Gymnázium, Park mládeže 5, Košice

Pre záujemcov o štúdium Vedenie školy Krúžky O škole Predmetové komisie Kontakt+Mapa Projekty Pracovné ponuky
 

Navigácia

novinky

 • Zverejnili sme kritéria pre záujemcov o štúdium
 • Deň otvorených dverí, nielen pre záujemcov o štúdium
  8. 1. 2018

  Deň otvorených dverí (DOD)

  13. januára 2018 v čase od 9:00 do 12:00 hod

  Plagát k dňu otvorených dverí Gymnázia - 13. januára 2018 si môžete stiahnúť tu.

  Aktualizovali sme modul Pre záujemcov o štúdium

 • Excursion was great
  20. 12. 2017

  I like the way how woman in library was speaking. I understand her everything. I like that they organized different kinds of activities for people where they can improve their english skills.

 • Študenti v hudobnej knižnici
  14. 12. 2017

  Dňa 14.12.2017 sme sa ako skupina konverzácie v anglickom jazyku zúčastnili na exkurzii o histórii anglickej hudby v knižnici Jana Bocatia. Dozvedeli sme sa informácie o hudobných skladateľoch, ktorí tvorili v období renesancie (William Byrd, Henry Purcell, John Dowland) a o histórii vtedajších hudobných nástrojov. Bolo to určite zaujímavé, náučné a sme vďační za túto príležitosť.

 • Charitatívna zbierka
  11. 12. 2017

  Študentská JA firma ESPOCO pri Gymnáziu a študenti Gymnázia v spolupráci so starostom mestskej časti Košice – Sever organizujú:charitatívnu zbierku, zachovalého šatstva, hračiek a domácich potrieb pre Stredisko krízovej intervencie, Adlerova - Košice a pre o. z. Loďka nádeje. Zbierka prebieha v dňoch: 11. 12. - 15. 12. 2017(Pondelok – Piatok) vo vestibule Gymnázia, Park mládeže 5 (pri vrátnici) v čase od 8:00 do 17:00.Neváhajte a zapojte sa aj VY!

  Pri zbierke za študentskú firmu ESPOCO v čase od 15:00 do 17:00 nájdete študentov: PONDELOK - Zuzana Ráczová 3.B, Miroslava Gemeľová 3.B / UTOROK - Dávid Varga 3.C, Marek Kovaľ  3.C / STREDA - Miriam Kudláčová 4.SB, Laura Fronková 3.B / ŠTVRTOK - Michal Šever 3.C, Michal Kuľbaga  3.C / PIATOK Sára Malecká 3.SA, Róbert Schütz 3.C.

 • VYHODNOTENIE SÚŤAŽÍ V ANGLICKOM JAZYKU
  11. 12. 2017

  ENGLISH ESSAY COMPETITION

  Kategória Juniors

  1. miesto Barbara Havrišová, II.SB
  2. miesto Dominika Gumanová, II.A
  3. miesto Soňa Juhásziová, II.A

  Kategória Seniors

  1. miesto Jakub Űberlauer, IV.SB
  2. miesto Eszter Natália Prékopová, IV.SB
  3. miesto Sára Bertová, III.A

  JUVENES TRANSLATORES
  Kategória Juniors

  1. miesto neudelené
  2. miesto Scarlett Jinová, I.AA
  3. miesto Soňa Juhásziová, II.A

  Kategória Seniors

  1. miesto Daniel Varga, III.C
  2. miesto Eszter Natália Prékopová, IV.SB
  3. miesto neudelené

  OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU
  Kategória 2A                                                     

  1. miesto Kudláčová Bibiána, II.C
  2. miesto Havrišová Barbara, II.SB
  3. miesto Mosejová Martina, II.SB

  Kategória 2B

  1. miesto Eszter Natália Prékopová, IV.SB
  2. miesto Ružičková Alex, V.SA
  3. miesto Geročová Alexandra, IV.A

  Kategória 2C1

  1. miesto Rastislav Daník, III.B
  2. miesto Scarlett Jinová, I.AA

  ANGLIČTINÁR ROKA       

  1. miesto Alexandra Geročová, IV.A
  2. miesto Kristína Rolfová, IV.B
  3. miesto Bibiána Kudláčová, II.C

  Víťazom srdečne blahoželáme a všetkým účastníkom ďakujeme za ich účasť a preukázané jazykové zručnosti a vedomosti. Verte, nebolo ľahké rozhodnúť o tých najlepších, pretože konkurencia bola veľmi silná. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník!

