Gymnázium, Park mládeže 5, Košice

Pre záujemcov o štúdium 2% dane Vedenie školy Krúžky O škole Predmetové komisie Kontakt+Mapa Projekty Pracovné ponuky Verzia pre mobily
 

Navigácia

novinky

 • SUMA
  1. 11. 2017

  V novembri sa opäť uskutočnila interná matematická súťaž SUMA, ktorá bola určená štvrtákom klasického štúdia. Najviac úloh správne vypočítali: Kristínka Rolfová a Veronika Synová zo IV.B.

 • Olympiády v nemeckom jazyku
  27. 11. 2017

  Posledný novembrový týždeň prebehlo na našej škole školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku v kategórii 2A (1. – 2. ročník) a 2B (3. – 5. ročník). Žiaci, ktorí sa v jednotlivých kategóriách umiestnili na 1. a 2. mieste postupujú do okresného kola.

  VÝSLEDKY ŠKOLSKÉHO KOLA:

  Kategória 2A:

  1. miesto Daniela Weinbergerová, II. B
  2. miesto Tamara Kovácsová, I. C
  3. miesto Lucia Mačangová, II. A

  Kategória 2B:

  1. miesto Ela Sabolová, V.SA
  2. miesto Peter Popadič, IV. D
  3. miesto Miroslav Repovský, III.A

 • DEBATNÝ KLUB
  24. 11. 2017

  Veľmi nás teší, že sa na našej škole začalo dariť debate. Cez víkend 17. - 19. novembra naplnili priestory našej školy debatéri z celého Slovenska v rámci KOŠICE SCHOOLS DEBATING COMPETITION 2017 a priniesli k nám okrem kvalitnej debaty aj kvalitnú angličtinu, čím inšpirovali niektorých našich študentov, aby sa na nej v budúcnosti aktívne zúčastnili.

  Zároveň prebieha registrácia nášho vlastného debatného klubu - DK Park mládeže, ktorý úspešne začal svoju činnosť pod vedením skúsených debatérov - Riša Rybára a Sašky Geročovej.

  Prajeme všetkým veľa dobrých argumentov!

 • Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry
  23. 11. 2017

  Vo štvrtok 23. novembra si svoje sily v školskom kole zmerali účastníci 10. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Veľmi nás teší, že všetky úlohy zvládli na výbornej úrovni. Do krajského kola postupujú žiaci umiestnení na prvom mieste vo svojej kategórii.

  VÝSLEDKY:

  kategória B:

  1. miesto Jessica Onuferová, II. B
  2. miesto Zuzana Hennelová, II. B
  3. miesto Michaela Zajacová, I. SB

  kategória A:

  1. miesto Alexandra Geročová, IV.A
  2. miesto Miriam Kudláčová, IV.SB
  3. miesto Ivana Topitkalová, IV.A

  Ďakujeme všetkým zúčastneným a víťazom srdečne blahoželáme!

 • Zvolsi.info
  22. 11. 2017

  Zvolsi.info je projekt, ktorý vznikol na pôde Masarykovej univerzity v Brne, kde si pôvodne deväť študentov Katedry politológie povedalo "a dosť!". Nebavilo ich ďalej sa pozerať na to, ako sa šikovné hlavy plnia hlúpymi (dez)informáciami. Rozhodli sa bojovať za mediálnu gramotnosť mladých a preto vytvorili Shttp://zvolsi.info/manual/urferovho sprievodcu po internete, ktorý slúži ako jednoduchý návod na to, ako sa vo svete médií nenechať vodiť za nos a neveriť koninám.

