• Excursion was great

• I like the way how woman in library was speaking. I understand her everything. I like that they organized different kinds of activities for people where they can improve their english skills.

• Študenti v hudobnej knižnici

• Dňa 14.12.2017 sme sa ako skupina konverzácie v anglickom jazyku zúčastnili na exkurzii o histórii anglickej hudby v knižnici Jana Bocatia. Dozvedeli sme sa informácie o hudobných skladateľoch, ktorí tvorili v období renesancie (William Byrd, Henry Purcell, John Dowland) a o histórii vtedajších hudobných nástrojov. Bolo to určite zaujímavé, náučné a sme vďační za túto príležitosť.

• Charitatívna zbierka

• Študentská JA firma ESPOCO pri Gymnáziu a študenti Gymnázia v spolupráci so starostom mestskej časti Košice – Sever organizujú:charitatívnu zbierku, zachovalého šatstva, hračiek a domácich potrieb pre Stredisko krízovej intervencie, Adlerova - Košice a pre o. z. Loďka nádeje. Zbierka prebieha v dňoch: 11. 12. - 15. 12. 2017(Pondelok – Piatok) vo vestibule Gymnázia, Park mládeže 5 (pri vrátnici) v čase od 8:00 do 17:00.Neváhajte a zapojte sa aj VY!

Pri zbierke za študentskú firmu ESPOCO v čase od 15:00 do 17:00 nájdete študentov: PONDELOK - Zuzana Ráczová 3.B, Miroslava Gemeľová 3.B / UTOROK - Dávid Varga 3.C, Marek Kovaľ  3.C / STREDA - Miriam Kudláčová 4.SB, Laura Fronková 3.B / ŠTVRTOK - Michal Šever 3.C, Michal Kuľbaga  3.C / PIATOK Sára Malecká 3.SA, Róbert Schütz 3.C.

• VYHODNOTENIE SÚŤAŽÍ V ANGLICKOM JAZYKU

1. miesto Alexandra Geročová, IV.A
            2. miesto Kristína Rolfová, IV.B
            3. miesto Bibiána Kudláčová, II.C

Víťazom srdečne blahoželáme a všetkým účastníkom ďakujeme za ich účasť a preukázané jazykové zručnosti a vedomosti. Verte, nebolo ľahké rozhodnúť o tých najlepších, pretože konkurencia bola veľmi silná. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník!

PK cudzích jazykov

• Mikuláš na GPM

• Dňa 6. 12. 2017 sme si pripomenuli na našej škole sviatok sv. Mikuláša. Študenti V.SA sa počas veľkej prestávky prezliekli za Mikulášov, čertov a anjelov. V dobrej nálade sa potomrozbehli po škole, aby  malou sladkou pozornosťou potešili svojich mladších spolužiakov a zamestnancov školy. Atmosféru dňa umocňovala aj vianočná hudba, ktorá sa rozliehala pocelej škole.

• Mikulášsky beh

• Naši študenti sa 6. decembra zapojili do Charitatívneho Mikulášskeho behu v centre Košíc, ktorý už 4. rok organizuje športová skupina nadšencov z Active life. Výťažok z behu poputuje na dobročinné účely pre organizáciu Úsmev ako dar. Ďakujeme všetkým študentom, ktorých neodradilo mrazivé počasie a svojou účasťou podporili túto skvelú myšlienku.

• Úspechy florbalistiek

• Družstvo florbalistiek, ktoré reprezentovali našu školu v školskom roku 2017/18 majú za sebou regionálne kolo (2.miesto) a 24.11. sa v Spišskej Novej Vsi uskutočnilo krajské kolo kde obsadili krásne 3. miesto. V dlhodobej súťaží, ktoré organizuje VÚC Košice sa prebojovali cez základné , semifinálové kolo až do finále. V stredu 29.11.2017 dievčatá po urputnom  finálovom boji  nakoniec skončili na 3.mieste, Dievčatám gratulujeme, tešíme sa, že na škole máme také športové talenty a želáme im aby takto bravúrne zvládali aj štúdium.

• SUMA

• V novembri sa opäť uskutočnila interná matematická súťaž SUMA, ktorá bola určená štvrtákom klasického štúdia. Najviac úloh správne vypočítali: Kristínka Rolfová a Veronika Synová zo IV.B.

• Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

• Vo štvrtok 23. novembra si svoje sily v školskom kole zmerali účastníci 10. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Veľmi nás teší, že všetky úlohy zvládli na výbornej úrovni. Do krajského kola postupujú žiaci umiestnení na prvom mieste vo svojej kategórii.

VÝSLEDKY:

kategória B:

1. miesto Jessica Onuferová, II. B
            2. miesto Zuzana Hennelová, II. B
            3. miesto Michaela Zajacová, I. SB

kategória A:

1. miesto Alexandra Geročová, IV.A
            2. miesto Miriam Kudláčová, IV.SB
            3. miesto Ivana Topitkalová, IV.A

Ďakujeme všetkým zúčastneným a víťazom srdečne blahoželáme!