  PK cudzích jazykov

 • Mikuláš na GPM
  6. 12. 2017

  Dňa 6. 12. 2017 sme si pripomenuli na našej škole sviatok sv. Mikuláša. Študenti V.SA sa počas veľkej prestávky prezliekli za Mikulášov, čertov a anjelov. V dobrej nálade sa potomrozbehli po škole, aby  malou sladkou pozornosťou potešili svojich mladších spolužiakov a zamestnancov školy. Atmosféru dňa umocňovala aj vianočná hudba, ktorá sa rozliehala pocelej škole.

 • Mikulášsky beh
  6. 12. 2017

  Naši študenti sa 6. decembra zapojili do Charitatívneho Mikulášskeho behu v centre Košíc, ktorý už 4. rok organizuje športová skupina nadšencov z Active life. Výťažok z behu poputuje na dobročinné účely pre organizáciu Úsmev ako dar. Ďakujeme všetkým študentom, ktorých neodradilo mrazivé počasie a svojou účasťou podporili túto skvelú myšlienku.

 • Deň boja proti AIDS
  1. 12. 2017

  Dňa 1.12.2017 sa na našej škole uskutočnil ďalší ročník Dňa boja proti AIDS. Pozrite si fotografie z podujatia. Tu nájdete aj fotografie zaradené do ankety podujatia.

 • Úspechy florbalistiek
  29. 11. 2017

  Družstvo florbalistiek, ktoré reprezentovali našu školu v školskom roku 2017/18 majú za sebou regionálne kolo (2.miesto) a 24.11. sa v Spišskej Novej Vsi uskutočnilo krajské kolo kde obsadili krásne 3. miesto. V dlhodobej súťaží, ktoré organizuje VÚC Košice sa prebojovali cez základné , semifinálové kolo až do finále. V stredu 29.11.2017 dievčatá po urputnom  finálovom boji  nakoniec skončili na 3.mieste, Dievčatám gratulujeme, tešíme sa, že na škole máme také športové talenty a želáme im aby takto bravúrne zvládali aj štúdium. 

 • SUMA
  1. 11. 2017

  V novembri sa opäť uskutočnila interná matematická súťaž SUMA, ktorá bola určená štvrtákom klasického štúdia. Najviac úloh správne vypočítali: Kristínka Rolfová a Veronika Synová zo IV.B.

 • Olympiády v nemeckom jazyku
  27. 11. 2017

  Posledný novembrový týždeň prebehlo na našej škole školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku v kategórii 2A (1. – 2. ročník) a 2B (3. – 5. ročník). Žiaci, ktorí sa v jednotlivých kategóriách umiestnili na 1. a 2. mieste postupujú do okresného kola.

  VÝSLEDKY ŠKOLSKÉHO KOLA:

  Kategória 2A:

  1. miesto Daniela Weinbergerová, II. B
  2. miesto Tamara Kovácsová, I. C
  3. miesto Lucia Mačangová, II. A

  Kategória 2B:

  1. miesto Ela Sabolová, V.SA
  2. miesto Peter Popadič, IV. D
  3. miesto Miroslav Repovský, III.A

 • DEBATNÝ KLUB
  24. 11. 2017

  Veľmi nás teší, že sa na našej škole začalo dariť debate. Cez víkend 17. - 19. novembra naplnili priestory našej školy debatéri z celého Slovenska v rámci KOŠICE SCHOOLS DEBATING COMPETITION 2017 a priniesli k nám okrem kvalitnej debaty aj kvalitnú angličtinu, čím inšpirovali niektorých našich študentov, aby sa na nej v budúcnosti aktívne zúčastnili.

  Zároveň prebieha registrácia nášho vlastného debatného klubu - DK Park mládeže, ktorý úspešne začal svoju činnosť pod vedením skúsených debatérov - Riša Rybára a Sašky Geročovej.

  Prajeme všetkým veľa dobrých argumentov!

 • Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry
  23. 11. 2017

  Vo štvrtok 23. novembra si svoje sily v školskom kole zmerali účastníci 10. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Veľmi nás teší, že všetky úlohy zvládli na výbornej úrovni. Do krajského kola postupujú žiaci umiestnení na prvom mieste vo svojej kategórii.

  VÝSLEDKY:

  kategória B:

  1. miesto Jessica Onuferová, II. B
  2. miesto Zuzana Hennelová, II. B
  3. miesto Michaela Zajacová, I. SB

  kategória A:

  1. miesto Alexandra Geročová, IV.A
  2. miesto Miriam Kudláčová, IV.SB
  3. miesto Ivana Topitkalová, IV.A

  Ďakujeme všetkým zúčastneným a víťazom srdečne blahoželáme!

