Gymnázium, Park mládeže 5, Košice

Pre záujemcov o štúdium 2% dane Vedenie školy Krúžky O škole Predmetové komisie Kontakt+Mapa Projekty Pracovné ponuky Verzia pre mobily
 

Navigácia

novinky

 • Venujte 2 % z dane
  14. 2. 2018

  Aktualizovali sme modul Venujte 2 % z dane

 • Krajské kolo Olympiády v španielskom jazyku
  12. 2. 2018

  Dňa 12. februára 2018 sa na našej škole uskutočnilo krajské kolo Olympiády v španielskom jazyku v kategórii A, B, C a D. Na olympiáde sa okrem našich žiakov predstavili aj žiaci z rôznych gymnázií Košického kraja. Členmi trojčlennej skúšobnej komisie boli Agustín Murillo, Antonio Blanco a Mgr. Lenka Čajková.

  Sme veľmi radi, že na prvých miestach sa umiestnili aj žiaci Gymnázia, Park mládeže.

  • Kategória A – 1. miesto: Simona Jastrabová II.C
  • Kategória C – 1. miesto: Ivana Topitkalová IV.A
  • Kategória D – 1. miesto: Adriana Schmotzerová II.SB

  Prajeme im veľa šťastia na celoštátnom kole Olympiády!

 • Je dôležité sa zúčasťniť! Je úžasné vyhrať...
  8. 2. 2018

  V dňoch 8 - 9. februára 2018 sa naši študenti zúčastnili 9. ročníka festivalu divadiel španielskych bilingválnych divadiel na Slovensku v Žiline. Okrem účasti a získania skúseností z ďalšieho ročníka neskrývali obrovskú radosť z prvého miesta,  ktoré naši študenti získali v poradí už 6. krát. Víťazi národnej prehliadky postupujú na medzinárodnú prehliadku, ktorá sa uskutoční v apríli 2018 v Moskve.  Sme hrdí na vysokú úroveň španielskeho jazyka, ale i na herecké, tanečné a spevácke výkony našich študentov.

  Srdečne gratulujeme študentom i učiteľom, ktorí  ich pripravovali a ktorí sú zároveň autormi hry a prajeme veľa úspechov do ďalšej práce!

  "Divadelný festival v Žiline bol pre nás nezabudnuteľným zážitkom. Našli sme si tam nových priateľov, ktorých sme nebrali ako konkurenciu, ale našu podporu. Veľmi pekne ďakujeme našim najlepším učiteľom Susane & Antoniovi, ktorí sa nám venovali a povzbudzovali nás, aj ked sme uz strácali všetku nádej." 

  Laura Fedičová, členka víťazného súťažného tímu, študentka IV.SB

 • KRAJSKÉ KOLO Olympiády zo SJL
  7. 2. 2018

   

  Úžasný výsledok sa podarilo dosiahnuť našim žiačkam, ktoré nás v silnej konkurencii žiakov z 27 škôl reprezentovali v krajskom kole Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry.

   

  Alexandra Geročová zo IV. A obsadila krásne 3. miesto,

  Jessica Onuferová z II. B obsadila tiež skvelé 6. miesto.

   

  SRDEČNE BLAHOŽELÁME!!!

 • Lyžiarsky, lyžiarsky, lyžiarsky!!!
  15. 1. 2018

  V januári sa Tatranská Lomnica zasa stala prechodným bydliskom našich lyžiarov. Aj tento rok sme sa už 15. 1. 2018 vybrali na lyžiarsky výcvik s našimi prvákmi. Prvý týždeň si svoje lyžiarke schopnosti vycibrili bilingválne triedy – I. AA, I. SA a I.SB a druhý týždeň sa na svahu zabávali žiaci z I. B a I. C. Počasie sme mali ideálne. Slniečko nám svietilo takmer celý čas, teplota vzduchu bola pod bodom mrazu a občas nám aj nasnežilo, takže sme si lyžovačku všetci dokonale užili. Tí menej skúsení prekonali samých seba a tí skúsenejší zas okúsili krásu tatranskej lyžovačky.

  V druhom termíne -  22. 1. 2018 – 26.1. 2018 si lyžovačku užili aj naši ocenení štvrtáci. Aj tento rok si mohli TÍ NAJ vyvetrať hlavu, trochu si oddýchnuť a nabrať nové sily do ďalšieho štúdia, aby tak ľahšie zvládli maturitné skúšky.

 • BEST in ENGLISH 2017
  30. 11. 2017

   

  V súťaži Angličtinár roka 2017 sme v rámci Slovenska získali 3. miesto.

