• Vianočná pohoda 2019

• Tradičná rozlúčka s kalendárnym rokom sa uskutočnila aj v roku 2019. V piatok 20. decembra sa študenti stretli v telocvični školy, aby ústami riaditeľa školy zaspomínali na udalosti roku 2019.

V kultúrnom programe vystúpili speváci, tanečníčky i školská kapela a záver stretnutia patril typickej španielskej vianočnej tombole, ktorú realizovala študentská JA Firma Ej Bysťu.

• Návšteva americkej veľvyslankyne

• V utorok 17. decembra 2019 nás navštívila  veľvyslankyňa Spojených štátov amerických na Slovensku, pani Bridget A. Brink. Študenti z bilingválnej slovensko-anglickej sekcie, ako aj študenti tried s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka sa počas stretnutia s pani veľvyslankyňou dozvedeli zaujímavosti z jej osobného života diplomatky, a keďže sa beseda niesla v príjemnom duchu, vypočuli si  odpovede aj na zvedavé otázky, ktoré sa jej opýtali.

Návšteva bola veľmi príjemná a my len dúfame, že sa jej u nás páčilo a že sa úspešne rozbehne vzájomná spolupráca na chystaných projektoch.

Foto: Samuel  Sabol

• Výsledky školského kola olympiády v španielskom jazyku

Kategória A

1. miesto - Alexa Kalináčová  I.B
            2. miesto - Ivo Rusinko  I.B
            3. miesto - Michaela Bohúšová III.AA

Kategória B

1. miesto - Richard Vlk III.B
            2. miesto - Samuel Sabol  III.B
            3. miesto - Emma Miklovičová III.B

Kategória C

1. miesto - Paulina Kubinová  IV.C
            2. miesto - Marianna Kušnierová  IV.C
            3. miesto - Frederik Rajkovič  IV.A

Kategória D

1. miesto - Jana Kopkášová  IV.SA
            2. miesto - Natália Čižmárová  III.SA
            3. miesto - Sofia Schlosarová  IV.SA

Výhercom srdečne blahoželáme a všetkým súťažiacim ďakujeme za snahu a preukázané vedomosti a schopnosti.

• Vianoce 2019

• Dňa 20. 12. 2019 sa uskutoční na našej škole v telocvični, v rámci rozlúčky s kalendárnym rokom 2019 tradičná španielska aktivita - Vianočná lotéria. Predaj tombolových lístkov prebieha od 16.12.2019 do 19.12.2019 pri bufete školy.

Cena tombolového lístka je 0,50€. Partneri, ktorých JA Firma Ej Bysťu oslovila, pripravili zaujimavé ceny. Tak neváhaj a zapoj sa aj Ty, pomôžeš dobrej veci a možno sa na Teba usmeje aj šťastie!

Kúpou tombolových lístkov podporíte sociálne znevýhodnenú rodinu. Z výťažku z vianočnej lotérie budú pre konkrétnu rodinu zakúpené potraviny a potreby do domácnosti.

Viac informácií nájdete aj na webstránke študentskej firmy - Ej Bysťu, JA Firma.

• XIII. ročník Vianočného turnaja

• Tradície sa majú pestovať, udržiavať aby nezanikli/hlavne tie dobré/ a preto už 13 rokov pestujeme tu našu.

XIII. ROČNÍK  VIANOČNÉHO TURNAJA  VO  FLORBALE  MEDZI ROČNÍKMI ŠKOLY

„o pohár riaditeľa školy“

Miesto konania:Telocvičňa Gymnázia, Park mládeže, Košice

Termín:  19. 12. 2019 o 8.00 hod.

Hrací systém turnaja:  Hrá každé družstvo s každým, zvlášť chlapci a zvlášť dievčatá.

Víťazné družstvo chlapcov a družstvo dievčat budú ohodnotení pohárom a sladkou odmenou!

• Viedeň

• Mikuláš (6.12.) bol tento rok štedrý a našim nemecky hovoriacim žiakom priniesol krásny darček –  jednodňový poznávací výlet do adventnej Viedne.

Spoznávanie metropoly Rakúska sa začalo na zámku Schönbrunn a následne pokračovalo na Ringstraße, ktorá obklopuje staré mesto. Odborný výklad žiakom priblížil historický význam pamiatok ako Rathaus, Hofburg, Parlament, či Štátna opera. Viedeň nesklamala ani svojou predvianočnou atmosférou a  trhmi, ktoré ponúkali tradičné produkty domácim i turistom. Skvelým bonusom celého výletu bol fakt, že žiaci mali možnosť overiť a prakticky využiť svoje znalosti nemeckého jazyka.

Celú akciu organizačne zastrešovali Mgr. Marina Gribushina a Mgr. Tomáš Chromčo.

• Mikuláš 2019

• Tešili sa malí, tešili sa veľkí. Tešili sa všetci! Naši študenti pripravili nielen pre študentov našej školy stretnutie s Mikulášom i Čertom a ako sa im na škole páčili?

Pozrite si foto, ktoré zaznamenala fotoaparátom Michaela Zajacová.

• Medzinárodný veľtrh vzdelávania PRO EDUCO 2019

• V dňoch 4. – 5. decembra 2019 sa naša škola zúčastnila 13. ročníka medzinárodného veľtrhu vzdelávania PRO EDUCO 2019 v Steel aréne v Košiciach. Na veľtrhu vzdelávania sa prezentovali vystavovatelia stredných a vysokých škôl.

Na ploche výstaviska sme mali príležitosť prezentovať formy štúdia na našej škole, aktivity, tradície. Akciu hodnotíme veľmi dobre, pretože o našu školu prejavilo záujem veľa žiakov zo základných škôl, čím sa vytvoril priestor na množstvo zaujímavých otázok, na ktoré odpovedali žiaci našej školy.

• DEŇ BOJA PROTI AIDS

• Zoznam súťaží s protidrogovou tématikou, ktoré sa uskutočnili 2.12. 2019  pri príležitosti „DŇA BOJA PROTI AIDS“:

• SÚŤAŽ O NAJORIGINÁLNEJŠIE UMELECKÉ DIELO,
            • LITERÁRNA SÚŤAŽ,
            • KVÍZ S PROTIDROGOVOU TEMATIKOU.

Aktivity pomáhali zabezpečovať aj PEER aktivisti našej školy.

Foto: Michaela Zajacová

Samuel Sabol, náš študent v úlohe fotografa zaznamenal Deň boja proti AIDS takto:

• Bedmintonová súťaž

• Aj tento rok sa naša škola zúčastnila na stredoškolskej bedmintonovej súťaži chlapcov a dievčat.

Dievčatá, Lucia Daniel-Szabóová, Veronika Tomková z 5.SB sa umiestnili na regionálnej úrovni na 13. mieste bez postupu na kraj.

Chlapci Samuel Slosiarik 2.B a Peter Dubecký 3.B  na regionálnej úrovni po nepresvedčivom výkone dosiahli 4. miesto s postupom na kraj. Na krajskej súťaži už po vynikajúcom výkone a výbornej taktike tí istí hráči si vybojovali veľmi pekné 3. miesto.

Gratulujeme!