Gymnázium, Park mládeže 5, Košice

Pre záujemcov o štúdium Vedenie školy Krúžky O škole Predmetové komisie Kontakt+Mapa Projekty Pracovné ponuky
 

Navigácia

novinky

 • EXKURZIA ČOV KOKŠOV – BAKŠA
  25. 10. 2017

  V stredu 25. októbra sa žiaci III. B pod vedením Mgr. Parnayovej a Mgr. Čurkovej zúčastnili exkurzie v Čistiarni odpadových vôd v Kokšov – Bakši. So záujmom si pozreli proces čistenia vody pochádzajúcej z košických domácností a z priemyselných podnikov, nachádzajúcich sa na území košického okresu. Na ploche desiatok hektárov si prezreli zariadenia, ktoré čistia vodu mechanicky (usadzovanie kalu), biologicky (prečistenie mikroorganizmami) a nakoniec chemicky, likvidáciou rozpustených škodlivých látok. Následne sa prečistená voda filtruje a vypúšťa naspäť do rieky lebo používa ako úžitková voda.

 • Halloween party
  25. 10. 2017

  Posledná októbrová streda sa v našom gymnáziu niesla v znamení strašidiel, duchov a záhad. Študenti prvého a druhého ročníka pod vedením profesorov pracovali tradičných "Halloweenskych aktivitách" ako "Výroba strašidelnej dekorácie", "Ozdobovanie koláčov a muffinov", "Vyrezávanie tekvíc" a "Písanie hororových príbehov". V takejto atmosfére nechali popustiť uzdu svojej fantázie a vytvorili jedinečné diela, ktoré samozrejme nezostali bez odmeny. Ich počiny boli riadne zaznamenané, sledované a nakoniec vyhodnotené v každej kategórii. S vyhodnotením tekvíc pomohli svojim hlasovaním tretiaci, ktorý si našli čas a prišli ohodnotiť umelecké diela zvečnené v tekviciach.

  Výber tých najlepších bol samozrejme ťažký, ale nakoniec vyhrali tieto triedy:

  • Za najlepšiu tekvicu: 1. AA
  • Za najlepšie koláče/tortu: 2B  (tortou, ktorá bola mrazivo realistická)
  • Za najlepšiu dekoráciu v triede: 1.SB (dekoráciami, ktoré lákali do triedy už z chodby)
  • Za najlepší hororový príbeh: 1.AA (príbehom s reálnymi postavami odohrávajúcom sa v našej škole)

  Víťazom patrí samozrejme gratulácia a triedam, ktoré nevyhrali patrí uznanie za snahu a dobre odvedenú prácu.

 • Správna voľba povolania – príležitosť k úspechu
  24. 10. 2017

  Naša škola sa každý rok zúčastňuje podujatia – workshopu pre základné školy „Správna voľba povolania – príležitosť k úspechu,“ ktoré sa uskutočnilo 24. – 25.10.2017 v priestoroch SOŠ Ostrovského 1 v Košiciach.

  Naši žiaci podávali  informácie o možnostiach štúdia na našej škole, o poznávacích zájazdoch do zahraničia a mnohých aktivitách, ktoré sa na našej škole realizujú.

  Veľmi nás potešilo, že záujem žiakov základných škôl o našu školu bol veľký.

  Workshop pre ZŠ organizačne zabezpečila Mgr. Iveta Nemcová so žiakmi III.SB triedy

 • Deň otvorených dverí
  7. 10. 2017

  Dňa 7. októbra 2017 sa v čase od 9:00 do 12:00 hod. uskutočnil deň otvorených dverí pre záujemcov o štúdium na našej škole v školskom roku 2018/19.

  Deň otvorených dverí najväčšieho gymnázia so slovensko-španielskou bilingválnou sekciou na Slovensku. Od školského roku 2017/2018 aj so slovensko-anglickou bilingválnou sekciou. Španielski, latinskoamerickí lektori, vedenie školy, učitelia i študenti sú Vám k dispozícii.

   

  Simulované prijímacie pohovory, kultúrny program.
   

  Informácie o ponúkaných odboroch, ktoré môžete na Gymnáziu, Park mládeže študovať nájdete tu.

   

 • Regionálne kolo vo florbale SŠ
  5. 10. 2017

  Naše šikovné florbalistky žnú úspechy aj naďalej.  V regionálnom kole vo florbale stredných škôl konaného 5. a 6.10. 2017 si vybojovali krásne druhé miesto a postúpili do krajského kola. Ďalej na nich čaká krajské a semifinálové kolo, kde im želáme veľa športového šťastia. Nech im to strieľa!