  So Sprievodcom sme vyrazili na stredné školy a za jeden rok sa nám podarilo zorganizovať viac ako 50 prednášok pre takmer 3000 študentov v Českej republike a na Slovensku.Sme radi, že sme mohli 22. - 24. 11. 2017 navštíviť aj Gymnázium Park mládeže 5 v Košiciach, kde učiteľom a rovnako ani študentom nie je otázka kritického myslenia na internete ľahostajná a veľmi radi sa tu vrátime aj v budúcnosti.Tým Zvolsi.info

 • Košice Schools Debating Competition 2017
  17. 11. 2017

  17. - 19. novembra 2017 bude naša škola hostiť anglický debatný turnaj: Košice Schools Debating Competition 2017. Debatovať sa bude vo formáte World Schools Debating Competition (WSDC) na pripravovanú tézu: "THW ban academic tracking in pre-university education"

 • EXHIBIČNÁ DEBATA
  13. 11. 2017

  V pondelok, 13. 11. 2017 o 14.30 sa v učebni 104 uskutočnila EXHIBIČNÁ DEBATA, ktorú viedli skúsení debatéri z Debatného klubu Poštová.

 • Diplomatka z USA prednášala na našej škole
  8. 11. 2017

  V stredu 8. novembra navštívila naše gymnázium pani Ema D. Woodward z veľvyslanectva USA na Slovensku s prednáškou o práci diplomatky. Predstavila našim študentom Boston ako svoje rodné mesto i svoju cestu k štúdiu diplomacie a zahraničných vzťahov. Besedy sa zúčastnili žiaci anglickej bilingválnej triedy a tried s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka. Moderovala Júlia Vančišinová z I.AA. Pani Eme D. Woodward sa naša škola veľmi páčila a tešíme sa, že vyjadrila ochotu pokračovať v ďalšom rozvíjaní spolupráce veľvyslanectva USA s našou školou.

 • Imatrikulácia
  7. 11. 2017

       7. novembra zavítali do  Domu umenia pekné slečny a nádejní mládenci - čarodejníci, kúzelníci, veštice a iné rozprávkové bytosti. Konala sa tam totiž slávnostná udalosť – oficiálne uvádzanie prvákov do cechu študentov GPM, kúzelníckej školy Parkfort. Svojou prítomnosťou nás poctilo aj vedenie školy – ctení majstri teoretickej a praktickej mágie.

       Potom ako prváci dôstojne obstáli skúšky, pripravené pre nich študentmi druhého ročníka, boli pohostení kaktusovým džúsom a sladkosťami a obdarení osobným talizmanom.  Školská dozorná rada prečítala dekrét, ktorý prváci podpísali a  zaviazali sa ho počas celého štúdia rešpektovať a plniť.

       Po koncertnom programe druhákov sa rozvírila voľná  zábava – tancovalo sa vo veľkom! Naši bývali študenti Michal Maňko a Michal Obšatník zaznamenali celu udalosť na kamery, okrem toho zriadili aj fotobunku, kde sa každý mohol odfotiť na pamiatku.

       Konala sa aj tradičná tombola, z ktorej približne 20 šťastlivcov si odnieslo pekné ceny, napríklad, poukážky do kníhkupectva a do parfumérii, kozmetické balíčky, počítačové hry, anglické učebnice,  suveníry, tričká , a ako ináč, hlavnú cenu – vodičský preukaz. Ako každá akcia na našom gymnáziu, aj táto imatrikulácia sa vydarila, študenti a učitelia sú spokojní. A my kráčame ďalej, dopredu, kde nás čakajú nové výzvy , ktoré spolu vždy zvládneme.  

  M. Gribushina

 • Exkurzia na súde
  25. 10. 2017

  Žiaci II.A triedy sa 25.10.2017 zúčastnili na súdnych pojednávaniach. Najskôr sa od sudkyne okresného súdu dozvedeli veľa konkrétnych rád a odporúčaní počas prednášky s besedou. Potom sledovali pojednávanie vo veci zrušenia výpovede. Ďalšie súdne pojednávanie v občiansko-právnom spore sledovali na krajskom súde v Košiciach.

