiestnila ZŠ Kežmarská 30, ktorá pre svojich žiakov vyhráva 5 moderných športových kolobežiek. Gratulujeme!

 • Rozlúčka s maturantmi

  Rok sa s rokom zišiel a už znova prišiel čas, kedy sme sa museli rozlúčiť s našimi maturantmi. Klasickí tretiaci a bilingválni štvrtáci sa nenechali zahanbiť, práve naopak, latku úrovne programu zdvihli zasa o kus vyššie. Patrí im veľká vďaka aj pochvala.

  Prvým ich originálnym počinom bolo tradičné zdobenie tried maturantov. Stavili na vlastnú kreativitu a fantáziu, čo sa im, samozrejme, vyplatilo a každý, kto sa do tých tried išiel pozrieť, bol nielen milo prekvapený, ale v niektorých prípadoch aj ticho závidel, že to nie je pripravené pre neho. Zato štvrtáci a piataci si ich mohli vychutnať naplno. Ani po skončení slávnosti sa im z nich nechcelo odísť.

  Samotná rozlúčková slávnosť sa niesla v tradičnom duchu a vyšla presne podľa našich predstáv. Počasie nám prialo, mohli sme teda zrealizovať aj pochod po našom sídlisku v sprievode školskej vlajky, bubna, pískania, štrngania, potlesku a hlučnej zábavy. Vonku boli všetci naši študenti, takže to bol naozaj neobyčajný okamih.

  Druhú časť programu sme zrealizovali v telocvični. Tú sme , mimochodom, vôbec nespoznávali, pretože tretiaci ju vyzdobili tak, ako ešte nikdy predtým – zmenili ju na veľkú hollywoodsku sálu, plnú hviezd a Oscarov. Program tretiakov a bilingválnych štvrtákov bol bohatý na hudobno-tanečné čísla aj na verše či divadlo. Sála burácala od smiechu a maturantom tĺkli nostalgické srdcia ostošesť. Ich rozlúčkové reči boli dojímavé a mnohí uronili nie jednu slzu. Triasol sa im nielen hlas, ale aj ruky.

  Výnimočné chvíle sme zažili aj v závere slávnosti, kedy maturanti predali svoje žezlo mladším spolužiakom a pani riaditeľka im okrem slov na rozlúčku pripravila milé prekvapenie. Premiérovo rozdala špeciálne ocenenia – ďakovné listy a medaily – všetkým tým odchádzajúcim študentom, ktorí sa počas svojho štúdia výrazne zaslúžili o šírenie dobrého mena našej školy, reprezentovali ju na nespočetných kultúrnych podujatiach a boli tu vždy, keď ich škola potrebovala.

  Na 7. máj 2017 budeme spomínať ešte dlho. Bol výnimočný a spontánny. Zanechal v nás dobrý pocit, že sme naozaj pevná, aj keď veľká rodina a sme radi, že do nej patríme.

  FOTOGALÉRIA

 • LETNÝ  ŠPORTOVÝ  DEŇ

  Pozývame Vás na LETNÝ  ŠPORTOVÝ  DEŇ o putovný pohár GPM v  RingU  a v  STREETBASKETBALE 

  Kedy?    29.6.2017

  Kde?      Športový areál  GPM

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Dlhodobé športové súťaže

  Naša škola sa v tomto školskom roku 2016/2017 opäť  zúčastnila  dlhodobých športových súťaží organizované RCM/regionálne centrum mládeže/ pod záštitou VÚC Košice. Študenti, ktorí reprezentovali školu v rôznych športoch sa ani tentoraz nedali zahanbiť.

  Tretie miesto v Kraji!!!?

  Už šiesty rok sa držíme na stupni  víťazov a to vďaka dievčatám a chlapcom, ktorí reprezentujú úspešne našu školu, naše GPM vo volejbale , basketbale, florbale, v hádzanej,  futsale, bedmintone, v plávaní a v stolnom tenise. Gratulujeme si.