  K. Kapalová, L. Kostačová, 2.SA

 • Košická La Rambla
  3. 10. 2017

  Dňa 3. októbra 2017 od 15:00 hod sa uskutoční najvyznamnejšia akcia dní španielskej kultúry. Barcelonská hlavná ulica na košickej Hlavnej v podaní študentov španielskeho gymnázia. Radi stretneme aj Vás. Kde? Hlavná ulica, Košice.

 • MMM
  1. 10. 2017

  Prvú októbrovú nedeľu sa uskutočnil Medzinárodný maratón mieru, na ktorom nechýbali naši žiaci z druhého a tretieho ročníka, ktorý sa podujali na výpomoc organizácie pri obrátke mini maratónu. To, že sme to zvládli na jednotku svedčilo o hladkom priebehu behu aj po obrátke, kde nedošlo k žiadnej kolízii.


  L. Kostačová, K. Kapalová,  2.SA

 • Dni španielskej kultúry
  1. 10. 2017

  V dňoch 1. až 7. októbra 2017 sa uskutočnia Dni španielskej kultúry. Košická La Rambla, Vernisáž, Potulky aj po španielsky, deň otvorených dverí a ďalšie akcie sú  v programe dní španielskej kultúry, ktorý nájdete tu.

 • NOC VÝSKUMNÍKOV
  29. 9. 2017

  29. 9. 2017 sme sa zúčastnili veľmi zaujímavej a poučnej akcii - „NOC VÝSKUMNÍKOV“. V tento deň sme síce neboli v škole, no aj napriek tomu sme sa dozvedeli veľa nového. Mali sme možnosť pozrieť si vedecké stánky a prezentácie z regionálnych univerzít. Každý stánok bol  zaujímavým niečím iným a každého z nás zaujali rôzne informácie.

  Jedných zaujal spánok „S ďalekohľadom na cestách“, kde nám ukázali fotografie galaxií, ako vyzerá čierna diera, porozprávali nám o Mliečnej ceste ,...alebo stánok“ Nevedko v krajine masmédií“, kde sme si mohli vyskúšať dabing, prácu s kamerou,...alebo stánok “Prechádzaj sa vo svojom byte“, kde študenti zo Stavebnej fakulty TU v KE vytvorili program, podľa ktorého si vieme vo virtuálnej realite pozrieť ako chceme mať zariadený byt. No nemožno nespomenúť  stánok experimentálnej fyziky, ktorý bol zameraný hlavne na tekutý dusík. Najväčší záujem tu vzbudzoval malý vláči, ktorý sa pohyboval po oválnej koľajnicovej dráhe a to bez toho, aby sa jej dotýkal. A bolo toho tu oveľa ,oveľa viac.

  Veríme, že aj budúci rok sa zúčastnime tejto super akcie, ktorá nám nie len rozšírila naše obzory v oblasti vedy a techniky ale aj uľahčí výber vysokej školy. Ďakujeme . Žiaci  III. B

  A ešte na záver:  Mottom festivalu bolo “Made by Science – Vytvorené vedou”. Každý deň využívame tisícky výsledkov vedy a inovácií, počnúc ranným budíkom až po zhasnutie večernej lampy, bez toho aby sme si to uvedomovali. Noc výskumníkov 2017 nám odhalilo vedu našej každodennej rutiny

 • I.AA
  5. 9. 2017

  Fortune favours the brave. These are the first 34 students who have enrolled in the English bilingual section. We wish them the best of all.

  Šťastie praje odvážnym. Toto je prvých 34 študentov v našej anglickej bilingválnej sekcii. Želáme im veľa úspechov!

 • Otvorenie školského roka 2017/18
  4. 9. 2017

  Prešiel čas prázdnin slnečných
  a babím letom vonia vzduch.
  Pod nízkym nebom divé husi
  letia na teplý juh.
  Dosť bolo v júli modrých dní
  i týždňov bezstarostných hier.
  Leto je preč a do dverí nám
  zaklopal september.