  Najlepšie výsledky dosiahli:

  • 4.A, Alexandra Geročová sa umiestnila na 124. mieste / 17 612,
  • 4.B, Kristína Rolfová – 328. miesto / 17 612,
  • 2.C, Bibiána Kudláčová - 406. miesto /  17 612.

  GPM získalo 29.miesto (750 zapojených škôl) a najlepšie bodového hodnotenie pre našu školu bolo 904,5 bodov (maximum bolo 980).

  Viac informácií aj na stránke súťaže.

 • Vyhrali sme!
  7. 2. 2018

  Dňa 7. 2. 2018 naše basketbalistky získali prvé miesto v regionálnom kole dievčat stredných škol. Blahoželáme!

 • Polročné vysvedčenie v minigolfovom klube?!
  31. 1. 2018

  Našim prvákom v anglickej bilingválnej sekcii odovzdal ich triedny učiteľ prvé stredoškolské vysvedčenie na netradičnom mieste – v priestoroch minigolfového klubu. Prečo? Pretože si to zaslúžili za vynaložené úsilie, správanie a aktivitu. Vďaka sponzorskému daru jedného z našich rodičov sa žiaci dobre zabavili spoločným hraním minigolfu. Dúfame, že si potom pár dní aj oddýchli, aby začali druhý polrok s novou chuťou a odhodlaním dosiahnuť svoje ciele.

 • Hádzanárky aj basketbalisti GPM majstrami Košíc!
  25. 1. 2018

  Pekný úspech našich dievčat aj chlapcov. Oba kolektívy suverénnym spôsobom, bez straty bodu vyhrali regionálne kolá stredných škôl. Blahoželáme a prajeme veľa šťastia aj v krajskom finále.

  Mgr. Jaroslav Wiener

 • Seminár pre mladých prekladateľov
  19. 1. 2018

  Generálne riaditeľstvo pre preklad Európskej Komisie zorganizovalo v Bratislave seminár pre mladých prekladateľov, ktorého sa zúčastnila naša žiačka Mária-Lujza Csorba zo IV.B triedy v sprievode p. prof. Lazárovej. Odniesla si množstvo cenných poznatkov ako aj motiváciu do ďalšieho štúdia. Napísala: "I just wanted to thank you for giving me the opportunity by choosing me for this trip, I really appreciate it. We got to Košice about an hour ago and even though the journey was exhausting I can say it was worth it because this trip gave me a lot. I learned new things and gathered more information about my (hopefully) future profession. I would say that everything I heard today made me want to pursue this dream of mine even more and to work harder. So again, thank you so much, it was very useful and educative experience for me and I hope you don't regret sending me."

  Ofickálny foto album dostupný aj na FB stráke Mladí prekladatelia 2018

 • Zverejnili sme kritéria pre záujemcov o štúdium
 • Deň otvorených dverí, nielen pre záujemcov o štúdium
  8. 1. 2018

  Deň otvorených dverí (DOD)

  13. januára 2018 v čase od 9:00 do 12:00 hod

  Plagát k dňu otvorených dverí Gymnázia - 13. januára 2018 si môžete stiahnúť tu.

  Aktualizovali sme modul Pre záujemcov o štúdium

 • Excursion was great
  20. 12. 2017

  I like the way how woman in library was speaking. I understand her everything. I like that they organized different kinds of activities for people where they can improve their english skills.

 • Študenti v hudobnej knižnici
  14. 12. 2017

  Dňa 14.12.2017 sme sa ako skupina konverzácie v anglickom jazyku zúčastnili na exkurzii o histórii anglickej hudby v knižnici Jana Bocatia. Dozvedeli sme sa informácie o hudobných skladateľoch, ktorí tvorili v období renesancie (William Byrd, Henry Purcell, John Dowland) a o histórii vtedajších hudobných nástrojov. Bolo to určite zaujímavé, náučné a sme vďační za túto príležitosť.

 • Charitatívna zbierka
  11. 12. 2017

  Študentská JA firma ESPOCO pri Gymnáziu a študenti Gymnázia v spolupráci so starostom mestskej časti Košice – Sever organizujú:charitatívnu zbierku, zachovalého šatstva, hračiek a domácich potrieb pre Stredisko krízovej intervencie, Adlerova - Košice a pre o. z. Loďka nádeje. Zbierka prebieha v dňoch: 11. 12. - 15. 12. 2017(Pondelok – Piatok) vo vestibule Gymnázia, Park mládeže 5 (pri vrátnici) v čase od 8:00 do 17:00.Neváhajte a zapojte sa aj VY!