  Avšak vyvrcholením súťaže je krajská olympiáda, ktorá sa koná v týždni od 5.-9.6.2017. Dievčatá  vo florbale postúpili na olympiádu z 1. miesta a chlapci z 2. miesta. V pondelok 5.6.2017 presvedčili, že na to majú aj dievčatá - 2. miesto ba aj chlapci – 3. miesto.

  V utorok 6. 6. 2017 hádzanárky prišli so striebornými medailami, dokázali obhájiť 2. miesto z kraja.

  Oddiel prvej pomoci pri Miestnom spolku ČK GPM sa každý rok zapojí do súťaže, ktorú organizuje Územný spolok Červeného kríža v Košiciach.  31. 5. 2017  sa zúčastnili tejto súťaže a pri účasti 15 košických stredných škôl sa umiestnili na peknom 4. mieste.  Že máme na škole tak dobré pripravené záchranárky je dobré vedieť a veríme, že by nám aj vedeli poskytnúť správnu prvú predlekársku pomoc. Hneď sa cítime bezpečnejšie v škole.

  FOTODOKUMENTÁCIA

 • Návšteva španielskeho veľvyslanca
  8. 6. 2017

  Do galérie Návšteva španielskeho veľvyslanca boli pridané fotografie.

     Prvého júna 2017 navštívil novovymenovaný veľvyslanec D. Luis Belzuz de los Ríos našu školu, ktorú si vybral ako prvú spomedzi siedmich španielskych bilingválnych škôl na Slovensku.

     Žiaci bilingválnej sekcie si pripravili pre pána veľvyslanca program, ktorý sa mu veľmi páčil, pretože mohol oceniť ich dobrú úroveň španielčiny. Po živej besede so žiakmi, ktorí sa zaujímali o prácu pána veľvyslanca, o jeho dojmy zo Slovenska a o štúdium v Španielsku, sa stretol s učiteľmi španielskej sekcie.

     Pán veľvyslanec sa rád na našu školu vráti, určite si nechce nechať ujsť Dni španielskej kultúry, predovšetkým La Ramblu, na ktorú je veľmi zvedavý. A my sa na jeho návštevu tešíme tiež.

   

 • Deň Európy
  17. 5. 2017

  Do galérie Deň Európy boli pridané fotografie.

  Čo by bola Európa bez Španielska? Bez slnka, hudby a zábavy, temperamentu, bezstarostnosti a smiechu? Rovnako si už účastníci a organizátori tradičného podujatia Deň Európy, ktoré sa tento rok konalo 5. 5. 2017 na Hlavnej ulici, nevedia predstaviť, že by sa naša škola so svojím španielskym vkladom nezapojila do týchto osláv.

  Program našich žiakov navodil na pódiu pri Dolnej bráne na chvíľu španielsku atmosféru a zároveň pripomenul Košičanom našu školu. Zazneli španielske piesne, vystúpila naša milovaná kapela, videli sme zmes latinskoamerických tancov aj ohnivé flamenco. Veríme, že sa naše vystúpenie páčilo, veď bolo o to emotívnejšie, že pre viacerých účinkujúcich to bolo ich rozlúčkové vystúpenie pre našu školu.

  Tak teda –  ADIÓS!

 • Regionálne kolo v hádzanej

  Po výbornom umiestnení na regionálnom kole naše hádzanárky nesklamali a dosiahli super výkon aj v krajskom kole kde sa umiestnili na krásnom druhom mieste. Blahoželáme a prajeme veľa športového šťastia na majstrovstvách Slovenska v Dunajskej Strede 11.-12.5.2017. 

 • Majstrovská Slovenska

  Naše šipkárky sa aj v tomto roku prebojovali na Majstrovstvá Slovenska. Minulého roku sa umiestnili na druhom mieste a aj keď ho teraz neobhájili, skončili na krásnom treťom stupienku. Blahoželáme im k úspechu a prajeme veľa šťastia vo výbere maturitných otázok. 

