Gymnázium, Park mládeže 5, Košice

Pre záujemcov o štúdium 2% dane Vedenie školy Krúžky O škole Predmetové komisie Kontakt+Mapa Projekty Pracovné ponuky Verzia pre mobily
 

Navigácia

novinky

Zdravie na tanieri

Cieľ projektu:

  1. Rozvíjať u žiakov zodpovednosť za svoje zdravie, aby sa vedeli správne rozhodnúť, čo je pre nich prospešné a čo škodlivé
  2. Prevencia obezity a podpora pohybovej aktivity
  3. Motivácia k zmene stravovacích návykov a správneho pitného režimu
  4. Využívanie regionálnych produktov v stravovaní

Pre aktivity v tomto projekte boli teoretickým východiskom vedomosti žiakov, ktoré nadobudli na hodinách biológie, chémie a fyziky.

Aktivity projektu:

  1. Nečakajme na smäd

Žiaci majú v triedach prístup k pitnej vode. Dôraz je kladený na to, aby sa žiaci napili hlavne pol hodinu pred obedom a pol hodinu po obede.

  1. Zážitková gastronómia

Žiaci sa zúčastnili ochutnávky od osloveného farmára. Ochutnali výrobky dorobené priamo na farme – syry, mlieko, vajcia a mali možnosť porovnať chuť surovín z obchodnej siete a priamo z farmy. Zároveň sa žiaci dozvedeli viac a chove zvierat a spôsobe ich života.

  1. Prednáška na tému: Obezita mládeže a správny pitný režim.

Prednášajúci: zástupca Regionálneho ústavu verejného zdravotníctva

  1. Prevencia obezity, Regionálne potraviny

V rámci pohybovej aktivity bol zorganizovaný volejbalový turnaj v areáli školy.

  1. Spestrenie jedálneho lístka

Počas obedov v školskej jedálni je jedálny lístok obohatený o zdravšie potraviny a jedlá. Podávajú sa jogurty zrejúce priamo v kelímku. Pitný režim je spestrený o nesladené čaje, čistú vodu, prírodné stolové vody a obsahom minerálnych látok, ovocné šťavy a sirupy s obsahom fruktózy. 

fotografie k projektu