   

       Začal sa nový, naozaj výnimočný školský rok, pretože ako sme sa pred dvadsiatimi rokmi tešili z prvej bilingválnej slovensko-španielskej triedy, teraz sa tešíme znova. V školskom roku 2017/2018 sa u nás zrodila ďalšia bilingválna sekcia, a to slovensko-anglická. Jej prvých 34 študentov už sedí vo svojich laviciach a spoznáva seba navzájom aj nás ostatných. Trieda I. AA je prvá. Spolu s dvoma slovensko-španielskymi triedami a dvoma klasickými triedami (pričom jedna je s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka) bude písať novú etapu v živote našej školy.
       Prvý deň v škole sa niesol v slávnostnom duchu. Nových prvákov sme privítali v telocvični krátkym študentským programom a príhovormi našej pani riaditeľky či ďalších vzácnych hostí ako napr. prednostu okresného úradu Ing. Jozefa Lazára. Duch školy bol citeľne prítomný nielen tam, ale neskôr zavítal aj do všetkých tried. Usmiate tváre ešte nedávno vystrašených prvákov sú toho dôkazom. Sme radi, že je ich tento raz rekordne veľa – až 162.
       Veríme, že nás čaká dobrý rok. Sme pripravení zdolať všetky jeho výzvy a pýšiť sa úspechmi, ktoré dosiahneme. Pretože my ich dosiahneme! Držte nám palce!
   
   

  Príhovor riaditeľky školy k študentom

 • Ukončenie školského roka
  6. 7. 2017

  Do galérie Ukončenie školského roka boli pridané fotografie.

 • Plavecký výcvik
  6. 7. 2017

  Do galérie Plavecký výcvik boli pridané fotografie.

       V dňoch od 15.6. 2017 do 24.6.2017 sa študenti  druhého ročníka nášho gymnázia, zúčastnili plaveckého výcviku na ostrove Thassos. Počas výcviku sa nielen zdokonalili v plávaní základných plaveckých spôsobov, ale mohli vystúpiť na najvyšší vrch Thassosu Ypsarion. Okrem toho navštívili aj hlavné mesto Limenas spojené s historickou prehliadkou, absolvovali vyhliadkovú plavbu okolo ostrova spojenú s kúpaním v krásnych zátokách a spestrenú skokmi z paluby lode, či potápaním. Celý výcvik študentov sa niesol v znamení rôznych súťaží, či už vo vode alebo na piesku.

 • RINGO a STREETBASKETBAL

  Štvrtok 29.6.2017 sa školský dvor naplnil športovcami z I. až IV. ročníka, ktorí si prišli zmerať silu, techniku a taktiku v hre  RINGO a v STREETBASKETBALE. Zápolenia sa zúčastnilo  14 družstiev. Dva krát nás vyhnal dážď z dvora do telocvične ale turnaj sme dokončili a víťazom v streetbasketbale sa stali študenti  z I.A Krebes, Shreiber, Krebesová, Nemčík, na 2 .mieste  2C a 3.miesto 4SA.

  V ringu sa stali víťazmi študenti z 2SA –Ulianinová,Zelizňáková, Krzáková, Kucka, na 2.miest. 4 SB,na 3.mieste 2B

 • LOGIK
  30. 6. 2017

  Do galérie LOGIK boli pridané fotografie.

  V školskom roku 2016/2017 sa víťazom súťaže v hre LOGIK stal Samo Slivečka z I.C.

  V súťaži logických hádaniek zvíťazila Radka Rabatinová z III.B.

 • Exkurzia Kysak a Solivar
  29. 6. 2017

  Do galérie Exkurzia Kysak a Solivar boli pridané fotografie.

 • Výhra prémiových potravín
  22. 6. 2017

  Do galérie Výhra prémiových potravín boli pridané fotografie.

  12. 6. 2017 sa na fb KOŠICE:DNES objavila aj táto správa:

  KOŠICE:DNES Na 1. mieste sa umiestnilo Gymnázium Park Mládeže, ktoré získava toľko kíl prémiových potravín od spoločnosti Top Catering, koľko vážia všetky kuchárky na škole! Na 2. mieste sa umiestnila ZŠ Kežmarská 30, ktorá pre svojich žiakov vyhráva 5 moderných športových kolobežiek. Gratulujeme!

 • Rozlúčka s maturantmi

  Rok sa s rokom zišiel a už znova prišiel čas, kedy sme sa museli rozlúčiť s našimi maturantmi. Klasickí tretiaci a bilingválni štvrtáci sa nenechali zahanbiť, práve naopak, latku úrovne programu zdvihli zasa o kus vyššie. Patrí im veľká vďaka aj pochvala.