 • EXKURZIA ČOV KOKŠOV – BAKŠA
  25. 10. 2017

  V stredu 25. októbra sa žiaci III. B pod vedením Mgr. Parnayovej a Mgr. Čurkovej zúčastnili exkurzie v Čistiarni odpadových vôd v Kokšov – Bakši. So záujmom si pozreli proces čistenia vody pochádzajúcej z košických domácností a z priemyselných podnikov, nachádzajúcich sa na území košického okresu. Na ploche desiatok hektárov si prezreli zariadenia, ktoré čistia vodu mechanicky (usadzovanie kalu), biologicky (prečistenie mikroorganizmami) a nakoniec chemicky, likvidáciou rozpustených škodlivých látok. Následne sa prečistená voda filtruje a vypúšťa naspäť do rieky lebo používa ako úžitková voda.

 • Halloween party
  25. 10. 2017

  Posledná októbrová streda sa v našom gymnáziu niesla v znamení strašidiel, duchov a záhad. Študenti prvého a druhého ročníka pod vedením profesorov pracovali tradičných "Halloweenskych aktivitách" ako "Výroba strašidelnej dekorácie", "Ozdobovanie koláčov a muffinov", "Vyrezávanie tekvíc" a "Písanie hororových príbehov". V takejto atmosfére nechali popustiť uzdu svojej fantázie a vytvorili jedinečné diela, ktoré samozrejme nezostali bez odmeny. Ich počiny boli riadne zaznamenané, sledované a nakoniec vyhodnotené v každej kategórii. S vyhodnotením tekvíc pomohli svojim hlasovaním tretiaci, ktorý si našli čas a prišli ohodnotiť umelecké diela zvečnené v tekviciach.

  Výber tých najlepších bol samozrejme ťažký, ale nakoniec vyhrali tieto triedy:

  • Za najlepšiu tekvicu: 1. AA
  • Za najlepšie koláče/tortu: 2B  (tortou, ktorá bola mrazivo realistická)
  • Za najlepšiu dekoráciu v triede: 1.SB (dekoráciami, ktoré lákali do triedy už z chodby)
  • Za najlepší hororový príbeh: 1.AA (príbehom s reálnymi postavami odohrávajúcom sa v našej škole)

  Víťazom patrí samozrejme gratulácia a triedam, ktoré nevyhrali patrí uznanie za snahu a dobre odvedenú prácu.

 • Správna voľba povolania – príležitosť k úspechu
  24. 10. 2017

  Naša škola sa každý rok zúčastňuje podujatia – workshopu pre základné školy „Správna voľba povolania – príležitosť k úspechu,“ ktoré sa uskutočnilo 24. – 25.10.2017 v priestoroch SOŠ Ostrovského 1 v Košiciach.

  Naši žiaci podávali  informácie o možnostiach štúdia na našej škole, o poznávacích zájazdoch do zahraničia a mnohých aktivitách, ktoré sa na našej škole realizujú.

  Veľmi nás potešilo, že záujem žiakov základných škôl o našu školu bol veľký.

  Workshop pre ZŠ organizačne zabezpečila Mgr. Iveta Nemcová so žiakmi III.SB triedy

 • Deň otvorených dverí
  7. 10. 2017

  Dňa 7. októbra 2017 sa v čase od 9:00 do 12:00 hod. uskutočnil deň otvorených dverí pre záujemcov o štúdium na našej škole v školskom roku 2018/19.

  Deň otvorených dverí najväčšieho gymnázia so slovensko-španielskou bilingválnou sekciou na Slovensku. Od školského roku 2017/2018 aj so slovensko-anglickou bilingválnou sekciou. Španielski, latinskoamerickí lektori, vedenie školy, učitelia i študenti sú Vám k dispozícii.

   

  Simulované prijímacie pohovory, kultúrny program.
   

  Informácie o ponúkaných odboroch, ktoré môžete na Gymnáziu, Park mládeže študovať nájdete tu.