  Pri zbierke za študentskú firmu ESPOCO v čase od 15:00 do 17:00 nájdete študentov: PONDELOK - Zuzana Ráczová 3.B, Miroslava Gemeľová 3.B / UTOROK - Dávid Varga 3.C, Marek Kovaľ  3.C / STREDA - Miriam Kudláčová 4.SB, Laura Fronková 3.B / ŠTVRTOK - Michal Šever 3.C, Michal Kuľbaga  3.C / PIATOK Sára Malecká 3.SA, Róbert Schütz 3.C.

 • VYHODNOTENIE SÚŤAŽÍ V ANGLICKOM JAZYKU
  11. 12. 2017

  ENGLISH ESSAY COMPETITION

  Kategória Juniors

  1. miesto Barbara Havrišová, II.SB
  2. miesto Dominika Gumanová, II.A
  3. miesto Soňa Juhásziová, II.A

  Kategória Seniors

  1. miesto Jakub Űberlauer, IV.SB
  2. miesto Eszter Natália Prékopová, IV.SB
  3. miesto Sára Bertová, III.A

  JUVENES TRANSLATORES
  Kategória Juniors

  1. miesto neudelené
  2. miesto Scarlett Jinová, I.AA
  3. miesto Soňa Juhásziová, II.A

  Kategória Seniors

  1. miesto Daniel Varga, III.C
  2. miesto Eszter Natália Prékopová, IV.SB
  3. miesto neudelené

  OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU
  Kategória 2A                                                     

  1. miesto Kudláčová Bibiána, II.C
  2. miesto Havrišová Barbara, II.SB
  3. miesto Mosejová Martina, II.SB

  Kategória 2B

  1. miesto Eszter Natália Prékopová, IV.SB
  2. miesto Ružičková Alex, V.SA
  3. miesto Geročová Alexandra, IV.A

  Kategória 2C1

  1. miesto Rastislav Daník, III.B
  2. miesto Scarlett Jinová, I.AA

  ANGLIČTINÁR ROKA       

  1. miesto Alexandra Geročová, IV.A
  2. miesto Kristína Rolfová, IV.B
  3. miesto Bibiána Kudláčová, II.C

  Víťazom srdečne blahoželáme a všetkým účastníkom ďakujeme za ich účasť a preukázané jazykové zručnosti a vedomosti. Verte, nebolo ľahké rozhodnúť o tých najlepších, pretože konkurencia bola veľmi silná. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník!

  PK cudzích jazykov

 • Mikuláš na GPM
  6. 12. 2017

  Dňa 6. 12. 2017 sme si pripomenuli na našej škole sviatok sv. Mikuláša. Študenti V.SA sa počas veľkej prestávky prezliekli za Mikulášov, čertov a anjelov. V dobrej nálade sa potomrozbehli po škole, aby  malou sladkou pozornosťou potešili svojich mladších spolužiakov a zamestnancov školy. Atmosféru dňa umocňovala aj vianočná hudba, ktorá sa rozliehala pocelej škole.

 • Mikulášsky beh
  6. 12. 2017

  Naši študenti sa 6. decembra zapojili do Charitatívneho Mikulášskeho behu v centre Košíc, ktorý už 4. rok organizuje športová skupina nadšencov z Active life. Výťažok z behu poputuje na dobročinné účely pre organizáciu Úsmev ako dar. Ďakujeme všetkým študentom, ktorých neodradilo mrazivé počasie a svojou účasťou podporili túto skvelú myšlienku.

 • Deň boja proti AIDS
  1. 12. 2017

  Dňa 1.12.2017 sa na našej škole uskutočnil ďalší ročník Dňa boja proti AIDS. Pozrite si fotografie z podujatia. Tu nájdete aj fotografie zaradené do ankety podujatia.

 • Úspechy florbalistiek
  29. 11. 2017

  Družstvo florbalistiek, ktoré reprezentovali našu školu v školskom roku 2017/18 majú za sebou regionálne kolo (2.miesto) a 24.11. sa v Spišskej Novej Vsi uskutočnilo krajské kolo kde obsadili krásne 3. miesto. V dlhodobej súťaží, ktoré organizuje VÚC Košice sa prebojovali cez základné , semifinálové kolo až do finále. V stredu 29.11.2017 dievčatá po urputnom  finálovom boji  nakoniec skončili na 3.mieste, Dievčatám gratulujeme, tešíme sa, že na škole máme také športové talenty a želáme im aby takto bravúrne zvládali aj štúdium.