 • Florbalový turnaj
 • SOČ

  Dňa 7.4.2017 sa konalo Krajské kolo SOČ, na ktorom našu školu reprezentovali nasledujúci študenti so svojimi prácami:

  1.    Nikola Vargová z III.D, Alexandra Geročová z III.A, z III.SA  Veronika Pindrochová, Nikola Hrindová z III.D, Jozef Mikloš z III.SB.

  Do celoslovenského kola postupujú:

  ·         a   Nikola Hrindová z III.D 08  z  1.miesta:    V odbore

  ·         Jozef Mikloš z III.SB  z  1. Miesta:  16   V odbore

  K úspechu blahoželáme a držíme palce do celoslovenského kola!

  Výsledková listina z Krajského kola SOČ: SOC_2017_final.pdf

 • HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

   


  Veľmi nás teší, že školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín malo v tomto školskom roku veľmi dobrú úroveň, čoho dôkazom je aj úspešná reprezentácia našich víťaziek v regionálnom kole:

  Marianna Kušnierová obsadila 1. miesto v kategórii poézia,

  Jana Kopkášová rovnako 1. miesto v kategórii poézia a

  Soňa Juhásziová obsadila 2. miesto v kategórii próza.

   

  Všetky dievčatá postupujú do krajského kola. Srdečne blahoželáme a držíme palce!

   

   

  HVIEZDOSLAVOV KUBÍN - Obrázok 1

  Výsledky školského kola:

  POÉZIA:

  1. Marianna Kušnierová I.C
  2. Jana Kopkášová I.SA
  3. Alexandra Onderková IV.SA

  PRÓZA:

  1. Soňa Juhásziová I.A
  2. Adriána Schmotzerová I.SB
  3. Veronika Lenhardtová II.C

   

   

 • Pre záujemcov o štúdium
  29. 3. 2017

  Aktualizovali sme modul Pre záujemcov o štúdium

 • Matematický klokan
  20. 3. 2017

  Do galérie Matematický klokan boli pridané fotografie.

  Matematický klokan je najväčšia medzinárodná matematická súťaž na svete pre žiakov základných a stredných škôl. Na Slovensku za 20 rokov už „klokanilo“ 1 260 400 žiakov. Súťaž je dobrou príležitosťou na overenie matematického myslenia. Aj 24 žiakov z našej školy sa úlohám „Klokana“ venovalo na 4. a 5. hodine 20. marca 2017.

 • English Week
  20. 3. 2017

  Do galérie English Week boli pridané fotografie.

  THE WEEK OF ENGLISH CULTURE

  VYHODNOTENIE VÝSLEDKOV

   

  VIDEO         

  1. miesto         II.A     Názov videa: How To Be An American

  2. miesto         III.D    Názov videa: Australia Snakes

  3. miesto         II.A     Názov videa: A Typical Day of Americans

   

  INDIVIDUÁLNE PREZENTÁCIE

  1. miesto         III.A    Názov prezentácie: Why Is Canada Better Than The USA?

                                      (Alexandra Geročová) 

  2. miesto         III.A    Názov prezentácie: The Lucky Country

                                      (Nikola Kočišová, Alžbeta Báthoryová)

  SKUPINOVÉ PREZENTÁCIE

  1. miesto         III.B                Názov prezentácie: Interesting Facts About Canada, New                                                                                  Zealand and Australia

  2. miesto         II.A                 Názov prezentácie: American Showbusiness

  3. miesto         I.A                  Názov prezentácie: Madam Tussauds

   

  Cena poroty:             I.B       Video: Sports in Great Britain

   

  Víťazom srdečne blahoželáme, všetkým zúčastneným ďakujeme za ich kreatívne nápady, odhodlanosť a úžasné prezentácie a tešíme sa na ďalší ročník Týždňa anglickej kultúry.

   

  Vyučujúci anglického jazyka