   

 • Regionálne kolo vo florbale SŠ
  5. 10. 2017

  Naše šikovné florbalistky žnú úspechy aj naďalej.  V regionálnom kole vo florbale stredných škôl konaného 5. a 6.10. 2017 si vybojovali krásne druhé miesto a postúpili do krajského kola. Ďalej na nich čaká krajské a semifinálové kolo, kde im želáme veľa športového šťastia. Nech im to strieľa!

  K. Kapalová, L. Kostačová, 2.SA

 • Košická La Rambla
  3. 10. 2017

  Dňa 3. októbra 2017 od 15:00 hod sa uskutoční najvyznamnejšia akcia dní španielskej kultúry. Barcelonská hlavná ulica na košickej Hlavnej v podaní študentov španielskeho gymnázia. Radi stretneme aj Vás. Kde? Hlavná ulica, Košice.

 • MMM
  1. 10. 2017

  Prvú októbrovú nedeľu sa uskutočnil Medzinárodný maratón mieru, na ktorom nechýbali naši žiaci z druhého a tretieho ročníka, ktorý sa podujali na výpomoc organizácie pri obrátke mini maratónu. To, že sme to zvládli na jednotku svedčilo o hladkom priebehu behu aj po obrátke, kde nedošlo k žiadnej kolízii.


  L. Kostačová, K. Kapalová,  2.SA

 • Dni španielskej kultúry
  1. 10. 2017

  V dňoch 1. až 7. októbra 2017 sa uskutočnia Dni španielskej kultúry. Košická La Rambla, Vernisáž, Potulky aj po španielsky, deň otvorených dverí a ďalšie akcie sú  v programe dní španielskej kultúry, ktorý nájdete tu.

 • NOC VÝSKUMNÍKOV
  29. 9. 2017

  29. 9. 2017 sme sa zúčastnili veľmi zaujímavej a poučnej akcii - „NOC VÝSKUMNÍKOV“. V tento deň sme síce neboli v škole, no aj napriek tomu sme sa dozvedeli veľa nového. Mali sme možnosť pozrieť si vedecké stánky a prezentácie z regionálnych univerzít. Každý stánok bol  zaujímavým niečím iným a každého z nás zaujali rôzne informácie.

  Jedných zaujal spánok „S ďalekohľadom na cestách“, kde nám ukázali fotografie galaxií, ako vyzerá čierna diera, porozprávali nám o Mliečnej ceste ,...alebo stánok“ Nevedko v krajine masmédií“, kde sme si mohli vyskúšať dabing, prácu s kamerou,...alebo stánok “Prechádzaj sa vo svojom byte“, kde študenti zo Stavebnej fakulty TU v KE vytvorili program, podľa ktorého si vieme vo virtuálnej realite pozrieť ako chceme mať zariadený byt. No nemožno nespomenúť  stánok experimentálnej fyziky, ktorý bol zameraný hlavne na tekutý dusík. Najväčší záujem tu vzbudzoval malý vláči, ktorý sa pohyboval po oválnej koľajnicovej dráhe a to bez toho, aby sa jej dotýkal. A bolo toho tu oveľa ,oveľa viac.

  Veríme, že aj budúci rok sa zúčastnime tejto super akcie, ktorá nám nie len rozšírila naše obzory v oblasti vedy a techniky ale aj uľahčí výber vysokej školy. Ďakujeme . Žiaci  III. B

  A ešte na záver:  Mottom festivalu bolo “Made by Science – Vytvorené vedou”. Každý deň využívame tisícky výsledkov vedy a inovácií, počnúc ranným budíkom až po zhasnutie večernej lampy, bez toho aby sme si to uvedomovali. Noc výskumníkov 2017 nám odhalilo vedu našej každodennej rutiny

 • I.AA
  5. 9. 2017

  Fortune favours the brave. These are the first 34 students who have enrolled in the English bilingual section. We wish them the best of all.

  Šťastie praje odvážnym. Toto je prvých 34 študentov v našej anglickej bilingválnej sekcii. Želáme im veľa úspechov!