• Zvolsi.info

•

Projekt Zvolsi.info vznikol na pôde Masarykovej univerzity v Brne, kde študenti politológie na základe prieskumu zistili, že 71% študentov získava primárne informácie z Facebooku a že až 20% z nich nepovažuje zdroj  informácií za dôležitý. Nedokázali sa ďalej pozerať na to, ako sa múdre hlavy plnia množstvom (dez)informácií a preto začali o tejto problematike prednášať na školách.

Projekt Zvolsi.info sa venuje kritickému mysleniu, mediálnej gramotnosti mladých, propagande a účinnému boju proti nej. V dňoch 22.-24.11.2017 sa na našom gymnáziu uskutočnilo deväť workshopov tohto projektu väčšinou so žiakmi druhých a tretích ročníkov. Workshopy viedol náš bývalý absolvent Jakub Jusko, ktorý sa pomocou Surferovho sprievodcu snažil jednoduchým, zaujímavým, ale aj interaktívnym spôsobom ukázať, ako sa v spleti informácií orientovať a ako tieto informácie efektívne filtrovať. Nové poznatky, ktoré žiaci získali im reálne pomôžu lepšie sa vyznať v internetovom priestore.

• Gymnázium, Park mládeže 5, Košice
      • office@gpm.sk
      • E0006552825 (použiteľné na stránke www.slovensko.sk k elektronickej komunikácií a ku komunikácií podpísanej zaručeným elektronickým podpisom)
      • 055 / 633 54 70