• Rozlúčka s maturantmi

• Piatok, 11. máj 2018, sa na našej škole niesol v duchu slovenských ľudových tradícii. Do sveta sme vyprevadili našich maturantov, tak ako sa slovenské rodiny v minulosti lúčili so svojimi blízkymi. Celé to začalo postavením mája a pompéznym sprievodom, na čele ktorého išli tretiaci v slovenských ľudových krojoch. Za zvuku veselých tónov ľudových piesní sme našich maturantov privítali chlebom a soľou v telocvični, ktorá sa na chvíľu premenila na tradičnú slovenskú izbu.

Lúčenie znamená aj spomínanie. Na zážitky maturantov si zaspomínali tancom, spevom, slovom triedy: III.A, III.B, III.C, IV.SA a IV. SB, a veru bolo na čo spomínať.  Pri spomínaní nechýbala ani živá hudba – naša školská kapela.  Výslužka, ktorá je spomienkou na čas strávený v kruhu našej školskej rodiny, má maturantom spríjemniť prvé kroky v novej etape života. Milým slovom a prianím všetkého najlepšieho našich štvrtákov a piatakov do sveta vyprevadila aj naša pani riaditeľka, ktorá zároveň tých najlepších ocenila pamätnou medailou a ďakovným listom.  Veľa šťastia, v šírom svete, naši maturanti.

Atmosféru z celej akcie nám pripomínajú aj fotografie album1 a album2.

• Nulté stretnutie absolventov školy

•

Študentská firma Espoco, JA firma v spolupráci so školou Gymnázium, Park mládeže 5, Košice Vás srdečne pozýva na nulté stretnutie absolventov Gymnázia, Park mládeže 5, Košice (Gymnázium, Šaca), ktoré sa uskutoční 9. júna.2018 (sobota) ​​v čase od 14:00 do 20:00 v priestoroch školy, na adrese Park mládeže 5, Košice - Mier. V cene vstupného v hodnote 10,00 €  je zahrnuté aj občerstvenie.

Na adrese: https://goo.gl/forms/rS9SPqP8NIHMKg6E3 nájdete prihlášku. Po jej vyplnení, Vám bude zaslaný informačný email s číslom účtu, na ktorý zaplatíte vstupné (10,00 €). Až po obdržaní platby sa Vaša prihláška na stretnutie absolventov stane záväznou.  Vstupné je možné uhradiť do 4. 6. 2018. Prihlášku je možné stornovať do 4. 6. 2018. Po tomto termíne Vám vstupné nebudeme môcť vrátiť.

Informujte svojich spolužiakov zo strednej školy o tejto akcii. Tešíme sa na stretnutie s vami.

Organizáciu akcie zabezpečuje študentská firma Espoco, JA firma pri Gymnáziu, Park mládeže 5 Košice v spolupráci so školou Gymnázium, Park mládeže 5, Košice.

Plagát k akcii si môžete pozrieť (stiahnuť) kliknutím na tento text.

S pozdravom,

Radka Čaplárová,
            prezidentka študentskej firmy Espoco, JA firma.
            Park mládeže 5, Košice
            espoco.jafirma@gmail.com

• DEŇ EURÓPY

• Čo by bola Európa bez Španielska? Bez slnka, hudby a zábavy, temperamentu, bezstarostnosti a smiechu? Rovnako si už účastníci a organizátori tradičného podujatia Deň Európy, ktoré sa tento rok konalo 4. 5. 2018 na Hlavnej ulici, nevedia predstaviť, že by sa naša škola so svojím španielskym vkladom nezapojila do týchto osláv.

Program našich žiakov navodil na pódiu pri Dolnej bráne, rovnako ako naša škola, najskôr typickú slovenskú, potom prostredníctvom tanca a spevu anglickú a napokon španielsku atmosféru a zároveň pripomenul Košičanom našu školu. Zazneli slovenské, anglické aj španielske piesne, vystúpili naši speváci a hudobníci, videli sme folklór, anglický waltz aj temperamentné flamenco. Veríme, že sa naše vystúpenie páčilo, veď bolo o to emotívnejšie, že pre viacerých účinkujúcich to bolo ich rozlúčkové vystúpenie pre našu školu.

Tak teda –

ADIÓS!

• Majsterky Slovenska v basketbale

• Našim študentkám sa tento rok zadarilo a získali 1. miesto v basketbale, čiže sa stali majsterkami Slovenska stredných škôl.

Srdečne blahoželáme :)

• Úspechy v atletike

• V tomto školskom roku sa nám darí aj v ľahkej atletike. Do krajského kola sme sa prebojovali v guli a disku - Filip Miroslav Kucka z 3.SA, v 800m beh Ivanková Sandra z 1.C, v disku  Zelizňáková Lea z 3.SA. Kucka  hodil najlepší výkon 35,90m a postupuje na MS SŠ do Nových Zámkov 16.6.20018 mu budeme držať palce /samozrejme naše palce, on svoje potrebuje na hod/. Sandra dobehla druhá  a Lea hodila disk na tretie miesto. Sú to veľmi pekné úspechy.

Gratulujeme !!!

• Strieborné vo volejbale v kraji

• Veľmi krásny úspech dosiahli naše volejbalistky.  Z regionálneho kola sa prebojovali na kraj kde našli len jedného premožiteľa v SNV. Na hrudi sa im preto ligotala  strieborná medaila. Veď byť  druhý najlepší v kraji zo stredných škôl je fantastické. Tešíme sa s nimi.

• Charitatívny beh VSE CITY RUN

• Ďakujeme všetkým študentom našej školy, ktorí sa zapojili už do 11. ročníka charitatívneho behu VSE CITY RUN a podporili občianske združenie Usmej sa na mňa, ktoré sa venuje výnimočným deťom.

• Regionálne kolo HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

• Veľmi nás teší, že na našej škole máme čoraz viac skvelých interpretov umeleckého slova. V regionálnom kole nás úspešne reprezentovali víťazi školského kola a aj žiačky, ktoré sem priamo postúpili vďaka vynikajúcim výsledkom v minulom ročníku.

Marianna Kušnierová z II. C obsadila 1. miesto v kategórii poézia,

Soňa Juhásziová z II. A obsadila 2. miesto v kategórii próza,

Nina Lalkovičová z I. AA obsadila 3. miesto v kategórii poézia a

Daniel Kuchár z I.C obsadil 3. miesto v kategórii próza.

Mariannka Kušnierová a Sonička Juhásziová zároveň postúpili do krajského kola.

Srdečne blahoželáme a držíme palce!

• Deň narcisov

• Tak ako každý rok, aj tento rok,  sa naši študenti dňa 13.4.2018 zúčastnili charitatívnej zbierky „Deň narcisov“  organizovanej organizáciou Liga proti rakovine.  V meste rozdávali narcisy žiačky so 4 pokladničkami.  O našej úspešnosti v zbierke Vás určite informujeme neskôr J