  Prvým ich originálnym počinom bolo tradičné zdobenie tried maturantov. Stavili na vlastnú kreativitu a fantáziu, čo sa im, samozrejme, vyplatilo a každý, kto sa do tých tried išiel pozrieť, bol nielen milo prekvapený, ale v niektorých prípadoch aj ticho závidel, že to nie je pripravené pre neho. Zato štvrtáci a piataci si ich mohli vychutnať naplno. Ani po skončení slávnosti sa im z nich nechcelo odísť.

  Samotná rozlúčková slávnosť sa niesla v tradičnom duchu a vyšla presne podľa našich predstáv. Počasie nám prialo, mohli sme teda zrealizovať aj pochod po našom sídlisku v sprievode školskej vlajky, bubna, pískania, štrngania, potlesku a hlučnej zábavy. Vonku boli všetci naši študenti, takže to bol naozaj neobyčajný okamih.

  Druhú časť programu sme zrealizovali v telocvični. Tú sme , mimochodom, vôbec nespoznávali, pretože tretiaci ju vyzdobili tak, ako ešte nikdy predtým – zmenili ju na veľkú hollywoodsku sálu, plnú hviezd a Oscarov. Program tretiakov a bilingválnych štvrtákov bol bohatý na hudobno-tanečné čísla aj na verše či divadlo. Sála burácala od smiechu a maturantom tĺkli nostalgické srdcia ostošesť. Ich rozlúčkové reči boli dojímavé a mnohí uronili nie jednu slzu. Triasol sa im nielen hlas, ale aj ruky.

  Výnimočné chvíle sme zažili aj v závere slávnosti, kedy maturanti predali svoje žezlo mladším spolužiakom a pani riaditeľka im okrem slov na rozlúčku pripravila milé prekvapenie. Premiérovo rozdala špeciálne ocenenia – ďakovné listy a medaily – všetkým tým odchádzajúcim študentom, ktorí sa počas svojho štúdia výrazne zaslúžili o šírenie dobrého mena našej školy, reprezentovali ju na nespočetných kultúrnych podujatiach a boli tu vždy, keď ich škola potrebovala.

  Na 7. máj 2017 budeme spomínať ešte dlho. Bol výnimočný a spontánny. Zanechal v nás dobrý pocit, že sme naozaj pevná, aj keď veľká rodina a sme radi, že do nej patríme.

  FOTOGALÉRIA

 • LETNÝ  ŠPORTOVÝ  DEŇ

  Pozývame Vás na LETNÝ  ŠPORTOVÝ  DEŇ o putovný pohár GPM v  RingU  a v  STREETBASKETBALE 

  Kedy?    29.6.2017

  Kde?      Športový areál  GPM

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Dlhodobé športové súťaže

  Naša škola sa v tomto školskom roku 2016/2017 opäť  zúčastnila  dlhodobých športových súťaží organizované RCM/regionálne centrum mládeže/ pod záštitou VÚC Košice. Študenti, ktorí reprezentovali školu v rôznych športoch sa ani tentoraz nedali zahanbiť.

  Tretie miesto v Kraji!!!?

  Už šiesty rok sa držíme na stupni  víťazov a to vďaka dievčatám a chlapcom, ktorí reprezentujú úspešne našu školu, naše GPM vo volejbale , basketbale, florbale, v hádzanej,  futsale, bedmintone, v plávaní a v stolnom tenise. Gratulujeme si.

  Avšak vyvrcholením súťaže je krajská olympiáda, ktorá sa koná v týždni od 5.-9.6.2017. Dievčatá  vo florbale postúpili na olympiádu z 1. miesta a chlapci z 2. miesta. V pondelok 5.6.2017 presvedčili, že na to majú aj dievčatá - 2. miesto ba aj chlapci – 3. miesto.

  V utorok 6. 6. 2017 hádzanárky prišli so striebornými medailami, dokázali obhájiť 2. miesto z kraja.

  Oddiel prvej pomoci pri Miestnom spolku ČK GPM sa každý rok zapojí do súťaže, ktorú organizuje Územný spolok Červeného kríža v Košiciach.  31. 5. 2017  sa zúčastnili tejto súťaže a pri účasti 15 košických stredných škôl sa umiestnili na peknom 4. mieste.  Že máme na škole tak dobré pripravené záchranárky je dobré vedieť a veríme, že by nám aj vedeli poskytnúť správnu prvú predlekársku pomoc. Hneď sa cítime bezpečnejšie v škole.

  FOTODOKUMENTÁCIA