• Zdravie na tanieri

• Cieľ projektu:

1. Rozvíjať u žiakov zodpovednosť za svoje zdravie, aby sa vedeli správne rozhodnúť, čo je pre nich prospešné a čo škodlivé
          2. Prevencia obezity a podpora pohybovej aktivity
          3. Motivácia k zmene stravovacích návykov a správneho pitného režimu
          4. Využívanie regionálnych produktov v stravovaní

Pre aktivity v tomto projekte boli teoretickým východiskom vedomosti žiakov, ktoré nadobudli na hodinách biológie, chémie a fyziky.

Aktivity projektu:

1. Nečakajme na smäd
            Žiaci majú v triedach prístup k pitnej vode. Dôraz je kladený na to, aby sa žiaci napili hlavne pol hodinu pred obedom a pol hodinu po obede.

2. Zážitková gastronómia
            Žiaci sa zúčastnili ochutnávky od osloveného farmára. Ochutnali výrobky dorobené priamo na farme – syry, mlieko, vajcia a mali možnosť porovnať chuť surovín z obchodnej siete a priamo z farmy. Zároveň sa žiaci dozvedeli viac a chove zvierat a spôsobe ich života.
          3. Prednáška na tému: Obezita mládeže a správny pitný režim.
            Prednášajúci: zástupca Regionálneho ústavu verejného zdravotníctva

4. Prevencia obezity, Regionálne potraviny
            V rámci pohybovej aktivity bol zorganizovaný volejbalový turnaj v areáli školy.

5. Spestrenie jedálneho lístka
            Počas obedov v školskej jedálni je jedálny lístok obohatený o zdravšie potraviny a jedlá. Podávajú sa jogurty zrejúce priamo v kelímku. Pitný režim je spestrený o nesladené čaje, čistú vodu, prírodné stolové vody a obsahom minerálnych látok, ovocné šťavy a sirupy s obsahom fruktózy.

Fotografie k projektu