• EXHIBIČNÁ DEBATA

• V pondelok, 13. 11. 2017 o 14.30 sa v učebni 104 uskutočnila EXHIBIČNÁ DEBATA, ktorú viedli skúsení debatéri z Debatného klubu Poštová.

• Exkurzia na súde

• Žiaci II.A triedy sa 25.10.2017 zúčastnili na súdnych pojednávaniach. Najskôr sa od sudkyne okresného súdu dozvedeli veľa konkrétnych rád a odporúčaní počas prednášky s besedou. Potom sledovali pojednávanie vo veci zrušenia výpovede. Ďalšie súdne pojednávanie v občiansko-právnom spore sledovali na krajskom súde v Košiciach.

• EXKURZIA ČOV KOKŠOV – BAKŠA

• V stredu 25. októbra sa žiaci III. B pod vedením Mgr. Parnayovej a Mgr. Čurkovej zúčastnili exkurzie v Čistiarni odpadových vôd v Kokšov – Bakši. So záujmom si pozreli proces čistenia vody pochádzajúcej z košických domácností a z priemyselných podnikov, nachádzajúcich sa na území košického okresu. Na ploche desiatok hektárov si prezreli zariadenia, ktoré čistia vodu mechanicky (usadzovanie kalu), biologicky (prečistenie mikroorganizmami) a nakoniec chemicky, likvidáciou rozpustených škodlivých látok. Následne sa prečistená voda filtruje a vypúšťa naspäť do rieky lebo používa ako úžitková voda.

• Regionálne kolo vo florbale SŠ

• Naše šikovné florbalistky žnú úspechy aj naďalej.  V regionálnom kole vo florbale stredných škôl konaného 5. a 6.10. 2017 si vybojovali krásne druhé miesto a postúpili do krajského kola. Ďalej na nich čaká krajské a semifinálové kolo, kde im želáme veľa športového šťastia. Nech im to strieľa!

K. Kapalová, L. Kostačová, 2.SA

• MMM

• Prvú októbrovú nedeľu sa uskutočnil Medzinárodný maratón mieru, na ktorom nechýbali naši žiaci z druhého a tretieho ročníka, ktorý sa podujali na výpomoc organizácie pri obrátke mini maratónu. To, že sme to zvládli na jednotku svedčilo o hladkom priebehu behu aj po obrátke, kde nedošlo k žiadnej kolízii.

L. Kostačová, K. Kapalová,  2.SA