 • Zvolsi.info
  22. 11. 2017

  Zvolsi.info je projekt, ktorý vznikol na pôde Masarykovej univerzity v Brne, kde si pôvodne deväť študentov Katedry politológie povedalo "a dosť!". Nebavilo ich ďalej sa pozerať na to, ako sa šikovné hlavy plnia hlúpymi (dez)informáciami. Rozhodli sa bojovať za mediálnu gramotnosť mladých a preto vytvorili Shttp://zvolsi.info/manual/urferovho sprievodcu po internete, ktorý slúži ako jednoduchý návod na to, ako sa vo svete médií nenechať vodiť za nos a neveriť koninám.

  So Sprievodcom sme vyrazili na stredné školy a za jeden rok sa nám podarilo zorganizovať viac ako 50 prednášok pre takmer 3000 študentov v Českej republike a na Slovensku.Sme radi, že sme mohli 22. - 24. 11. 2017 navštíviť aj Gymnázium Park mládeže 5 v Košiciach, kde učiteľom a rovnako ani študentom nie je otázka kritického myslenia na internete ľahostajná a veľmi radi sa tu vrátime aj v budúcnosti.Tým Zvolsi.info

 • Košice Schools Debating Competition 2017
  17. 11. 2017

  17. - 19. novembra 2017 bude naša škola hostiť anglický debatný turnaj: Košice Schools Debating Competition 2017. Debatovať sa bude vo formáte World Schools Debating Competition (WSDC) na pripravovanú tézu: "THW ban academic tracking in pre-university education"

 • EXHIBIČNÁ DEBATA
  13. 11. 2017

  V pondelok, 13. 11. 2017 o 14.30 sa v učebni 104 uskutočnila EXHIBIČNÁ DEBATA, ktorú viedli skúsení debatéri z Debatného klubu Poštová.

 • Diplomatka z USA prednášala na našej škole
  8. 11. 2017

  V stredu 8. novembra navštívila naše gymnázium pani Ema D. Woodward z veľvyslanectva USA na Slovensku s prednáškou o práci diplomatky. Predstavila našim študentom Boston ako svoje rodné mesto i svoju cestu k štúdiu diplomacie a zahraničných vzťahov. Besedy sa zúčastnili žiaci anglickej bilingválnej triedy a tried s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka. Moderovala Júlia Vančišinová z I.AA. Pani Eme D. Woodward sa naša škola veľmi páčila a tešíme sa, že vyjadrila ochotu pokračovať v ďalšom rozvíjaní spolupráce veľvyslanectva USA s našou školou.

 • Imatrikulácia
  7. 11. 2017

       7. novembra zavítali do  Domu umenia pekné slečny a nádejní mládenci - čarodejníci, kúzelníci, veštice a iné rozprávkové bytosti. Konala sa tam totiž slávnostná udalosť – oficiálne uvádzanie prvákov do cechu študentov GPM, kúzelníckej školy Parkfort. Svojou prítomnosťou nás poctilo aj vedenie školy – ctení majstri teoretickej a praktickej mágie.

       Potom ako prváci dôstojne obstáli skúšky, pripravené pre nich študentmi druhého ročníka, boli pohostení kaktusovým džúsom a sladkosťami a obdarení osobným talizmanom.  Školská dozorná rada prečítala dekrét, ktorý prváci podpísali a  zaviazali sa ho počas celého štúdia rešpektovať a plniť.

       Po koncertnom programe druhákov sa rozvírila voľná  zábava – tancovalo sa vo veľkom! Naši bývali študenti Michal Maňko a Michal Obšatník zaznamenali celu udalosť na kamery, okrem toho zriadili aj fotobunku, kde sa každý mohol odfotiť na pamiatku.

       Konala sa aj tradičná tombola, z ktorej približne 20 šťastlivcov si odnieslo pekné ceny, napríklad, poukážky do kníhkupectva a do parfumérii, kozmetické balíčky, počítačové hry, anglické učebnice,  suveníry, tričká , a ako ináč, hlavnú cenu – vodičský preukaz. Ako každá akcia na našom gymnáziu, aj táto imatrikulácia sa vydarila, študenti a učitelia sú spokojní. A my kráčame ďalej, dopredu, kde nás čakajú nové výzvy , ktoré spolu vždy zvládneme.  

  M. Gribushina

 • Exkurzia na súde
  25. 10. 2017

  Žiaci II.A triedy sa 25.10.2017 zúčastnili na súdnych pojednávaniach. Najskôr sa od sudkyne okresného súdu dozvedeli veľa konkrétnych rád a odporúčaní počas prednášky s besedou. Potom sledovali pojednávanie vo veci zrušenia výpovede. Ďalšie súdne pojednávanie v občiansko-právnom spore sledovali na krajskom súde v Košiciach.

strana: