• „Cieľom vzdelania a múdrosti je, aby človek videl pred sebou jasnú cestu života, po nej opatrne vykračoval, pamätal na minulosť, poznal prítomnosť a predvídal budúcnosť.”
          J. A. Komenský

          Zloženie predmetovej komisie:

          • Mgr. Eva Lacková SJL – NEJ triedna IV.SA, predseda PK,
          • Mgr. Jana Fečková DEJ – OBN triedna IV.C
          • Mgr. Zlata Hužvárová OBN – FIL triedna IV.A
          • Mgr. Zuzana Krajcárová SJL – PED triedna II.SA, výchovný poradca
          • Mgr. Renáta Škárová DEJ – OBN    triedna II.B
          • Mgr. Darina Tomková DEJ – SJL    
          • Mgr. Martina Šoltysová SJL – ESV    
          • JCDr. Marek Ondrej NAV

          Činnosť PK v tomto školskom roku

          Okrem pedagogickej činnosti sa učitelia humanitných predmetov venujú talentovaným žiakom formou pravidelnej krúžkovej činnosti, prípravou na rôzne súťaže a organizovaním rôznych podujatí či exkurzií.
          Členovia PK v tomto školskom roku vedú tieto krúžky:
          1. Spoznávame pamiatky Košíc - Mgr. Jana Fečková
          2. Slovenčina v hrsti - Mgr. Zuzana Krajcárová
          3. Debatný klub  - Mgr. Eva Lacková
          4. Literárne dialógy - Mgr. Eva Lacková
          5. Právnický krúžok  - Mgr. Renáta Škárová
          6. Školský časopis - Mgr. Renáta Škárová
          7. Umelecký klub  - Mgr. Martina Šoltysová
          8. Slovenčina v kocke - Mgr. Darina Tomková



          9.  
          Ďalšie súťaže a podujatia, do ktorých sa zapájame:
          a) olympiády:
          • Olympiáda ľudských práv,
          • Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry
          • Dejepisná olympiáda
          b) SOČ – členky PK niekoľko rokov pripravujú študentov do školského aj vyšších kôl SOČ;
          c) súťaže:    
          • Slovo bez hraníc,
          • Hviezdoslavov Kubín,
          • Štúrov Zvolen
          d) školské akcie – kultúrne programy na podujatiach, ktorých sa naša škola zúčastňuje, resp. ich organizuje:
          • Dni španielskej kultúry,
          • omša celebrovaná v španielčine,
          • imatrikulácia študentov do 1. ročníka,
          • rozlúčka s maturantmi
          • vianočný program
          • Deň Európy
          e) exkurzie:
          • Židovské múzeum v Prešove,
          • Východoslovenská galéria,
          • Východoslovenské múzeum,
          • Po stopách karpatských Nemcov,
          • návšteva súdneho pojednávania,
          • návštevy divadelných a filmových predstavení

          Minuloročné úspechy našich žiakov

          Olympiády
          • Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry krajské kolo - Alexandra Geročová obsadila 3. miesto a Jessica Onuferová 6. miesto
          • Olympiáda ľudských práv v krajskom kole našu školu reprezentovala Alexandra Geročová
          • Dejepisná olympiáda v krajskom kole našu školu reprezentoval Jozef Mikloš
             
          SOČ
          • Celoslovenské kolo - Gabriela Jobágyová  – postúpila s prácou Ovplyvnení davom
          • V krajskom kole nás reprezentovali: Michal Stričko, Viktória Divoková, Daniele Baraldi, Nina Majorošová, Filip Kucka, Lea Zelizňáková, Adam Dvořák
             
          Hviezdoslavov Kubín
          V regionálnom kole obsadili:
          • Marianna Kušnierová 1. miesto v kategórii poézia
          • Soňa Juházyová 2. miesto v kategórii próza
          • Nina Lalkovičová 3. miesto v kategórii poézia
          • Daniel Kuchár 3. miesto v kategórii próza
          • Štúrov Zvolen – do krajského kola sa pripravoval Jakub Überlauer

          Aktualizované 30. 8. 2018